Gry
Inne
Newsy

27.10.2021 8:00

BlizzCon zawieszony do odwołania! Mimo to pojawią się zwiastuny nowych gier

BlizzCon 2022 oficjalnie zawieszony! Jedna z największych i najważniejszych imprez growych w historii znika do odwołania. Mimo to Blizzard planuje opublikować zwiastuny nadchodzących produkcji.

BlizzCon odwołany – dalszy ciąg problemów Blizzarda?

Pandemia krzyżuje plany Blizzarda względem BlizzConu od 2020 roku. Dopiero w styczniu bieżącego roku studio postanowiło przenieść imprezę do wirtualnej rzeczywistości. Jednak nieustannie rozprzestrzeniający się wirus ponownie sprawił, że BlizzCon się nie odbędzie – w żadnej formie.

W oficjalnym komunikacie studio Blizzard stwierdziło, że BlizzCon się nie odbędzie, ponieważ studio postanowiło skupić się na" wspieraniu zespołów i dalszym rozwoju powstających gier".

Zobacz także: Darkest Dungeon II – early acces rozpoczęty! Więcej mroku, trudnych starć i... 3D!

Gry Blizzarda na odwołanym BlizzCon 2022

W produkcji znajduje się m.in. Diablo IV czy wyczekiwany od lat Overwatch 2

Są jednak dobre wieści dla fanów gier Zamieci. W międzyczasie w sieci pojawią się nowe informacje na temat powstających gier. Najprawdopodobniej będą to zwiastuny lub fragmenty gameplayów. Ale cóż – lepsze to niż nic, prawda?

Zobacz także: TOP 5 dobrych gier na telefon, na które zdecydowanie warto czekać

W Blizzardzie źle się dzieje. A odwołany BlizzCon to najmniejszy problem

Nasuwa się pytanie, czy oficjalne stanowisko Blizzarda nie jest marną próbą poprawy wizerunku firmy. Ostatnich kilka miesięcy stoi pod znakiem afer dotyczących molestowania i mobbingu. Problemy zaczęły nawarstwiać się po połączeniu studia z marką Activision, jednak wiadomo, że sięgają wielu lat wstecz.

Wizja upadku Blizzarda staje się coraz bardziej rzeczywista? Dramatycznie spadająca liczba graczy WoWa (związana m.in. z buntem przeciwko krzywdzącym praktykom w firmie), coraz niższa jakość produkcji (wpadki takie jak Warcraft 3: Reforged) i niepewna przyszłość studia – na ten moment nic nie wskazuje na to, że doczekamy się kiedyś powrotu Blizzarda do formy z przeszłości.

Obym jednak się mylił – darzę ogromną sympatią kilka produkcji studia (a w szczególności unikalnego w swoim czasie hero-shootera Overwatch) i byłoby niezwykle przykro, gdyby okazało się, że tak zasłużone studio zniknie w atmosferze afer i produkcji o fatalnej jakości.

Zobacz także: Czy to w końcu Gothic MMORPG z prawdziwego zdarzenia? Recenzja serwera Axyl