Newsy
Gry

24.05.2022 19:14

Ogłoszono datę premiery Call of Duty: Modern Warfare 2

Data premiery Call of Duty: Modern Warfare 2 została potwierdzona w nowym zwiastunie skupiającym się na hiperrealistycznym projekcie graficznym gry. Premiera odbędzie się 28 października 2022 roku. Wygląda na to, że w nowego CoD-a zagramy jeszcze przed świętami.

Call of Duty: Modern Warfare 2 z oficjalną datą premiery

Activision ujawniło datę premiery Call of Duty: Modern Warfare 2 w nowym zwiastunie prezentującym występujące w grze postaci. Teaser prezentuje się dość niecodziennie – grafiki przedstawiające bohaterów znajdują się bowiem na tankowcach i morskich kontenerach. Większość z nich nawiązywała do wizerunku znanej wszystkim postaci Ghosta. Zwiastun przedstawiał również kapitana Johna Price'a, Kyle'a „Gaza” Garricka i, oczywiście, Johna „Soapa” MacTavisha.

Trailer zdradził także, że wśród członków oddziału Task Force 141 pojawi się zupełnie nowa postać: Alejandro Vargas, pułkownik meksykańskich sił specjalnych.

Wiemy już, że tegoroczna odsłona serii jest kontynuacją Call of Duty: Modern Warfare z 2019 roku. Activision zapewnia, że jest to najbardziej zaawansowane doświadczenie w historii serii i oznacza nową erę dla serii Call of Duty. Zdają się to potwierdzać plotki o dość wymownie zatytułowanym projekcie „Call of Duty 2.0” oraz fakt, że w przyszłym roku nie pojawi się żadna gra spod znaku tej franczyzy. Czyżby serię czekały poważne zmiany?

Zobacz także: Assassin's Creed Valhalla – pojawił się patch 1.5.2

Activision Blizzard walczy z druzgocącymi zarzutami

Ogłoszenie nowego tytułu pojawia się w momencie, gdy Activion Blizzard zmaga się z poważnymi zarzutami o toksyczną kulturę pracy.

Dyrektor generalny firmy Bobby Kotick znalazł się pod ostrzałem po złożeniu pozwu w stanie Kalifornia w lipcu ubiegłego roku. Zarzucono mu między innymi budowanie warunków, w których mogła rozwijać się kultura i dyskryminacja kobiet. Dziennikarskie śledztwo Wall Street Journal wykazało,że Kotick od dawna był świadomy nadużyć seksualnych w firmie.

Niedawno rodzice byłej pracownicy Activision Blizzard, która popełniła samobójstwo podczas wyjazdu służbowego w 2017 roku, wszczęli proces sądowy, pozywając wydawcę o spowodowanie śmierci. Jak sami twierdzą, samobójstwo było wynikiem molestowania seksualnego przez kolegów z pracy.

Zobacz także: Nowy Kangurek Kao już niedługo! Pojawił się kolejny zwiastun

Co więcej, niewielka grupa pracowników Activision Blizzard głosowała za utworzeniem związków zawodowych w studiu, które pracuje nad franczyzą „Call of Duty”. Czy wewnętrzne problemy growego giganta wpłyną na produkcję gry?