Newsy
Gry

15.06.2022 14:08

Starfield dłuższy od Skyrima? Główny wątek zajmie do 40 godzin!

Reżyser Starfield, Todd Howard, powiedział, że główny wątek Starfielda zajmie nam nieco więcej czasu, niż miało to miejsce w poprzednich grach Bethesdy takich jak Skyrim czy Fallout 4. Gracze mogą oczekiwać, że podstawowa historia zapewni około 30-40 godzin zabawy.

Ile zajmie nam Starfield? Gameplay będzie dłuższy niż dotychczas

Niedawno miało miejsce wydarzenie Xbox Bethesda Games Showcase, na którym mieliśmy okazję zobaczyć, jak idą pracę nad Starfieldem – jedną z najbardziej oczekiwanych produkcji ostatnich lat. W swoim wywiadzie dla IGN Todd Howard opowiedział pokrótce o długości gry. Dyrektor kreatywny Bethesdy zapewnił, że Starfield pochłonie więcej naszego czasu niż inne gry studia.

Według Howarda główny wątek Starfielda zajmie nam około 30 do 40 godzin – czyli o około 20% dłużej niż w przypadku Skyrima czy Fallouta 4. Reżyser produkcji powiedział też, że od napisów końcowych dzielić nas będzie większa liczba zadań. Podkreślił jednak, że gra jest nadal w fazie produkcji, więc założenia te mogą ulec zmianom.

Zobacz także: Xbox & Bethesda Games Showcase 2022 – najważniejsze punkty prezentacji

1000 planet, ale nie wszystkie generowane proceduralnie

Jednym z najgłośniejszych punktów prezentacji Toda Howarda było ogłoszenie, że w Starfield przyjdzie nam zwiedzić aż 1000 otwartych planet. Wzbudziło to wiele wątpliwości wśród graczy – w końcu nie da się stworzyć tak gigantycznego obszaru ręcznie, trzeba wygenerować go proceduralnie.

Dyrektor generalny Bethesdy opowiedział więcej o podejściu studia do tego procesu i zapewnił nas, że będziemy mogli nawet zignorować generowane elementy na rzecz dopracowanych, przygotowanych ręcznie obszarów.

Zobacz także: God of War Ragnarok jednak szybciej?! Jest nowa data

Nowa Atlantyda – największe miasto w historii Bethesdy

W Starfield zwiedzimy cztery główne miasta, w tym Nową Atlantydę, która ma być największą aglomeracją w historii gier Bethesdy. Todd Howard powiedział, że stolica Zjednoczonych Kolonii będzie nie tylko najbardziej rozległym miastem w grze, ale swoimi rozmiarami przebije także wszystko, co widzieliśmy w Skyrim, Fallout 4 czy jakiejkolwiek innej grze dewelopera.

Zobacz także: Premiera Starfield i Redfall przesunięta na 2023 rok

Wygląda na to, że skala Starfielda przebija cały dotychczasowy dorobek Bethesdy. Czy gra rzeczywiście spełni oczekiwania fanów? Pochwalcie się swoimi opiniami w komentarzu!