Gry

31.01.2024 23:00

Najlepsze mody do Minecraft Multiplayer w 2024 roku!

Minecraft od dawna nie jest już tylko symulatorem klocków LEGO dla jednego gracza. Dziś setki osób mogą dołączyć do jednego serwera i zbudować coś spektakularnego. Choć multiplayer nie jest obowiązkowy, wielu z nas zbudowało swoje pierwsze wspomnienia z tą grą właśnie poprzez odkrywanie go z przyjaciółmi.

Najlepsze mody do Minecraft 2024

Pomimo regularnych aktualizacji Minecraft nigdy nie będzie idealną produkcją dla wszystkich. Jednak na szczęście społeczność obfituje w tysiące utalentowanych programistów, którzy oferują bezpłatne modyfikacje pozwalające poprawić rozgrywkę.

Sprawdź nasz spis najciekawszych modyfikacji do Minecrafta, które możesz zainstalować na swoim serwerze!

Zobacz także: Top 10 gier 2024, których fani nie mogą się doczekać!

WorldEdit

Myślałeś kiedyś o tym, żeby zbudować cały Minecraftowy świat jeszcze przed wejściem do gry? Dzięki WorldEdit Ty i Twoi znajomi możecie terraformować dowolny krajobraz za pomocą zaledwie kilku poleceń. Chcesz zrobić krater lawy w górze? A może usunąć tysiące bloków, a na ich miejsce wznieść gigantyczny posąg na swoją podobiznę? To wszystko jest możliwe!

Korzystając z narzędzi przypominających popularne programy graficzne możesz wrzucać piasek w szczeliny, usuwać nieestetyczne rudy ze zboczy gór lub kopiować i wklejać elementy, aby wypełnić swoje miasto lub farmę. Jeśli tego chcesz, lawa natychmiast przestanie płynąć, a na jej miejscu pojawi się dżungla. Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia!

Pobierz WorldEdit.

BuildCraft

Planujesz zbudować coś naprawdę wielkiego, o czym przez miesiąc będą pisać największe growe media? Buildcraft to Twój najlepszy przyjaciel! Będziesz potrzebować grupy wiernych kompanów, by skorzystać ze wszystkiego, co ten mod ma do zaoferowania. A jest co odkrywać – ten mod automatyzuje ogromne kompilacje za pomocą planów i konstruktorów. Dzięki temu możesz zająć się innymi projektami, podczas gdy ta maszyna tworzy wszystko od podstaw.

W każdym survivalowym świecie Minecrafta potrzeba materiałów, a ręczne budowanie kopalni odkrywkowych już chyba dawno się wszystkim znudziło. Więc załóż kamieniołom lub studnię wydobywczą przy pomocy tego moda! Będzie kopał, aż dotrze do lawy lub podłoża skalnego, a rury przetransportują za Ciebie wszystkie bloki z powrotem na powierzchnię. Rury wodoodporne mogą przenosić dowolną ciecz, a przewodzące przenoszą energię czerpaną z Redstone’a.

Pobierz BuildCraft.

The Aether

Eter to zupełnie nowy wymiar unoszący się wysoko nad Overworld na wyspach przypominających Ender. To bardzo niebezpieczne miejsce, w które możecie się zapuścić, aby zmienić scenerię, wydobyć nowe rudy lub zdobyć przydatne artefakty. Ten unikalny świat ma nawet własną historię, którą z pewnością warto poznać.

Aby ukończyć fabułę, będziesz musiał przejść przez trzy poziomy lochów – każdy z coraz trudniejszymi sekcjami i bossami. Z pewnością ułatwi to zwarta grupa wojowników, dlatego mod świetnie nadaje się na wszystkie serwery multiplayer.

Porada: wyposaż się w dużą ilość bloków, z których będziesz mógł budować mosty. Przydadzą się!

Pobierz The Aether.

Waystones

Eksploracja jest nieodłączną częścią Minecrafta – chyba nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Znajdowanie przydatnych biomów, ukrytych struktur i idealnych miejsc do budowy gigantycznych farm to coś, co robi się przez całą grę. Możliwość powrotu do tych miejsc, a także odnalezienia się nawzajem, gdy Twoi przyjaciele nieuchronnie się zgubią, to bezcenna umiejętność.

I to właśnie zapewnia mod Waystones. Dodaje on kamienie nawigacyjne, które pozwalają postawić w dowolnym miejscu latarnię z dołączonymi współrzędnymi, a także etykiety informujące o tym, co się tam znajduje. Jeśli chcesz, możesz się do niego teleportować lub po prostu użyć go jako drogowskazu. Dzięki temu szybko odnajdziesz drogę powrotną do domu lub zostawisz swoim znajomym notatkę o jakimś ciekawym znalezisku.

Pobierz Waystones.

JourneyMap

JourneyMap to świetny mod do śledzenia znajomych i odnajdywania się nawzajem na eskapadach w trudno dostępnych miejscach. Modyfikacja dodaje specjalną mapę, która pokazuje nie tylko Ciebie i innych graczy, ale także agresywne i pasywne moby oraz specjalnie wygenerowane budynki i biomy, w pobliżu których się znajdujesz. To świetny sposób, aby powstrzymać zombie przed podkradaniem się do Ciebie lub Twoich znajomych!

Pobierz JourneyMap.

Zobacz także: 5 najlepszych buildów w Minecraft Dungeons

Ender Storage

W miarę kontynuowania przygód na serwerze Minecraft w Twoim ekwipunku pojawi się mnóstwo łupów i przedmiotów wymagających przechowywania. Niektóre z nich będą w twojej skrzyni Ender, ale nie nadaje się ona do wszystkich materiałów. Nie martw się – korzystanie z moda Ender Storage pozwoli Tobie i innym na posiadanie niemal nieograniczonej ilości pojemników. Ten mały dodatek tworzy swego rodzaju międzywymiarowe połączenie, które bezpiecznie przechowuje wszystko, co w nim umieścisz.

Jeśli jeden z Twoich znajomych buduje coś epickiego po jednej stronie świata, możesz zbierać dla niego przedmioty gdzie indziej i wrzucać je do poręcznych, zmodyfikowanych skrzyń Enderu,  z których będzie mógł skorzystać. A jeśli musisz sięgnąć coś rzadkiego, na przykład latarnię, możesz szybko pożyczyć ją ze wspólnej skrzynki, gdziekolwiek jesteś. Tylko pamiętaj, żeby odłożyć to z powrotem!

Pobierz Ender Storage.

Vault Hunters

Pora na przygodę! Vault Hunter to kopalnia zupełnie nowych aktywności dla Ciebie i Twoich znajomych. Modyfikacja dodaje proceduralnie generowane Krypty, które otwiera się za pomocą specjalnych Kryształów. Te zaś można hodować, wytwarzać i modyfikować zgodnie z Twoimi potrzebami.

Ten modpack zasadniczo zmienia Minecrafta w grę RPG w staroszkolnym stylu. Jest zwiedzanie lochów, rozwijanie postaci i zdobywanie nowego ekwipunku, który łatwia pokonywanie kolejnych poziomów. Będziesz prowadzić badania, aby zdobywać doświadczenie i odblokowywać nowe moce, jednocześnie stawiając czoła każdej niespodziance, jaką rzuca w Ciebie Krypta. Czekają Cię świetnie nagrody i niebezpieczeństwa, którym możesz stawić czoła samemu lub stworzyć silną drużynę.

Pobierz Vault Hunters.

Better MC

Better MC reklamuje się jako Minecraft 2, czyli „to, czym powinien być Minecraft”. Niezależnie od tego, czy się z tym zgadzasz, czy nie, jest to z pewnością wielka przygoda, w którą warto wyruszyć. A konkretniej – cały pakiet modów, które dobrze ze sobą współpracują. Znajdziesz tu zarówno dodatki, które ułatwiają grę i czynią ją przyjemniejszą, jak i masę zupełnie nowego contentu.

Mod dodaje tysiące nowych mobów, przedmiotów i bloków, z których możesz skorzystać. Co więcej, od teraz masz możliwość budowania portali do zupełnie nowych wymiarów takich jak Twilight Forest, odkrywać śmiercionośne lochy pełne pułapek, a także bossów, których pokonanie wymaga posiadania armii – lub bardzo dobrej drużyny. 

Przebudowano on również Ender – teraz przypomina on mikroskopijny świat pełen masywnych bakterii i grzybów, które zawsze górują gdzieś nad Tobą. To świetna przygoda – szczególnie do rozegrania z przyjaciółmi!

Pobierz Better MC.

Domestication Innovation

Czy jest na sali ktoś, kto nigdy nie chciał zobaczyć bardziej rozbudowanych interakcji z Minecraftowymi zwierzętami? Jeśli nie należysz do wyjątków, to ten mod jest właśnie dla Ciebie. Od teraz oswajanie naszych braci mniejszych jest znacznie bardziej rozbudowane. Możesz zaprzyjaźnić się ze swoim pupilem, wytresować go, a nawet przygarnąć do swojego domu jedno z dzikich zwierząt.

W podstawowym Minecrafcie mogliśmy w ten sposób oswoić tylko wilki. Teraz naszymi domowymi zwierzątkami mogą stać się także żaby, aksolotle, konie, króliki, lisy i wiele innych zwierząt. Co więcej, możesz je w pełni wyszkolić, aby wykonywały Twoje rozkazy – i to znacznie bardziej złożone niż prosty atak.

Zwierzaki potrafią używać specjalnych zaklęć, które m.in.:

  • powstrzymują moby przed zbliżaniem się;

  • więżą je w pływających bańkach;

  • obniżają ceny handlu;

  • rzucają na przeciwników klątwy, które obniżają ich zdolności bojowe.

Wytrenuj swoje ulubione zwierzęta i poluj na najrzadsze zaklęcia, a następnie walcz z innymi graczami lub zmierz się z Bastionem wraz ze swoimi potężnymi pupilami!

Pobierz Domestication Innovation.

RLCraft

Autor tego pakietu modów zapewnia, że ​​jest on jednym z najtrudniejszych i najbardziej złożonych Minecraftowych doświadczeń, jakie do tej pory opracowano. Składa się z 185 indywidualnych modów i właściwie tworzy grę od nowa – z najbardziej niszczycielskimi mobami, jakie kiedykolwiek spotkasz. Tylko dla graczy o mocnych nerwach!

Na początku tego moda bardzo trudno przeżyć bez mocnej grupy znajomych. Jednym z największych zagrożeń są smoki, które latają po niebie i dziesiątkują niczego nieświadomych graczy. Schowanie się pod wodą Cię nie uratuje – oceany są pełne stworzeń, które wciągną cię w głębiny.

Jednak nie jest tak źle – w zamian dostajesz potężne przedmioty, zaklęcia i struktury pełne łupów, które tylko czekają, aż wyciągną je poszukiwacze przygód. Trzymajcie się razem, a być może uda wam się dotrzeć do najpotężniejszych bossów!

Pobierz RLCraft.

Pixelmon

W dzieciństwie marzyłeś o tym, by łapać i trenować Pokemony? Teraz możesz to zrobić w poczciwym Minecrafcie! Jeśli Pokemon Go nie przypadło Ci do gustu, to może zrobi to ten mod. Zainstaluj ją, aby spotkać wszystkie Pokemony, które poznałeś i pokochałeś, a także odkryć te wszystkie nowe, które już dawno przestałeś śledzić.

Modyfikacja zawiera całą mechanikę walki generacji ósmej – możesz kupować Pokeballe lub tworzyć własne, korzystając z zupełnie nowych materiałów rzemieślniczych. Potwory znane z Minerafta nie będą się już pojawiać, ale cała reszta świata pozostała niezmieniona. No, prawie cała.

Idź i złap je wszystkie!

Pobierz Pixelmon.

Survival Island

Czy kiedykolwiek chciałeś mieć swój własny mały raj na wyspie? Jeśli tak, to nie mogłeś trafić lepiej! Ten konfigurowalny mod pozwala ustawić dokładne parametry dla świata, w którym chcesz żyć.

Jeśli chcesz, możesz wygenerować mapę składającą się w całości z jednej dużej lub małej wyspy, na której wszyscy będziecie musieli racjonować bloki i unikać niebezpiecznych potworów. To całkowita gameplayowa rewolucja – w końcu Minecraft słynie ze świata, który generuje nieskończone zasoby. 

Zmierz się ze znajomymi i sprawdźcie, która wyspa przetrwa najdłużej!

Pobierz Survival Island.

Zobacz także: Jajo Niuchacza w Minecraft – jak je zdobyć?

A Wy jakie mody do Minerafta lubicie? Dajcie znać w komentarzach!