Newsy
Gry

15.01.2023 16:31

COD – ogromna sprzedaż MWII w USA, spadek graczy Warzone 2 i newsy o Warzone Mobile

Dużo dzieje się w świecie Call of Duty ostatnimi dniami. Właśnie dowiedzieliśmy się, że najnowsza odsłona – Modern Warfare II (2022) – stała się najczęściej kupowaną grą w USA w 2022 roku. W tym samym czasie ogromne spadki, większe niż przewidywano, notuje Warzone 2.0. Cały czas czekamy też na oficjalną premierę Warzone Mobile, choć sama gra notuje świetne wyniki w Australii.

Sprzedaż COD MWII przekracza wszelkie oczekiwania

Z danych sprzedażowych z 2022 roku zebranych przez specjalistów z NPD wynika, że Call of Duty Modern Warfare II (2022) było najlepiej sprzedającą się grą w Stanach Zjednoczonych.

Najnowsza produkcja Activision prześcignęła takie hity, jak nagrodzone grą roku Elden Ring studia From Software czy niezwykle popularne w Stanach Madden NFL 23.

Nic dziwnego. W recenzji MW II na portalu Grywalnia.pl wspominaliśmy, że jest to jedna z najlepszych odsłon serii, która przywróciła marce Call of Duty dawno utracony blask.

Okładka do call of duty modern warfare 2 (2022)

Zobacz także: Znów pokochałem tę serię – recenzja CoD Modern Warfare II (2022)

Poza pierwszą trójką znalazły się gry w następującej kolejności:

 • God of War: Ragnarok,

 • LEGO Star Wars: Saga Skywalkerów,

 • Pokemon: Scarlet/Violet,

 • FIFA 23,

 • Pokemon Legends: Arceus,

 • Horizon II: Forbidden West,

 • MLB: The Show 22.

Warto jednak nadmienić, że w przypadku obu odsłon Pokemonów do rankingu nie wliczano sprzedanych kopii cyfrowych, a w przypadku MLB: The Show 22 – wersji cyfrowych sprzedawanych na Xboxach i Switchu. Gdyby uwzględnić te (jak widać niedostępne) dane, pozycje tych gier mogłyby być wyższe.

call of duty modern warfare 2 screen z gameplayu

Z pewnością jednak nie zagroziłyby bezsprzecznemu liderowi, jakim jest Modern Warfare II (2022).

Równolegle z tym spektakularnym sukcesem idzie jednak porażka związana z Warzone 2.0. Jak się okazuje, najnowszy battle royale Activision nie przyjął się tak dobrze, jak oczekiwaliby tego twórcy.

Spadek liczby graczy Warzone 2.0. Gra nie spełniła oczekiwań?

Zgodnie z informacjami dostarczonymi przez CharlieIntela, znanego leakera, liczba graczy Warzone 2.0 gwałtownie spadła. Jak podaje leaker – znacznie bardziej, niż spodziewali się twórcy.

Na ten moment nie ma niestety dostępu do danych z konsol. Dzięki platformie SteamCharts wiadomo jednak, ilu graczy MW II gra na PC.

Najwięcej graczy produkcja Activision zebrała w pierwszy weekend po premierze. 19 listopada w najnowsze Call of Duty grało aż 488 897 graczy jednocześnie. Z kolei w ciągu ostatnich 24 godzin w szczytowym momencie zalogowało się 144 627 użytkowników. Podobne wyniki gra osiągała w ostatnich tygodniach.

Widoczne i regularne spadki zaczęły pojawiać się od 19 grudnia. To naturalna kolej rzeczy przy wszystkich grach, jednak tak dużego spadku liczby graczy w Call of Duty Warzone 2.0 nie spodziewali się nawet sami twórcy.

Jakie mogą być tego przyczyny? Głos zabrali sami gracze pod postem CharlieIntela:

 1. Brak rejestrowania statystyk graczy w Warzone 2.0,

 2. Brak zauważalnych różnic między Warzone 2.0 a oryginalnym Warzone,

 3. Al-Mazrah jest znacznie mniej atrakcyjną mapą niż oryginalny Verdansk.

 4. Gracze wolą nieustannie rozwijanego Fortnite'a oraz Apex Legends.

liczba graczy warzone na start 25 milionów okładka w dżungli

Zobacz także: Warzone 2.0 hitem! W 5 dni zagrało ponad 25 milionów graczy

Jak się okazuje, jeden z tych problemów może rozwiązać nadchodzący Warzone Mobile!

Warzone Mobile – dalej czekamy na ogólnoświatową premierę

Jak się okazuje, w Warzone Mobile powróci klasyczna odsłona Verdanska. Wielu graczy z pewnością ucieszy ten fakt – od usunięcia tej mapy z gry minęły już ponad 2 lata i dotychczas nie było innej możliwości, by na niej zagrać.

Ma się to zmienić w 2023 roku. Wtedy ma mieć miejsce ogólnoświatowa premiera Warzone Mobile. Nie znamy jednak dnia ani miesiąca tego wydarzenia. Na ten moment oficjalnie mogą grać jedynie testerzy z Australii. Gra jest nieustannie rozwijana i ostatnio dostała nawet patcha poprawiającego grafikę i optymalizację.

Chcesz wiedzieć, jak zagrać w Warzone Mobile już teraz? Wystarczy, że klikniesz link pod obrazkiem i sprawdzisz nasz poradnik!

Zobacz także: Warzone Mobile – jak pobrać, kiedy premiera? Gameplay i wymagania