Gry

18.04.2023 16:51

Minecraft Legends – jak zdobyć Piglin Keys?

Minecraft Legends dopiero wyszedł, a my już mamy dla Was pierwsze porady! Piglin Keys to ważne, ale też niezwykle trudne do zdobycia zasoby w nowym tytule Mojang Studios i Blackbird Interactive. Dowiedz się, jak szybko zgromadzić ich jak najwięcej!

Minecraft Legends – czym są Piglin Keys?

Piglin Keys to jeden z najtrudniejszych do zebrania zasobów w MInecraft Legends. Kłopot polega głównie na tym, że gra nie oznacza ich żadnymi ikonkami i nie pojawiają się w ekwipunku, jak ma to miejsce w przypadku innych przedmiotów.

Do czego właściwie służą? Jeśli chcesz stale ulepszać swoje wioski i budowle w Minecraft Legends, potrzebujesz stałych dostaw wielu surowców – przede wszystkim złota. Jednym z lepszych źródeł tego zasobu są skrzynie Piglinów (Piglin Chests), które znajdujesz na posterunkach hordy.

Jednak nie możesz w żaden sposób się do nich włamać. Jedynym sposobem na otwarcie tych skrzyń jest klucz – Piglin Key. Gdzie je znaleźć? Gra daje Ci tylko kilka niejasnych wskazówek. Jedno jest pewne – czas zacząć polować na pigliny.

Zobacz także: Street Fighter 6 – kiedy pobierzesz, ile miejsca zajmuje?

Gdzie znaleźć Piglin Keys w Minecraft Legends?

Najskuteczniejszym sposobem na farmienie Piglin Keys jest zabijanie piglinów przemierzających Powierzchnię. Każdy z nich ma niewielką szansę na upuszczenie klucza, jednak najskuteczniej będzie polować na bossów i twardsze jednostki – zwłaszcza tych, którzy wędrują po świecie.

Podbijaj wiele posterunków z rzędu i rozpraw się ze wszystkimi piglinami, jakie napotkasz po drodze. To powinno zapewnić Ci wystarczającą ilość Piglin Keys, by otworzyć wszystkie skrzynie.

Niestety, w chwili premiery nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, czy masz Piglin Keys w swoim ekwipunku. Jest tylko jeden sposób na to, by się tego dowiedzieć – spróbuj otworzyć skrzynię.

W momencie, gdy zdobędziesz wystarczającą liczbę kluczy, możesz po prostu podejść do dowolnej skrzyni, którą znajdziesz na Powierzchni. Wejdź z nią w interakcję przez kilka sekund i się otworzy – albo i nie!

Zobacz także: Resident Evil 4 Remake – tryb Mercenaries powraca. I to za darmo!

Jak Wam się podoba Minecraft Legends? Dajcie znać w komentarzu!