Esport

18.02.2022 15:00

CS:GO na IEM Katowice 2022 – wyniki 1 dnia fazy grupowej 18.02

IEM Katowice 2022 wkroczył w kolejny etap. Sprawdź wyniki z 1 dnia fazy grupowej i przekonaj się, kto jest coraz bliższy wygrania pucharu i 400 tysięcy dolarów!

IEM Katowice 2022 – wyniki 1 dnia fazy grupowej turnieju CS:GO

17 lutego odbyły się pierwsze mecze jednego z najważniejszych turniejów CS:GO na świecie – finałów Intel Extreme Masters w Katowicach. Jakie są wyniki pierwszego dnia rozgrywek?

Zobacz także: CS:GO na IEM Katowice 2022 – znamy wyniki fazy play-in!

Wyniki Virtus.pro vs Copenhagen Flames

Pierwsze spotkanie między Virtus.pro a Copenhagen Flames zakończyło się wynikiem 2:0 dla rosyjskiej organizacji.

Choć wielu zakładało, że doskonała forma Duńczyków pozwoli im pokonać rosyjskich weteranów, rzeczywistość okazała się zgoła inna. Zespół Jame'a zniszczył Copenhagen Flames na Vertigo 16:9, a potem 16:10 na Inferno. Dzięki temu Virtus.pro zapewniło sobie miejsce na szczycie grupy A.

Heroic vs OG Esports – wyniki na IEM Katowice 2022

W grupie A odbyło się również starcie Duńczyków z Heroic przeciwko OG Esports, w którym sukces z wynikiem 2:1 w mapach odniosło Heroic.

Ten mecz szczególnie interesował polskich fanów sceny esportowej Counter Strike'a ze względu na udział naszego rodaka – mantuu. Mimo zwycięstwa OG na Ancient 16:14 międzynarodowa organizacja uległa Duńczykom na dwóch kolejnych mapach: 12:16 na Overpassie i 13:16 na Inferno. Tym samym to emocjonujące spotkanie zmniejszyło szansę Polaka na udział w finale w Spodku.

Ninjas in Pyjamas vs Gambit Esports – wynik spotkania

Ninjas in Pyjamas po emocjonującym starciu wygrało z Gambit Esports 2:1.

NiP pokazało się w pierwszym meczu fazy grupowej na IEM Katowice 2022 z niesamowitej strony, pokonując rywali z wynikiem 16:13 na Ancient Drugą mapę – Vertigo – wygrali za to faworyci z Gambit Esports z wynikiem 16:11. Ostateczne starcie na Overpassie pokazało jednak, że to zawodnicy NiPu mieli tego dnia lepszego aima, wygrywając bez większych problemów z wynikiem 16:8.

Vitality vs MOUZ – wyniki IEM Katowice 2022

Długo wyczekiwany mecz, w którym grał duet naszych rodaków, zakończył się zwycięstwem Vitality 2:1.

Ostatni mecz grupy A wywołał wiele emocji wśród fanów. W skrócie – mnóstwo zwrotów akcji, comebacków, niesamowitych zagrań i dogrywek. Prawdziwą gratką dla fanów międzynarodowej sceny esportowej Counter Strike'a był pokaz umiejętności jednego z najlepszych graczy CS:GO na świecie – ZywOo, którego K/D tego dnia wyniosło 97/60. I to między innymi niesamowita forma młodego zawodnika spowodowała, że wyniki spotkań między Vitality vs Mouz prezentują się następująco:

  • Vertigo – 22:19

  • Inferno – 17:19

  • Nuke – 16:10

Wyniki meczu Astralis vs FURIA Esports na IEM Katowice 2022

Pierwsze spotkanie z grupy B zakończyło się zwycięstwem brazylijskiej FURII z wynikiem 2:0 w mapach.

Zawodnicy nowo utworzonego składu Astralis nie będą dobrze wspominać swojego debiutu w fazie grupowej na IEM Katowice 2022. Dwie przegrane (12:16 na Overpassie i 11:16 na Mirage'u) pokazały, że dobre zgranie zespołu to podstawa. Potwierdzili to jedyni przedstawiciele NA w turnieju, którzy bez większych problemów poradzili sobie z przeciwnikami.

FaZe vs Liquid na IEM Katowice 2022 – wyniki

W tym samym czasie odbyło się drugie spotkanie grupy B, w którym FaZe wygrało z Team Liquid 2:1

Pierwsza mapa zwiastowała rychłe zwycięstwo Team Liquid (16:11 na Mirage'u), jednak zawodnicy FaZe zapewnili nam emocjonujący comeback, gromiąc przeciwników najpierw na Ancient 16:6, a później 16:9 na Inferno. Było to jedno z ciekawszych spotkań czwartkowych zmagań na IEM Katowice 2022.

2. dzień fazy grupowej IEM Katowice trwa

Trwają już kolejne spotkania fazy grupowej turnieju CS:GO na IEM Katowice 2022. Już niebawem w meczu OG Esports vs MOUZ do walki staną nasi rodacy. Czy polski duet z MOUZ będzie w stanie pokonać ekipę mantuu? Tego dowiemy się już za kilka godzin!

Zobacz także: Polska Liga Esportowa 2022 – nowy sezon z ogromną pulą nagród!