Gry
Newsy

14.01.2022 11:30

Nowa gra MMORPG w świecie Avatara zapowiedziana na... smartfony

Uniwersum Avatar wraca do życia. Nadchodzące filmy Jamesa Camerona to doskonała okazja dla studiów gamedevowych, by wydawać gry na licencji kultowego Avatara. Jedna z nich – Avatar: Reckoning – pojawi się w 2022 roku i będzie nietypowym mixem MMORPG i shootera na smartfony z systemami Android i iOS. Sprawdź, co wiemy o grze, kiedy planuje się jej premierę i czy będzie warto ją kupić.

Nowa gra Avatar: Reckoning to MMORPG na smartfony

Pierwsza informacje o nadchodzącej nowej grze w uniwersum Avatar pojawiły się ostatnio na oficjalnym Twitterze poświęconym tej marce:

Za produkcję nowej gry Avatar: Reckoning odpowiedzialne będzie studio Archosaur Games wspierane przez dwóch gigantów branży – chiński Tencent i amerykański Disney. Studio Archosaur Games odpowiedzialne jest za kilka innych mobilnych gier, wśród których należy wymienić World of Kings, Naval Creed oraz Dragon Raja.

Zobacz także: Gothic 2 – mody do Nocy Kruka po polsku (i z dubbingiem) w 2023 roku

Avatar: Reckoning będzie mobilnym MMO z elementami RPG i shootera. Akcja gry rozgrywać się będzie na znanej z kultowego filmu z 2009 roku planecie Pandora.

Tym, co ma wyróżniać tę produkcję spośród innych, mają być 3 tryby gry zawierające:

  • jednoosobowe misje fabularne,

  • zadania kooperacyjne,

  • oraz tryb PvP.

grafika z nowej gry w uniwersum avatar: reckoning

Jeszcze w 2022 roku dzięki nowej mobilnej grze powrócimy na znaną z Avatara planetę Pandora

Zobacz także: IEM Katowice 2022 – obostrzenia, zmiany i data startu rozgrywek

Choć nowa gra Avatar na smartfony reklamowana jest jako MMORPG, twórcy zapewniają, że świetnie będą się w niej bawić zarówno gracze solowi, jak i preferujący „dynamiczne rozgrywki wieloosobowe”.

W najnowszej informacji prasowej twórcy zawarli kilka ciekawych informacji na temat wykorzystanych technologii, kreacji świata oraz fabuły, która ma motywować poczynania graczy:

Avatar: Reckoning przeniesie graczy do niewidzianych wcześniej obszarów Pandory. Będą mogli spotkać tam nowe klany Na'vi walczące w obronie swoich domów przeciwko żołnierzom RDA wyniszczającym zasoby ich planety. Spotkają tam też przedstawicieli innych obcych ras – a to wszystko w ramach gry solo lub wieloosobowych rozgrywek.

Gracze będą rozwijali swoich Avatarów, wyposażali ich w potężne uzbrojenie i walczyli nimi w ramach fabularnych misjii jednoosobowych, kooperacyjnych lub w ramach PvP. A to wszystko będzie możliwe dzięki innowacyjnemu systemowi walki dostosowanemu do ekranów dotykowych.

Avatar: Reckoning powstaje na silniku Unreal Engine 4 i zaoferuje dostosowaną do ekranów urządzeń mobilnych grafikę.

Kiedy premiera nowe gry Avatar: Reckoning?

Zgodnie z zapowiedziami, nowa gra w uniwersum Avatar pojawi się na rynku jeszcze w 2022 roku. Prawdopodobnie będzie to grudzień, jednak na oficjalne informacje trzeba jeszcze poczekać. Mogą one pojawić się niebawem na Twitterze wydawcy Avatara: Reckoning – Level Infinite.

Produkcja ukaże się zarówno na smartfonach z systemem Android, jak i na urządzeniach obsługujących iOs.

Zobacz także: Co to DLDSR? Co daje? Jak działa i czym różni się od DLSS?

Szukasz miejsca, w którym codziennie znajdziesz wyłącznie najważniejsze informacje ze świata gier, technologii i e-sportu? Śledź portal Grywalnia.pl, polub nasz profil na Facebooku i bądź z nami na bieżąco!