Gry

02.10.2023 12:01

5 najlepszych buildów w Minecraft Dungeons

Przejście Minecraft Dungeons może być trudne, jeśli nie zadbasz o odpowiedni ekwipunek. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych buildów, które z pewnością pomogą Ci w rozgrywce. Ruszaj do boju i zabij Arcyzłosadnika!

Zobacz także: Warzone Mobile – jak pobrać, kiedy premiera? Gameplay i wymagania

Wojownik – Tank

Ta konfiguracja skupia się na absorbowaniu obrażeń i zadawaniu ich bezpośrednio mobom. W zasadzie nada się do tego dowolna broń, która może odepchnąć wrogów, jednak ze względu na wysokie obrażenia świetnie sprawdzą się tu młoty i claymore.

Co, gdy brakuje Ci zdrowia lub masz do czynienia z większą falą wrogów? Z pomocą może przyjść ciężka kusza, która pozwoli ci trzymać przeciwników na dystans.

Choć ten build doskonale radzi sobie z obrażeniami zadawanymi przez większość wrogów, odbywa się to kosztem mniejszej mobilności. Aby to zrekompensować, warto używać artefaktów zwiększających szybkość ruchu jak Buty Szybkości lub Muchomor Sromotnikowy.

Przyda Ci się także Róg Wiatru – dzięki niemu zrzucisz wrogów w przepaść, oszczędzając sobie nieco walki.

  • Broń do walki wręcz: Claymore, Rękawice, Młot

  • Zbroja: Zbroja najemnika

  • Broń dystansowa: Ciężka kusza

  • Artefakty: Buty Szybkości, Muchomor Sromotnikowy, Proszek Wstrząsowy, Róg Wiatru, Ognisty Kołczan

Łotrzyk/Zabójca

Ten build to całkowite przeciwieństwo poprzedniego. Dzięki niemu staniesz się szybkim łotrzykiem, który swobodnie lawiruje pomiędzy wrogami i zadaje im stałe obrażenia. Na początek będziesz potrzebować broni o dużej prędkości ataku takiej jak Sztylety i Sierpy.

Na dalszym etapie gry warto wyposażyć się w Bursztynową szatę, która podpala pobliskich wrogów i zwiększa Twoją prędkość ruchu. Alternatywnie możesz zdobyć też Pajęczą Zbroję (ang. Spider’s Armor) – do jej zalet należy pasywna kradzież życia, jak i przyspieszanie ruchu.

Należy wziąć pod uwage, że ten build jest znacznie mniej nastawiony na bezpośrednią obronę niż inne. Dlatego warto unikać sytuacji, w której zostaniesz otoczony przez moby. Najlepiej trzymać przeciwników na dystans i radzić sobie z nimi przy pomocy broni dystansowej. Tylko uważaj, żeby nie skończyła Ci się amunicja!

Spróbuj wyposażyć się w co najmniej jeden artefakt, który rekompensuje słabą obronę Twojej postaci. Dobrym wyborem będzie Amulet Żelaznej Skóry, a także Buty Szybkości lub Lekkie Pióro –te dwa ostatnie zwiększają Twoją szansę na unik.

  • Broń biała: Sztylety, Sierpy

  • Pancerz: Bursztynowa Szata, Pajęcza Zbroja

  • Broń dystansowa: Szybka kusza, Kusza automatyczna

  • Artefakty: Buty Szybkości, Lekkie Pióro, Amulet z Żelaznej Skóry, Proszek Wstrząsowy

Żniwiarz Dusz

Soul Reaper to dość specyficzny build, który  niemal wyłącznie opiera się na duszach zebranych od poległych mobów. Najlepszą bronią do walki wręcz jest Nóż Dusz lub Kosa Dusz, które – jak sama nazwa wskazuje – zapewniają dodatkowe dusze po pokonaniu wroga.

Warto też wyposażyć się w Zbroję Dusz, która za każdym razem gwarantuje zebranie maksymalnej liczby dostępnych dusz. To samo dotyczy broni dystansowej – postaraj się zdobyć Łuk Dusz lub Kuszę Dusz.

Jeśli udało Ci się zgromadzić te wszystkie przedmioty, z pewnością nie będzie brakować Ci dusz. Jak dobrze je wykorzystać? Najlepiej użyć artefaktów takich jak kostur Piorunochron lub Żniwiarz, które zadają obrażenia obszarowe pobliskim wrogom – ich wysokość zależy właśnie od liczby zebranych dusz.

Alternatywnie używaj Spaczonej magicznej latarni, aby strzelać potężnymi wiązkami energii w konkretne cele. Z kolei Duchowy Uzdrowiciel może zostać użyty do szybkiego leczenia, jeśli akurat nie masz pod ręką żadnej dostępnej mikstury.

  • Broń do walki wręcz: Nóż Dusz, Kosa Dusz

  • Pancerz: Szata Dusz

  • Broń dystansowa: Łuk Dusz, Kusza Dusz

  • Artefakty: Piorunochron, Żniwiarz, Spaczona magiczna latarnia, Kołczan Udręki, Duchowy Uzdrowiciel

Zobacz także: Blaziken dołącza do Pokemon Unite!

Uzdrowiciel – Healer

Grasz solo i masz problem z częstym umieraniem? A może chcesz skuteczniej utrzymywać swoich towarzyszy przy życiu? Uzdrowiciel to dla Ciebie idealna klasa! Na początek będziesz potrzebować broni białej z dowolnym zaklęciem leczącym. Najlepiej, jeśli będzie to efekt Radiance, który ma szansę na utworzenie okrągłego obszaru leczącego sojuszników.

W dalszej kolejności warto przebrnąć przez kilka poziomów Pustynnej Świątyni. Jest spora szansa, że znajdziesz tam Tajemniczą Zbroję, która zapewnia 33% szans na ożywienie, gdy polegniesz w bitwie. A co z bronią? Sabrewing to wyjątkowy, rzadki łuk, który wystrzeliwuje superpotężne strzały, przy tym może także leczyć sojuszników.

Ta konfiguracja jest tym efektywniejsza, im więcej znasz leczących. Jednak dla bezpieczeństwa zalecamy zwiększenie obrony poprzez wybór odpowiednich artefaktów. Totem Uzdrawiania zapewnia pierścień leczący, Totem Tarczy tworzy bańkę bezpieczeństwa, a Medalion Miłości sprawia, że ​​moby stają się przyjazne.

  • Broń biała: dowolna z zaklęciami leczącymi

  • Zbroja: Tajemnicza Zbroja

  • Broń dystansowa: Sabrewing

  • Artefakty: Totem Regeneracji, Medalion Miłości, Totem Tarczy

Myśliwy/Druid

Chociaż myśliwy nie zadaje najwyższych obrażeń ze wszystkich buildów, może się przydać jako swoiste uzupełnienie zespołu. Ten build koncentruje się na używaniu petów do zadawania obrażeń i odwracania uwagi od głównej postaci.

W przypadku tej „klasy” możesz używać dowolnej broni białej, ale nie zapominaj o wyekwipowaniu Obietnicy Łowcy (ang. Hunter’s Promise) jako broni dystansowej. Ten potężny łuk pozwala Ci wybrać moba, w którego będą celować Twoi zwierzęcy towarzysze, dzięki czemu łatwiej będzie Ci skupić się na bossach lub trudniejszych wrogach takich jak Endermany.

Jeśli chodzi o artefakty, powinny Cię interesować przede wszystkim: 

  • Pyszna Kość, która rodzi wilka;

  • Przednia Pszenica, która daje ci sojusznika w postaci lamy.

Co z trzecim miejscem na artefakt? Tu możesz dodać kolejnego towarzysza w postaci Golema lub wyposażyć się w Totem Regeneracji, który zawsze może się przydać.

Z kolei Zbroja Grotołaza przydziela ci kolejnego sojusznika w postaci małego nietoperza, który będzie atakował wrogów.

  • Broń biała: dowolna

  • Pancerz: Pancerz Grotołaza

  • Broń dystansowa: Obietnica myśliwego

  • Artefakty: Smaczna Kość, Przednia Pszenica, Zestaw Golema, Totem Regeneracji

Mistrz łucznictwa

Skuteczność tego buildu zależy od tego, ile amunicji do strzał masz w danym momencie. Dlatego warto postawić na enchanty takie jak Recycler, dzięki któremu możesz dostać mały kołczan ze strzałami za każdym razem, gdy zostaniesz trafiony pociskami.

Inną opcją jest ulepszenie Rykoszet, który pozwala trafić wiele celów jedną strzałą. Dodatkowo załatw sobie broń białą z zaklęciami, które spowalniają wrogów, dzięki czemu łatwiej będzie wyeliminować ich  za pomocą łuku.

Do Twoich podstawowych narzędzi zniszczenia będą należeć fajerwerki i ognisty kołczan. Choć sposób ich działania się różni, oba są w stanie zadać niesamowitą ilość obrażeń. Fajerwerki zadają znaczne obrażenia od uderzenia za jednym razem, podczas gdy ognisty kołczan zapewnia czasowe efekty podpalenia. W połączeniu ze Scatter Crossbow będziesz mógł wystrzelić wiele wybuchowych lub ognistych strzał za każdym razem, gdy Twoje artefakty będą gotowe do użycia.

  • Broń do walki wręcz: dowolna broń z zaklęciem Chains.

  • Pancerz: Szata Przywołania, Pancerz Mroźnego Ukąszenia

  • Broń dystansowa: Scatter Crossbow

  • Artefakty: Proszek Wstrząsowy, Róg Wiatru, fajerwerki, ognisty kołczan.

Zobacz także: Najlepsze mody do ETS 2, które musisz wypróbować w 2023 roku!

A Wam jaki build najbardziej przypadł do gustu? Dajcie znać w komentarzu!