Newsy
Gry

24.05.2022 13:12

Assassin's Creed Valhalla – pojawił się patch 1.5.2

Dziś – 24 maja – Assassin's Creed Valhalla otrzymuje kolejną sporą aktualizację. Patch 1.5.2 dodaje kilka ważnych funkcjonalności i poprawia szereg błędów. Najważniejszą z nich jest zbrojownia. Co otrzymają fani produkcji osadzonej w IX wiecznej Anglii?

Producent nie zapomina o Assassin's Creed Valhalla

Choć Ubisoft ciężko pracuje na wielu frontach, nie zapomina też o wydanych tytułach – przynajmniej jeśli chodzi o jedną z ich flagowych marek. Chociaż Assassin's Creed Valhalla został wydany w 2020 roku, studio nie chce pozwolić, by ten niezwykle popularny tytuł się zestarzał. W związku z tym powstają ciągłe aktualizacje i łatki, a nowa zawartość nie pozwala graczom zapomnieć o przygodach Eivor.

Najnowszy patch nie tylko poprawia błędy – umożliwia też postawienie zupełnie nowego budynku w osadzie.

Zobacz także: Nowy „Wiedźmin” od Techlandu? Polskie studio tworzy fantasy RPG

Osada wikingów się rozrasta – pojawia się w niej zbrojownia

Wraz z aktualizacją tytułu 1.5.2 pojawia się jedna z najbardziej oczekiwanych funkcji. Od dziś gracze postawią nowy budynek – zbrojownię – i stworzą do pięciu zestawów wyposażenia, które mogą potem wystawiać w swojej osadzie lub przełączać się między nimi w świecie gry. Zbrojownia może zostać zbudowana po ulepszeniu Kruczej Przystani do trzeciego poziomu i wymaga egzotycznych towarów, które zdobywa się w uwielbianych przez wszystkich Rzecznych najazdach. Budynek będzie funkcjonować jako Twoja osobista galeria sprzętu i broni, które dobrze służyły Ci w trakcie całej przygody.

Możliwość swobodnej zmiany ekwipunku to nie tylko kwestia estetyczna, ale także opcja, która znacznie ułatwi poruszanie się po świecie i wykonywanie misji. Wystarczy, że przygotujesz sobie dwa zestawy – jeden do otwartej walki, a drugi do skrytobójstw – a będziesz w stanie przełączać się nimi za pomocą jednego przycisku na ekranie ekwipunku.

Po zbudowaniu Zbrojowni gracze otrzymają dwa miejsca na zestawy ekwipunku. Kolejne sloty wymagają rozbudowy zbrojowni.

Zobacz także: Nowy Kangurek Kao już niedługo! Pojawił się kolejny zwiastun

Co z poprawkami błędów?

Nowe aktualizacje do Assassin's Creed Valhalla zawsze dodają sporo nowego contentu i poprawiają dotychczasowe błędy. Niestety często zdarza się też, że nowy patch „wzbogaca” grę o zupełnie nowe bugi.

Ostatni dodatek Świt Ragnaroku miał kilka irytujących błędów, np. gracze mogli utknąć podczas śledztwa w misji związanej ze znalezieniem Fritjofa. Do dzisiaj można było obejść problem korzystając z szybkiej podróży i wracając na miejsce zadania, lecz nowy patch eliminuje go całkowicie.

Zobacz także: Playstation Plus Premium – wiemy, jakie gry już niedługo dołączą do usługi

Aktualizacja 1.5.2 nie poprawia jednak wszystkich bugów. Niektóre z nich nadal są naprawiane i nie otrzymały jeszcze odpowiedniej łatki. Pełną listę zmian i poprawek można znaleźć na oficjalnej stronie Ubisoftu.