Esport

11.08.2021 16:15

Renegades wycofują się z ESL Pro League. Kto ich zastąpi w najważniejszej lidze CS GO?

Na niecały tydzień przed rozpoczęciem esportowych zmagań w najważniejszej lidze CS: GO – czyli ESL Pro League – z walki wycofuje się znana drużyna Renegades. Powodem, jak się okazuje, jest pandemia.

Renegades wycofuje się z ESL Pro League

Jedna z najważniejszych australijskich esportowych drużyn Counter Strike – Renegades oficjalnie wycofuje się ze zmagań w 14. sezonie ESL Pro League. Uczestników fazy play-in ostatniego IEM w Kolonii powstrzymały obostrzenia związane z sytuacją pandemiczną w Europie. Kolejna fala zakażeń sprawiła, że drużyna, mimo usilnych starań, nie będzie w stanie przylecieć na czas do Europy.

Na oficjalnym koncie Twitter zespołu CS: GO Renegades możemy przeczytać poniższe oświadczenie:

Staraliśmy się robić wszystko, co tylko się dało, ale niestety globalna pandemia uniemożliwiła naszą podróż z Australii.

Bardzo dziękujemy ESL za całe wsparcie, wierzymy, że powrócimy do gry już niebawem!

Zobacz także: To już pewne – powstanie nowa gra w uniwersum South Park!

Kto zagra w 14. sezonie ESL Pro League zamiast Renegades?

Zgodnie z zasadami, na miejsce Renegades powinna wskoczyć pierwsza niezakwalifikowana do rozgrywek drużyna w rankingu organizatorów ligi. Jest nią forZe, które uplasowało się na 20. miejscu. Tym samym to rosyjski zespół stanie do walki o wielką wygraną.

logo zespołu esportowego CS GO forze na ESL Pro League 2021

Ostatnim razem forZe w ESL Pro League występowało półtora roku temu, podczas 11. sezonu najważniejszej ligi Counter Strike. Wtedy awans do drugiego etapu odebrał im FaZe Clan.

Kiedy rozpocznie się ESL Pro League 14? Data i pula nagród

Najlepsze drużyny Counter Strike na świecie rozpoczną zmagania już 16 sierpnia. Kolejne mecze będą rozgrywały się do 12 września.

Całkowita pula nagród ESL Pro League 14 wynosi aż 750 tysięcy dolarów, z czego 175 tysięcy trafi do zwycięskiego zespołu.

Zobacz także: Najlepsze gry na telefon bez Internetu. Oto TOP 5 mobilnych portów pecetowych gier