Newsy
Inne

28.11.2021 14:00

Kontroler PlayStation do mobilnego grania? Sony patentuje nowego pada

Sony rozpoczyna walkę na rynku mobilnym! Wskazuje na to patent nowego pada do mobilnego grania. Jak wygląda i jak będzie działał mobilny pad PlayStation?

PlayStation – nowy kontroler do mobilnego grania

Sony już od jakiegoś czasu przygotowuje się do szturmu na rynek mobilny. Choć na razie prowadzi przede wszystkim działania zakulisowe, wiemy m.in. o pracach nad platformą PlayStation Mobile. Chodziły też słuchy o tym, że studio planuje przenieść swoje największe marki na PC oraz urządzenia mobilne.

Teraz okazuje się, że Sony przygotowuje się również pod względem sprzętowym. Świadczy o tym patent nowego pada dostosowanego specjalnie pod mobilną rozgrywkę.

Rysunek nowego pada od Playstation do grania mobilnego
grafika koncepcyjna nowego pada do PLayStation od Sony

Pad do grania na telefonie produkcji Sony – grafiki koncepcyjne

Jak widać na załączonym obrazku, kontroler składa się z dwóch uchwytów inspirowanych padem DualShock 4, między którymi znajduje się miejsce na smartfona. Ten pad w wersji koncepcyjnej nie posiada m.in. panelu dotykowego.

Zobacz także: SW: TOR – znamy oficjalną datę premiery rozszerzenia Legacy of the Sith

Czy warto kupić pada od PlayStation do grania na telefonie?

Od dłuższego czasu nie ma większego problemu, by podłączyć zwykłe kontrolery PlayStation do smartfona. Istnieją też specjalne uchwyty, które pozwalają w miarę wygodnie podpiąć telefon do pada od Sony.

Uchwyt na telefon do pada ps4  dualshock 4

Takie uchwyty na smartfona do Dualshock 4 kosztują kilkanaście złotych. Z doświadczenia wiem, że sprawdzają się całkiem nieźle

Czy w takim razie opłaca się kupić nowego mobilnego pada od Sony do grania na smartfonie? Być może jest to wygodne rozwiązanie (wzorowane nieco na niezwykle popularnym Nintendo Switch), ale zapewne dość drogie. Dlatego uważam, że na ten moment warto jednak zdecydować się na uchwyt. Nowy pad przekona mnie wyłącznie wtedy, gdy zaproponuje sensowne rozwiązania (np. dodatkowe funkcje lub ułatwione połączenie z urządzeniami innych marek).

Cały czas czekamy na oficjalne informacje na temat nowego pada od PlayStation do mobilnej rozgrywki. Kluczowa będzie jego cena, funkcjonalność i jakość wykonania. Jeśli te 3 czynniki będą stały na najwyższym poziomie, być może wtedy będzie warto go kupić.

Zobacz także: WW3 – zamknięta beta polskiej odpowiedzi na BF 2042 startuje już jutro!