Newsy
Gry

17.10.2022 9:05

Wieści z Minecraft Live 2022! Co nowego w aktualizacji 1.20?

Za nami event Minecraft Live 2022. W trakcie wydarzenia poznaliśmy sporo nowej zawartości, która czeka nas w aktualizacji 1.20. Poznaliśmy też wyniki głosowania oraz otrzymaliśmy wstępną informację dotyczącą daty premiery Minecraft 1.20.

Nowe skiny w Minecraft w aktualizacji 1.20

W grze pojawi się aż 7 nowych skórek do postaci. Do klasycznych tekstur Steve'a oraz Alex dołączą nowi znajomi, reprezentujący grupy etniczne z całego świata. Miło!

nowe skiny w minecraft 1.20

Czy skórki Sunny, Efe i Noor nie wyglądają dziwnie znajomo? – pytają twórcy

Nowe bloki w aktualizacji 1.20 do Minecraft – półka na książki, wiszący znak i bambus

Wraz z patchem 1.20 do Minecraft trafi kilka nowych i bardzo ciekawych bloków!

Półka na książki – stwórz prywatną bibliotekę w swoim Minecraftowym domku!

Zdecydowanie najfajniejszym nowym blokiem są półki na książki! Dlaczego są takie ciekawe? A no dlatego, że do każdej półki można włożyć aż 6 dowolnych książek, w tym enchantowanych! Wygląd półki będzie zależał od tego, czy i jakie książki będą na niej położone.

Jak widać na powyższym materiale, będzie można wykorzystać te półki w iście filmowym stylu – do tworzenia tajemnych przejść. Uważam to za najciekawszy dodatek do Minecrafta 1.20!

Wiszący znak z własnym napisem w Minecraft 1.20

To drobny dodatek, dzięki któremu będzie można jeszcze lepiej dostosować swój domek! Jest to dokładnie ten sam znak, który wcześniej można było przyczepić do dowolnego bloku lub postawić na kijku. Teraz można go również powiesić na metalowym łańcuchu!

Myślę, że taki znak idealnie sprawdzi się podczas tworzenia knajp czy oberży, a także do stawiania znaków drogowych!

Bloki bambusowe do budowania

Ciekawym urozmaiceniem będą też bloki z bambusa. Zgodnie z informacjami od Mojang, będzie można je wykorzystać na dwa sposoby.

Po pierwsze – do budowania budowli. Dzięki nim możliwe będzie stworzenie klimatycznych domków o naturalnym charakterze, które mogą posłużyć np. do stworzenia chatki rybackiej.

Po drugie, za pomocą bambusa będzie można stworzyć tratwę. Okaże się to szczególnie przydatne w biomach o ograniczonych zasobach drewna. Poza tym taka zacumowana, bambusowa łódka będzie świetnie wyglądała przy bambusowym domku!

Zobacz także: Grasz jeszcze w Minecraft? Te mody do budowania Cię zachwycą!

Mob Vote 2022 w Minecraft – wyniki

Fani głosowań – to coś dla was! W tegorocznym Mob Vote do finału dotarły 3 moby: Sniffer, Rascal i Tuff Golem.

Zgodnie z informacjami podanymi na Minecraft Live 2022, zwyciężył... Sniffer! Ten mob, którego jaja będzie można znaleźć w podwodnych ruinach, zyskał aż 55,1% głosów! Wygrana oznacza, że to Sniffer pojawi się w Minecraft 1.20!

Drugie miejsce zajął Rascal (27,7%), a trzecie – Tuff Golem (17,2%). Gratulacje!

Nowy mob w Minecraft 1.20 – wielbłąd

wielbłąd nowy mob w aktualizacji 1.20 minecraft

Na pustynnych biomach będzie można znaleźć nowe zwierzę. I będzie nim wielbłąd! Przysmakiem tego uroczego zwierzaka jest kaktus.

Co ciekawe, ten mob będzie mógł przetransportować aż 2 graczy jednocześnie! Jeden z nich będzie koncentrował się na jeździe. W tym czasie drugi gracz będzie mógł zająć się walką.

Wielbłąd w Minecraft 1.20 będzie wydawał charakterystyczne dźwięki. Krótkie ujęcie z jednego dnia ich życia znajduje się poniżej:

Zobacz także: Bitcraft – jak dostać się do testów alfa nowego MMORPG?

Kiedy będzie Minecraft 1.20?

To wszystkie nowości, o których poinformowano nas podczas Minecraft Live 2022.

Twórcy jednak nie podali, kiedy będzie aktualizacja 1.20 do Minecraft. Przekazali jednak informację, że datę premiery aktualizacji podadzą na krótko przed jej opublikowaniem. Studio tłumaczy to tym, że chcą informować tylko o konkretach, które na pewno pojawią się w grze.

Choć nie podano daty premiery aktualizacji 1.20 do Minecraft, zapowiedziano, że od czasu do czasu będą pojawiały się krótkie wiadomości z kolejnymi zmianami.

Jednak biorąc pod uwagę regularność aktualizacji do gry, (o czym wspominaliśmy w tym artykule poświęconym Minecraftowi 1.20) możemy zakładać, że długo wyczekiwany patch wyjdzie do końca 2022 roku.

Zobacz także: Gracze doceniają progres w Overwatch 2. Warto zagrać?