Newsy
Gry

10.05.2022 12:10

EA zapowiada nową grę mobilną. Co wiemy o The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth?

EA zapowiedziało zupełnie nową produkcję osadzoną w świecie Władcy Pierścieni. Darmowa gra mobilna o nazwie The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth opisywana jest jako „kolekcjonerska gra RPG”. Na razie nie znamy daty premiery.

The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth – premiera, informacje

Władca Pierścieni – kultowa seria książkowa i nakręcona na jej podstawie legendarna saga filmowa – pojawi się teraz na małych ekranach. Electronic Arts nawiązało współpracę z Middle-earth Enterprises w celu opracowania nowej bezpłatnej gry mobilnej opartej na uniwersum autorstwa J.R.R. Tolkiena.

Produkcja ma nazywać się The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth. Będzie to kolekcjonerska gra RPG, która przeniesie fantastyczny świat Władcy Pierścieni na smartfony i tablety. Jej produkcją zajmuje się studio Capital Games, znane już z całkiem udanego mobilnego tytułu Star Wars: Galaxy of Heroes. Czego możemy się spodziewać po nowej produkcji? Twórcy obiecują złożoną, ciekawą fabułę, turową walkę, rozbudowane systemy kolekcjonowania i szeroką gamę postaci z rozległego uniwersum Władcy Pierścieni i Hobbita.

The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth to pierwsza gra mobilna stworzona przez EA inspirowana fabułą, lokacjami, postaciami i wiedzą z powieści Tolkiena. O premierze na razie niewiele wiadomo, ale oczekuje się, że gra już latem wejdzie do ograniczonych regionalnych testów beta.

Miłośnicy gier mobilnych z pewnością będą zadowoleni, jednak ci, którzy liczyli na pełnoprawną grę w uniwersum Władcy Pierścieni, na razie będą musieli obejść się smakiem.

Zobacz także: Gothic – najlepsze mody graficzne, które nie zmieniają fabuły

Na horyzoncie nie tylko gra mobilna. Co z The Lord of the Rings: Gollum?

Zapowiedziana w marcu 2019 roku Lord of the Rings: Gollum to przygodowa gra akcji od Daedalic Entertainment, niemieckiego studia słynącego z tworzenia gier przygodowych typu point and click, a ich najpopularniejszym dziełem jest seria Deponia. Być może słyszeliście też o innych wydanych przez nich grach, w tym o Shadow Tactics: Blades of the Shogun i State of Mind z 2018 roku.

Praca nad tym projektem jest efektem współpracy Deadalic z Middle-earth Enterprises, co oznacza, że ​​gra będzie czerpać z książek, a nie z filmów – podobnie jak mobilna gra EA. Pojawiły się również sugestie, że współpraca obydwu podmiotów wcale nie musi zakończyć się na „Gollumie”.

Zobacz także: Remastery kultowych odsłon Call of Duty już w drodze? Sugestia insidera rozpala emocje

Jako Gollum poznamy Śródziemie z zupełnie innej strony – będziemy mogli wykorzystać jego podwójną osobowość i umiejętności, które w wielu sytuacjach okażą się nieodzowne. Mały potworek nie tylko doskonale się wspina, ale także potrafi niepostrzeżenie się poruszać. Na pokazach mogliśmy także zobaczyć, jak decyzje gracza wpływają na różne strony osobowości Golluma. 

Początkowo gra miała mieć premierę w 2021 roku, jednak została przesunięta na jesień 2022 r. Oczekuje się, że nadchodząca przygoda wyląduje na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X i Nintendo Switch. 

Najnowszy zwiastun produkcji zobaczycie między innymi tutaj.

Zobacz także: Hogwarts Legacy – nowy gameplay, mikrotransakcje i data premiery

Czekacie na nowe gry z serii Władcy Pierścieni? Podzielcie się swoją opinią!