Newsy
Gry

25.05.2022 10:45

Nowy zwiastun Hogwarts Legacy! Tym razem coś dla graczy PS5

RPG z otwartym światem w świecie Harry'ego Pottera, Hogwarts Legacy, w pełni wykorzysta możliwości PS5 – udowadnia to nowy trailer. Posiadacze nowej konsoli Sony będą mogli cieszyć się wieloma dodatkowymi funkcjonalnościami. Co zaoferuje nam Dziedzictwo Hogwartu?

Najnowszy zwiastun Hogwarts Legacy – gameplay pokazuje możliwości produkcji

Choć nadchodząca gra RPG o Harrym Potterze nie będzie tytułem ekskluzywnym, Sony niewątpliwie wiąże z nią spore nadzieje. Produkcję po raz pierwszy zaprezentowano właśnie na imprezie PS5 we wrześniu 2020 roku. I mimo że Dziedzictwo Hogwartu trafi na wszystkie platformy, niektórymi funkcjami nacieszą się wyłącznie posiadacze najnowszej konsoli Sony. Sony niedawno zaprezentowało „Next-Gen Immersion” pokazujący, jak gra będzie wyglądała na PS5. Twórcy chcą w pełni wykorzystać możliwości nowej generacji konsol – zwiastun zaczyna się od efektów wizualnych 4K, które będą dostępne zarówno na PS5, jak i Xbox Series X. Jednak im dalej w las, tym więcej przemawia na korzyść PlayStation.

Cały zwiastun możecie obejrzeć tutaj.

Na co mogą liczyć posiadacze PS5?

Jak można się domyślić, ekskluzywne funkcje PS5 w Hogwarts Legacy w dużej mierze obracają się wokół kontrolera DualSense i jego unikalnych możliwości. Sony pokazało, w jaki sposób Dziedzictwo Hogwartu ma wykorzystywać haptyczną technologię pada. Widać to choćby w przypadku zaklęć, przy których rzucaniu poczujesz opór w opuszkach palców. W założeniu ma to sprawić, że rzucanie każdego czaru będzie wyjątkowym doświadczeniem.

Co ciekawe, te dotykowe efekty będą wyizolowane po prawej stronie pada – ma to symulować dzierżenie różdżki w jednej ręce.

Zobacz także: Ogłoszono datę premiery Call of Duty: Modern Warfare 2

Pad w barwach Gryffindoru? Jak najbardziej!

W trakcie walki podświetlenie DualSense wyświetla charakterystyczne efekty dla każdego zaklęcia i informuje o otrzymywanych obrażeniach. Gdy akurat z nikim się nie mierzymy, ale pad promieniuje kolorem wybranego domu:

  • szkarłatny i złoty dla Gryffindoru;

  • niebieski i brązowy dla Ravenclawu;

  • żółty i czarny dla Hufflepuffu;

  • zielony i srebrny dla Slytherinu.

Kontroler będzie również symulował doznania takie jak miażdżenie składników botanicznych na lekcjach eliksirów, odbijanie i dezintegracja wrogich zaklęć za pomocą zaklęcia tarczy oraz szybowanie po niebie na miotle lub hipogryfie.

Zobacz także: Assassin's Creed Valhalla – pojawił się patch 1.5.2

Nie tylko doznania dotykowe, ale i słuchowe

Oprócz wykorzystania funkcji DualSense wersja Hogwarts Legacy na PS5 będzie również obsługiwać dźwięk 3D. Dzięki temu gracze będą mogli głębiej zanurzyć się w zwiedzanie świata Dziecictwa Hogwartu, a walka stanie się jeszcze bardziej wciągająca.

Wersje na inne platformy także będą zapewniać immersyjne doświadczenie, ale gracze pecetowi i xboxowi z pewnością mają czego pozazdrościć posiadaczom PS5!

Zobacz także: Nowy Kangurek Kao już niedługo! Pojawił się kolejny zwiastun

Czekasz na Dziedzictwo Hogwartu? Na jakim sprzęcie zamierzasz je ograć? Podziel się tym z nami w komentarzu!