Gry
Newsy

10.10.2021 11:00

Poznaj BitCraft, czyli darmowy sandbox MMORPG, którym powinieneś się zainteresować

Jak piszą sami twórcy: "BitCraft to gra sandbox MMO, w której gracze wspólnie budują nową cywilizację w jednym, modyfikowalnym środowisku w zamierzchłej przeszłości". Brzmi interesująco? Bo tak jest! Sprawdź, czym jest BitCraft i jak przetestować grę.

BitCraft to "nowy rodzaj MMORPG"

Tym, co wyróżnia BitCraft spośród innych MMORPG, jest z pewnością proceduralnie generowany, otwarty świat, na którego wygląd będą mieli wpływ gracze. Jak to w sandboxach bywa, twórcy zostawią fanom ogromną swobodę działania. Tyczy się to zarówno rozwoju postaci, jak i aktywności, które będzie można wykonywać w grze.

Zobacz także: Czy to w końcu Gothic MMORPG z prawdziwego zdarzenia? Recenzja serwera Axyl

MMORPG bez klas postaci

Twórcy współczesnych MMORPG coraz częściej odchodzą od klasycznych archetypów postaci na rzecz rozbudowanych drzewek umiejętności. Dzięki nim gracze mają większe pole do manewru przy tworzeniu postaci. Tank? Nie ma problemu. Hybryda DPS-a i Healera? Jeśli tylko tego chcesz!

Jednak BitCraft MMORPG zaoferuje przede wszystkim całe mnóstwo umiejętności związanych z profesjami, które będzie można rozwijać. Wśród nich twórcy wymieniają rolnictwo, górnictwo, leśnictwo, uprawę roli czy rybołówstwo.

Screenshot z darmowego MMORPG Bitcraft

Proceduralnie generowany świat zaoferuje mnóstwo wciągających aktywności

Oprócz tego twórcy postawili na eksplorację i zaawansowany system budowania. Gracze będą tworzyć infrastrukturę, która w końcu ma przerodzić się w całe miasta i imperia.

Zobacz także: TOP 5 dobrych gier na telefon, na które zdecydowanie warto czekać

Fabuła w MMORPG BitCraft

Na swojej stronie internetowej twórcy w taki sposób nakreślili tło fabularne, które ma motywować graczy do działania:

W BitCrafcie budzisz się jako mistyczny byt w samym sercu nieokiełznanej dziczy. Na początku będziesz musiał walczyć o przetrwanie lub współpracować z innymi graczami, by zbudować nową cywilizację w samym sercu dziczy.

Wraz z budowaniem kolejnych budynków i odkrywaniem kolejnych obszarów, świat BitCraft ujawni przed Tobą tajemnice starożytnej przeszłości. Twoja cywilizacja nie jest pierwszą na tych ziemiach. Antyczne ruiny, artefakty i mistyczni podróżnicy, których spotkasz w trakcie wypraw, przypomną zanikającą moc i dadzą szansę na ponowne odkrycie zapomnianej przeszłości.

BitCraft, czyli ambitne MMORPG zupełnie za darmo

Clockwork Labs odpowiedzialne za MMORPG BitCraft udostępniło na swoim blogu spory artykuł, w którym przedstawiają swoje przemyślenia na temat monetyzowania produkcji. W skrócie – BitCraft będzie grą free-to-play.

Cieszy to niezmiernie, ponieważ gra na ten moment znajduje się dopiero we wczesnej fazie alfa, do której można się zapisać w tym miejscu. Jest więc szansa, że już na tak wczesnym etapie twórcom uda się przyciągnąć sporą grupkę graczy, których do czasu premiery znudzić może mało zawartości w New World od Amazonu.

Jeśli otrzymamy dostęp do alfy, z pewnością zrecenzujemy wczesną wersję MMORPG BitCraft. A czy wy jesteście zainteresowani produkcją Clockwork Labs? Dajcie znać!

Zobacz także: Genialna aktualizacja ETS 2 Multiplayer i ATS – mody, nowe funkcje w kierownicy i inne