Newsy
Esport

09.03.2022 18:32

Snoop Dogg w FaZe Clan! Raper oficjalnym członkiem zarządu

Znany raper Snoop Dogg oficjalnie dołącza do FaZe Clan! Skąd ta decyzja? Skąd zainteresowanie sceną esportową? Sprawdź to w naszym artykule na portalu Grywalnia.pl!

Snoop Dogg w FaZe Clan!

Kilka dni po zakończeniu zmagań na IEM Katowice 2022 i zwycięstwie w niesamowitym finale FaZe Clan ogłosiło zaskakującą wiadomość. Do organizacji oficjalnie dołączył znany na całym świecie raper Snoop Dogg. Dowiedzieliśmy się tego poprzez Twittera klanu:

Co będzie robił Snoop Dogg w FaZe Clan?

Zgodnie z informacjami, które przekazała organizacja, raper będzie pełnił funkcję content creatora (a więc najprawdopodobniej będzie tworzył muzykę na różne okoliczności). Oprócz tego stał się jednym z członków zarządu. Może więc mieć decydujący głos w sprawach organizacyjnych.

Zobacz także: Dlaczego Fortnite będzie dostępne w Rosji? Epic odpowiada

Dlaczego Snoop Dogg dołączył do Faze Clan?

Dla osób, które nie śledzą życia Snoop Dogga, ta wiadomość może być sporym zaskoczeniem. Jak się jednak okazuje, Snoop Dogg ma całkiem sporo do czynienia ze sceną esportową oraz branżą gier. Raper od kilku lat jest streamerem na Twitchu – oglądalność jego materiałów zazwyczaj waha się w okolicach 100 tysięcy odsłon.

Oprócz tego 50-letni muzyk miał okazję komentować rozgrywki esportowe w EA Sports UFC 3. Stworzył też Gangsta Gaming League w Madden NFL 19. Jest więc aktywnym członkiem społeczności kilku gier esportowych.

Sam raper nie ukrywa, że decydujący głos w tej sprawie miał jego 24-letni syn, Cordell Broadus. Możemy mu więc podziękować za to, że Snoop Dogg nie tylko zasilił szeregi FaZe Clanu, ale też znacznie wzbogacił globalną scenę esportową.

Zobacz także: Premiera Apex Legends Mobile w 10 krajach. Kiedy w Polsce?