Newsy
Gry

11.04.2023 12:25

Resident Evil 4 Remake – tryb Mercenaries powraca. I to za darmo!

Trudno było nie zauważyć, że w Resident Evil 4 Remake zabrakło uwielbianego przez graczy trybu Mercenaries. Na szczęście to już przeszłość – od 7 kwietnia wszyscy posiadacze odnowionej wersji znów mogą cieszyć się beztroską rozwałką!

Resident Evil 4 Remake – tryb Mercenaries ponownie dostępny!

Tryb Mercenaries należał do ulubionych aktywności wszystkich miłośników jednej z najpopularniejszych serii gier o zombie. Choć brakowało go w momencie premiery, w Resident Evil 4 Remake w momencie premiery, Capcom potwierdził, że tryb jest już dostępny w formie darmowego DLC!

Zobacz także: Call of Duty Warzone i Modern Warfare 2 – sezon trzeci nadchodzi wielkimi krokami!

Czym właściwie jest Tryb Mercenaries? To aktywność dostępna po ukończeniu głównej fabuły gry, w której wybierasz jedną z kilku postaci i mierzysz się z kolejnymi falami wrogów na czas. Warto nadmienić, że tylko jedna z postaci jest dostępna od samego początku – reszta odblokowuje się z czasem i jest nagrodą za Twoje osiągnięcia.

Zdobywasz punkty zadając obrażenia i zabijając wrogów, którzy nieustannie pojawiają się na mapie. Za każdego zabitego wroga otrzymasz też niewielką premię czasową, która pozwoli Ci dłużej utrzymać się w rozgrywce i zyskać więcej punktów. Każda postać zaczyna z unikalnym wyposażeniem broni i sprzętu, a także wyjątkowymi dla siebie zdolnościami specjalnymi.

Szczegóły Resident Evil 4 Remake Mercenaries

Uruchamiając tryb Mercenary po raz pierwszy będziesz miał do dyspozycji tylko postać Leona Kennedy’ego i mapę Wioska. Rozgrywając kolejne rundy otrzymasz dostęp do kolejnej zawartości.

Postacie:

  • Leon S Kennedy

  • Luis Sera

  • Jack Krauser

  • Hunk

Mapy:

  • Wioska

  • Zamek

  • Wyspa

Odblokowałeś już wszystkie mapy i postacie? Czeka Cię jedna nagroda! Uzyskaj rangę S lub wyższej na wszystkich trzech mapach, a odblokowujesz rewolwer, którzy przyda Ci się podczas rozgrywania kampanii.

Jednak jeśli przeszedłeś grę na profesjonalnym poziomie trudności, ów rewolwer już dawno znajduje się w Twoim arsenale. Co w takiej sytuacji? Nic straconego – wówczas odblokujesz armatę (Headcannon), która pozwoli Ci siać spustoszenie w szeregach wrogów!

Jak uzyskać rangę S na mapie? Wystarczy uzyskać wynik co najmniej 200 000 punktów. Wydaje się sporo, ale wprawnemu graczowi nie powinno sprawić to większych trudności.

Zobacz także: Czy Asus ROG Ally będzie lepszym handheldem od Steam Decka?

A Wy czekaliście na tryb Mercenaries w Resident Evil 4 Remake? Dajcie znać w komentarzu!