Newsy
Gry

16.09.2022 12:30

Call of Duty MW 2 będzie hitem – podsumowanie eventu NEXT

Na razie wszystko wskazuje na to, że Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) powtórzy sukces reboota z 2019 roku. Nowe mechaniki, tryby i rozwiązania gameplayowe – tego można oczekiwać po MW 2 (2022)! Przeczytaj podsumowanie eventu Call of Duty NEXT wraz z najważniejszymi informacjami o nadchodzącej głównej odsłonie serii Call of Duty!

Nowe wieści o multi w Call of Duty Modern Warfare 2

Activision kontynuuje swoją wieloletnią tradycję i w tym roku wypuszcza kolejną odsłonę serii – Call of Duty Modern Warfare 2 zadebiutuje już 28 października 2022 roku. Nieco ponad miesiąc wcześniej odbędzie się kilkuetapowa otwarta beta trybu multi MW2 (2022).

Wczoraj dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych rzeczy o nowym CoDzie. Poznaliśmy nowe tryby, rozwiązania związane z mechaniką i część zawartości, która czeka na graczy. Otrzymaliśmy też nowy zwiastun trybu multiplayer:

Co nowego zaproponuje nam Modern Warfare 2 (2022)?

Nowe tryby w MW2 2022 – Nokaut, Ratowanie Zakładników, Inwazja (Ground War), tryby 3-osobowe i Tryby Kooperacji (Operacje Specjalne)

Wśród nowości w CoD MW2 (2022) zdecydowanie najciekawsze wydają się nowe tryby. Podzielone będą pomiędzy dwa główne typy map – wielkie, dające możliwość starć dla nawet 64 graczy, jak i mniejsze, standardowe, do rozgrywek 6 na 6.

Nokaut

Jest to tryb z największym nastawieniem na współpracę, który czerpie z Gunfighta 2v2 znanego z MW 2019 oraz innych gier, takich jak Rainbow Six.

W trybie Nokaut dwa 6-osobowe zespoły walczą przeciwko sobie o torbę z pieniędzmi znajdującą się na środku mapy. Wygrywa ta, która utrzyma paczkę przez 60 sekund lub wyeliminuje wszystkich przeciwników. Co istotne, możliwe jest reanimowanie sojuszników. Jednak śmierć jest permanentna – gracz odradza się dopiero w następnej rundzie.

Ratowanie zakładników

To coś dla fanów Counter Strike'a. Zasady są proste – trzeba odbić zakładników i przenieść ich do punktu ewakuacji. Za każdego dostaje się punkty. Z kolei strona pilnująca zakładników musi w tym przeszkadzać. Prosty, ale dające ogromną satysfakcję tryb!

Inwazja

Jest to wariacja na temat znanych z wcześniejszych odsłon serii trybów Ground War. 64 graczy podzielonych na dwie równe drużyny walczy przeciwko sobie na zasadach Team Deathmatchu. Kto zabije większą liczbę przeciwników – wygrywa.

Aby tego dokonać, trzeba współpracować, korzystać z pojazdów i dostępnego na całej mapie wyposażenia taktycznego.

Tryby gry w perspektywie 3-osoby

W MW 2 2022 (już podczas otwartej bety) pojawią się znane graczom tryby, ale ukazane z perspektywy trzeciej osoby, czyli zza pleców awatara. Co ciekawe, podczas celowania gra automatycznie zmienia się z powrotem w FPS.

Poza tym dla lepszej orientacji w terenie gracz będzie mógł zmieniać bark, zza którego będzie obserwował akcję w trakcie gry. Warto zaznaczyć, że tryb ten był już testowany w Call of Duty: Mobile w rozgrywce Battle Royale i zyskał grono wiernych fanów!

Operacje Specjalne, czyli powrót kooperacji!

Fani starszych odsłon z serii Modern Warfare z pewnością pamiętają tryby kooperacji dla 2 graczy, w których wykonywało się misje czasowe, walczyło z falami wrogów i realizowało założone cele. W MW2 2022 ten sposób rozgrywki powraca!

Ponadto wariacją na temat co-opa w MW2 będzie też tryb Rajd przeznaczony dla 3 graczy. Będzie on bazował na współpracy zespołowej i rozwiązywaniu zagadek w trakcie intensywnych starć! Brzmi ciekawie!

Ulepszony movement – walka w wodzie, powietrzu, podczas wspinania i zwisania

Im więcej możliwości poruszania się w grach FPS, tym lepiej. Nie inaczej będzie w CoD MW 2 (2022) twórcy zapowiadają całe mnóstwo ulepszeń, które faktycznie przeniosą rozgrywkę na inny poziom.

Od teraz walki będzie można toczyć również w wodzie. Wszyscy operatorzy wzięli lekcję pływania, a silnik Modern Warfare II (2022) został rozbudowany o zaawansowaną fizykę wody. Będą fale, silny nurt i różne rodzaje zanieczyszczeń cieczy (np. muł).

W nadchodzącej becie MW 2 będzie można to przetestować, stosując nowe, unikalne taktyki. Woda da miejsce do schronienia się, zagłuszy kroki i stanie się miejscem intensywnych potyczek.

Istotną nowością będzie też możliwość walki podczas trzymania się wystającej półki. Jeśli gracz będzie miał wyekwipowany pistolet, wyciągnie go i będzie mógł oddać celowany strzał. Dokładnie tak samo, jak podczas wspinania się po drabinie.

Operatorzy będą mieli też dodatkowe możliwości poruszania się. W zależności od trybu biegu będzie można wykonać ślizg lub zanurkować przed siebie (dokładnie tak, jak miało to miejsce w Black Ops 2). Ślizg uda się wykonać podczas zwykłego biegu. Nurkowanie – po użyciu sprintu taktycznego. Niweluje to charakterystyczny sposób poruszania się praktykowany w Warzone.

Dynamiczny system zniszczeń pojazdów w MW 2 (2022)

Ta zmiana będzie szczególnie istotna w większych trybach dostępnych w Call of Duty MW2 (2022) oraz w Warzone 2.0. Od teraz wszelkie pojazdy będą miały modułowy system zniszczeń. Oznacza to, że będzie możliwość, by osobno zniszczyć zderzaki, drzwi, przebić opony czy unieruchomić silnik.

Pojazdy będą też bardziej interaktywne – w końcu możliwe będzie wychylanie się przez szyby pojazdu i oddawanie strzałów oraz usadowienie się na dachu pojazdu, ale w zaprojektowany przez twórców sposób (nie tak jak dotychczas, wykorzystując fizykę pojazdów).

Poza tym oczywiście pojawi się sporo nowych helikopterów, samolotów oraz lekko i ciężko opancerzonych pojazdów naziemnych.

Gunsmith 2.0, czyli jeszcze lepsze modyfikowanie broni w Call of Duty

Od teraz bronie w warsztacie w Modern Warfare 2 będą jeszcze bardziej modyfikowalne. Gracze będą odblokowywać specjalne platformy, czyli bazy do tworzenia broni.

Jak to działa? Twórcy podali przykład. W otwartej becie MW2 dostępną platformą będzie M4. Bazą będzie karabin szturmowy. Później będzie można też odblokować 4 dodatkowe opcje (Receivers), które pozwolą przerobić M4 na LMG (556 Icarus), SMG (FSS Hurricane), M16 (AR) oraz tzw. Battle Rifle (FTac Racon).

Powyższe platformy leveluje się osobno. Do każdej z nich dołączyć będzie można unikalne dodatki oraz uniwersalne, które pasują do każdej z wymienionych platform. Uniwersalne dodatki wystarczy odblokować raz. Unikalne – do każdej z platform z osobna.

Chcesz wiedzieć więcej na temat nowości w MW2? Sprawdź ten wpis na oficjalnym blogu serii.