Newsy
Gry

17.04.2023 12:49

Street Fighter 6 – kiedy pobierzesz, ile miejsca zajmuje?

Czekaliście na informacje o nowej odsłonie popularnej serii Street Fighter? Capcom uchylił rąbka tajemnicy i ujawnił, kiedy gracze będą mogli wstępnie pobrać ją na swoje urządzenia. Sprawdź, ile miejsca zwolnić!

Street Fighter 6 – ile miejsca zajmie?

Street Fighter 6 to tytuł, którym Capcom chce przyciągnąć uwagę wszystkich graczy, a nie tylko miłośników bijatyk. Japoński producent dużo inwestuje w promocję gry, prezentując nowych i powracających wojowników, którymi będziemy mieli okazję powalczyć już w dniu premiery.

Capcom ujawnił, ile miejsca będzie wymagać jego nadchodząca bijatyka – a także, kiedy gracze mogą rozpocząć wstępne pobieranie gry przed jej oficjalną premierą.

Poprzedni tytuł, Street Fighter 5, miał około 35 GB – z wyłączeniem kinowego trybu fabularnego gry, który został wydany już po oficjalnej premierze. A co z jego następcą?

Według strony sklepu Xbox Street Fighter 6 zajmie około 50 GB dostępnej pamięci, podczas gdy wersja Steam będzie wymagać około 60 GB. Rozmiar pliku dla wersji na PlayStation nie jest jeszcze dostępny.

Ten rozmiar nie odbiega szczególnie od innych nowych gier Capcom, które wykorzystują silnik RE. Co ciekawe, jest on tylko nieznacznie większy niż w przypadku zamkniętej bety Street Fighter 6 – wówczas produkcja ważyła 42 GB.

To dużo czy mało? Wiele współczesnych tytułów potrafi ważyć znacznie więcej, jednak posiadacze wolniejszego łącza będą musieli przygotować się na kilka lub nawet kilkanaście godzin pobierania.

Zobacz także: Resident Evil 4 Remake – tryb Mercenaries powraca. I to za darmo!

Kiedy zagramy w Street Fighter 6?

Jeśli zamówiłeś wersję cyfrową gry w przedsprzedaży, będziesz mógł ją pobrać od 31 maja 2023 r., czyli kilka dni przed oficjalną premierą. Strona Steam gry podaje, że zostanie ona odblokowana w ciągu 6 tygodni, a sama gra będzie dostępna od 1 czerwca – to najlepszy prezent na Dzień Dziecka!

W przypadku wersji Xbox data także prawdopodobnie będzie mieściła się w tym zakresie. Posiadacze wersji cyfrowych mogą podziewać się instalacji łatki one day patch od razu przed premierą, podczas gdy kopie fizyczne będą musiały pobrać aktualizację przed rozpoczęciem gry.

Co pojawi się w Street Fighter 6?

Jeszcze w tym miesiącu otrzymamy specjalną 30-minutową prezentację dotycząca SF6, a poprowadzi ją Lil Wayne. Wszystko wskazuje na to, że zobaczymy tam nowy stylowy kostium dla nowej postaci dla Kimberly – zupełnie nowej postaci w serii Street Fighter.

W tygodniach poprzedzających czerwcową premierę gry ukaże się również miniseria komiksowa Street Fighter 6. Pierwszy numer zostanie wydany w amerykański Free Comic Book Day, czyli 6 maja 2023 r. Kolejne cotygodniowe wydania będą koncentrować się na historii Kena Mastersa i jego powiązaniach z historią nadchodzącej gry.

Zobacz także: Czy Asus ROG Ally będzie lepszym handheldem od Steam Decka?

Czekacie na najnowszą część Street Fighter? Dajcie znać w komentarzach!