Gry

27.05.2022 14:30

Co wiemy o fabularnym DLC do Cyberpunka? Fakty i plotki

W kwietniu CD Projekt Red zapewniało, że fabularny dodatek do Cyberpunka 2077 ukaże się w 2023 roku. Rozgrzało to umysły fanów, którzy z niecierpliwością czekają na każdy strzępek informacji o tym, co takie DLC mogłoby zawierać. Czas przedstawić odrobinę faktów, ale i garść gorących plotek!

Jak dziś radzi sobie Cyberpunk 2077?

Cyberpunk 2077 niewątpliwie był jedną z najgłośniejszych premier w historii całej branży gier. Prawdopodobnie jednak nie było to takie zainteresowanie, jakiego oczekiwano w CD Projekt RED. Choć tytuł zarobił na siebie już pierwszego dnia po premierze, liczne bugi i niedociągnięcia sprawiły, że na grę spadła fala ostrej krytyki. Szczególnie oberwało się wersjom na konsole starszej generacji, na których produkcja działała – delikatnie mówiąc – niezadowalająco.

Jednak w ostatnich miesiącach studiu odpowiedzialnemu za Cyberpunka udało się przerwać złą passę – przynajmniej w pewnym stopniu. Praca, jaką twórcy włożyli w doprowadzenie gry do porządku, nie pozostała niezauważona przez graczy. Liczne łatki i poprawki sprawiły, że dziś produkcja prezentuje się o wiele lepiej niż w dniu premiery. W grze pojawił się także szereg darmowych DLC, które zostały odebrane przez fanów lepiej (nowe apartamenty) lub gorzej (alternatywne skórki dla postaci).

Choć sama gra z pewnością jest w lepszej kondycji, nadal daleko jej do ideału, a złego pierwszego wrażenia nigdy nie da się zatrzeć do końca. CD Projekt Red może jednak ponownie rozpalić ekscytację fanów, wydając fabularne DLC do Cyberpunka, na które fani czekają z niecierpliwością.

Zobacz także: Ja, Inkwizytor na nowym zwiastunie! Czy polską grę czeka sukces godny Wiedźmina?

Kiedy pojawi się nowe DLC do Cyberpunk 2077? Premiera już w przyszłym roku

Jakiś czas temu CD Projekt Red ogłosiło, że jednym z kluczowych planów rozwojowych studia na 2022 rok jest zakończenie prac nad pierwszym rozszerzeniem do Cyberpunka 2077. Spotkanie, na którym omówiono dochody z gry za poprzedni rok nie pozostawiało wątpliwości, że cele finansowe nie zostały osiągnięte. Twórcy przyznali też, że powodem takiego stanu rzeczy jest głównie niezbyt udana premiera.

W rezultacie zdecydowano, że długo wyczekiwany dodatek do Cyberpunka ukaże się w 2023, a nie w 2022 roku. Do tego czasu gracze mogą jednak otrzymać darmowe DLC skoncentrowane na nowych funkcjach i zadaniach pobocznych. Wszystko, co wiadomo o nadchodzących DLC, pochodzi z informacji na Twitterze i streamów prowadzonych przez CD Projekt Red. O jednym z tych ostatnich było zresztą dość głośno. Gdy Paweł Sasko, dyrektor ds. questów w Cyberpunk 2077, prowadził transmisję na Twitchu, fani dopatrzyli się na jego komputerze zakładki zatytułowanej „DLC4 Gigs”. Dla wielu był to sygnał, że CDPR pracuje nad dodatkami do Cyberpunka.

Jeśli te podejrzenia są słuszne, być może jeszcze w tym roku pojawią się darmowe DLC – nie jest to jednak potwierdzona informacja.

Zobacz także: Nowy zwiastun Hogwarts Legacy! Tym razem coś dla graczy PS5

Co mogłoby pojawić się w kolejnych darmowych DLC?

Jeśli plotki okażą się prawdą i w tym roku ujrzymy jeszcze nowe bezpłatne DLC, z pewnością nie będzie to nic spektakularnego. Twórcy skupią się raczej na zmianach kosmetycznych i nowych misjach pobocznych, które umilą nam czas do czasu wydania fabularnego dodatku z prawdziwego zdarzenia. Czy jednak to wystarczy?

Od premiery Cyberpunka minęło już półtora roku i większość osób, które chciało ukończyć ten tytuł, już to zrobiło. Drobne usprawnienia czy nowe misje poboczne mogą zadowolić tych, którzy nadal ogrywają najnowszą produkcję CDPR lub bawią się w niej dopiero od niedawna, prawdopodobnie jednak nie przyciągną ani nowych, ani powracających graczy.

Ostrożność wydaje się tu zrozumiała – twórcy z pewnością nie chcą powtórzyć błędu z grudnia 2020 roku i wolą dopiąć wszystko na ostatni guzik, nim zdecydują się na kolejną większą premierę.

Miejmy nadzieję, że zarówno przyszły dodatek fabularny, jak i ewentualne darmowe DLC, dobrze wkomponują się w świat przedstawiony i będą satysfakcjonującym przedłużeniem historii V.

Zobacz także: Ogłoszono datę premiery Call of Duty: Modern Warfare 2

Wyciekła zawartość z nowego DLC do Cyberpunk 2077? Reddit aż huczy od plotek

Uwaga! Poniższe informacje nie zostały w żaden sposób potwierdzone przez CD Projekt RED i warto traktować je z przymrużeniem oka!

Do sieci wyciekła właśnie spora paczka plików, których zawartość rzekomo pochodzi z przyszłego fabularnego DLC do Cyberpunka. Można znaleźć tam foldery z głównymi i pobocznymi zadaniami, a także liczne tekstowe pliki dialogowe.

Uwaga, potencjalne spoilery!

Fabuła DLC wydaje się obracać wokół postaci o imieniu Songbird – postaci nieobecnej w podstawowej kampanii fabularnej Cyberpunk 2077. Niektóre źródła informacji podają jednak, że jej model pojawiał się już w plikach gry. Jeśli to prawda, wszystko wskazywałoby na to, że postać albo została wycięta na wcześniejszym etapie projektu, albo CDPR miało wobec niej plany na przyszłość.

Większość dialogów pojawia się bez kontekstu, dlatego trudno je przeanalizować lub dopasować do konkretnej sytuacji i postaci. Z przecieku wynika jednak, że przyjdzie nam zwiedzić zamknięty dotąd rejon Pacyfiki. Co więcej, rozszerzone miałoby zostać także jedno z zakończeń.

Czy w powyższych plotkach jest choć cień prawdy? To się dopiero okaże. My jednak trzymamy kciuki za CD Projekt RED i wierzymy, że nowy dodatek tchnie w Cyberpunka nowe życie!

Zobacz także: Assassin's Creed Valhalla – pojawił się patch 1.5.2