Newsy
Gry
Inne

21.11.2021 12:00

Bitcraft – jak dostać się do testów alfa nowego MMORPG?

Rozpoczęły się testy pre-alfa Bitcraft, czyli darmowego MMORPG łączącego proceduralnie generowane światy z ogromną dowolnością rozwoju postaci. Jak wziąć udział w alfie Bitcraft? Dowiesz się tego tutaj!

Co to jest Bitcraft i jak w niego zagrać?

Pierwsze głosy na temat debiutanckiego projektu Clockwork Labs pojawiły się na początku października. Wtedy też pisaliśmy o tym innowacyjnym darmowym MMORPG, który w zasadzie jest multiplayerowym (i bardzo dobrze wyglądającym) sandboxem. Kilka dni temu wszyscy chętni, którzy chcieli wziąć udział w testach pre-alfa gry, otrzymali mejla z nowymi instrukcjami. Zgodnie z nimi rozpoczęła się wysyłka zaproszeń do pierwszych uczestników testów. Jednak co zrobić, jeśli nie dostało się zaproszenia do przetestowania darmowego MMORPG Bitcraft?

Bitcraft – nie dostałem zaproszenia do testów alfa. Co zrobić?

Twórcy zapowiedzieli, że w ciągu kilku następnych miesięcy będzie organizowanych kilka fal zaproszeń do przetestowania ich ciekawie zapowiadającego się MMORPG – Bitcraft. Co ważne, pierwsze testy wersji alfa Bitcraft będą udostępniane niewielkiej liczbie graczy. Jednak wraz z rozwojem testów będzie wysyłanych coraz więcej zaproszeń. Dlatego uspokajamy niecierpliwych – z pewnością uda wam się przetestować grę!

Screenshot z darmowego MMORPG Bitcraft

Gra łączy w sobie pewne mechaniki z Minecrafta i bajkowy styl wizualny, który (po pierwszych screenach) można porównać np. do ostatnich gier z serii Zelda

Cel testów alfa MMORPG Bitcraft

Twórcy w ostatniej wiadomości zapowiedzieli, że zależy im przede wszystkim na opiniach anonimowych graczy na temat ich pierwszych wrażeń w grze Bitcraft. Co ważne, niezbędne będzie podpisanie umowy o poufności (NDA), by koleni gracze mogli dołączyć do rozgrywki bez wiedzy na temat tego, jak w danym etapie wygląda gra.

Twórcy z Clockwork Labs poproszą graczy o odpowiedzi na kilka szczegółowych pytań dotyczących mechanik zawartych w grze i możliwości dostosowywania środowiska. Zapowiadają też, że gra może się na bieżąco zmieniać podczas testów pre-alfa.

Zobacz także: SW: TOR – znamy oficjalną datę premiery rozszerzenia Legacy of the Sith

Po zakończeniu etapu pre-alfa gry Bitcaft twórcy planują zorganizowanie kolejnych testów, tym razem dla większej grupy graczy, którzy będą mogli dzielić się swoimi spostrzeżeniami ze światem.

Więcej informacji na temat testów Bitcraft można znaleźć w poście na blogu Clockwork Labs. A o tym, jak wygląda, czym się charakteryzuje i czy w ogóle warto (a warto!) zainteresować się Bitcraftem, przeczytasz w naszym artykule poświęconym tej innowacyjnej grze MMORPG z otwartym, modyfikowalnym światem.

Zobacz także: Czy to w końcu Gothic MMORPG z prawdziwego zdarzenia? Recenzja serwera Axyl