Newsy
Gry

20.03.2023 22:36

Life by You – konkurent dla Simsów od Paradox Interactive. Co o nim wiemy?

Paradox Interactive to firma znana z wyśmienitych serii strategicznych takich jak Crusader Kings czy Europa Universalis. W marcu 2023 roku studio ogłosiło, że robi konkurencję dla popularnej serii The Sims – Life by You. Sprawdź, co wiemy o nowym symulatorze życia od Paradox Interactive i kiedy wreszcie w niego zagramy!

Nowe szczegóły o Life by You

Firma Paradox Interactive ujawniła dziś więcej szczegółów na temat Life by You. Wspomniany tytuł modyfikowalny i otwarty symulator życia studia Paradox Tectonic z siedzibą w Berkeley w Kalifornii. W grze przyjdzie nam tworzyć ludzi i przeżywać swoje życie – zupełnie jak w popularnej serii „The Sims”. Oddziałem przydzielonym do pracy nad grą kieruje Rod Humble – weteran branży gier, znany ze swojej pionierskiej pracy nad gatunkiem symulacji życia.

Kiedy zagramy? Okazuje się, że już niedługo! Gra Life by You będzie dostępna we w Early Access 12 września! Chętni gracze mogą już dziś złożyć zamówienie przedpremierowe w sklepie Epic Games Store w sugerowanej cenie detalicznej 184,99 zł.

Zobacz także: Recenzja Dungeons & Dragons. Legendy Wrót Baldura | Komiks w grze #1

Life by You – co wiemy o grze?

Life by You to symulator życia, w którym projektujesz i prowadzisz przez życie stworzonych przez siebie ludzi. Paradox chwali się, że gra będzie w pełni modyfikowalna i pod tym względem znacznie przekroczy to, co oferuje nam The Sims. Na graczach będzie spoczywać budowanie domów, tworzenie gospodarstw domowych i opowiadanie własnych życiowych historii.

Co więcej, gra ma oferować kilka naprawdę ciekawych funkcji. Jedną z nich ma być choćby możliwość przełączanie się na perspektywę z trzeciej osoby. Postacie mają też rozmawiać w prawdziwych językach, a nie w znanym z „Simsów” niezrozumiałym dialekcie. To wszystko ma sprawić, że jako gracz połączysz się ze swoimi postaciami na poziomie, jakiego dotąd nie widziano w symulatorach życia.

Szeroka gama narzędzi i edytorów dla twórców pozwoli Ci dostosować każdy aspekt Twojego doświadczenia. I to wszystko na otwartej mapie bez ekranów ładowania!

Life by You rozwija gatunek symulacji życia dzięki nowoczesnemu stylowi, konwersacjom w prawdziwym języku i niespotykanej swobodzie wypowiedzi. Rozbudowane narzędzia dostosowywania gry pozwalają na niezrównany poziom opowiadania historii i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jakie kreacje wymyślą gracze, gdy tego lata zanurzą się we wczesnym dostępie – Rod Humble, dyrektor generalny Paradox Tectonic.

Wizja Paradox Tectonic dotycząca tej gry w naturalny sposób pasuje do naszej szerszej filozofii: „my tworzymy gry, ty tworzysz historie” i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jakie rodzaje historii gracze stworzą w tej nowej piaskownicy. Zabraliśmy naszą społeczność w kosmos, w przeszłość i na cały świat. Life by You przybliża nas do naszego własnego życia lub pozwala nam odkrywać różne realia fantasy. Cieszymy się, że wkraczamy w gatunek symulatorów życia – Fredrik Wester, dyrektor generalny Paradox Interactive.

Zobacz także: Aktualizacja ETS 2 1.47 – co nowego doszło w najnowszej wersji gry?

Kto tworzy Life by You?

Produkcją Life by You zajmuje się Paradox Tectonic, studio tworzące gry założone w 2019 roku przez Paradox Interactive. Prowadzi je Rod Humble, a sam zespół składa się z utalentowanych weteranów branży gier. Studio jest zaangażowane we współpracę z graczami, aby Early Access Life by You było wspólnym doświadczeniem, w którym opinie społeczności będą miały wpływ na priorytety, pomysły na zawartość i rozwój, gdy zespół dokończy grę i przyjdzie czas premiery.

Nie tylko Life by You – co jeszcze szykuje Paradox Interactive?

Kolejnym ważnym ogłoszeniem podczas marcowego pokazu była zapowiedź długo oczekiwanej kontynuacji Cities: Skylines. Imponujący filmowy zwiastun gry Cities: Skylines 2 pokazuje nam wysokie drapacze chmur, tętniące życiem porty wzdłuż nadmorskich miast oraz stopniowy rozwój miast i wsi w pełnowymiarowe metropolie, który przyciąga tak wielu graczy do gatunku budowania miast. Chociaż do tej pory zaprezentowano nam niewiele szczegółów, gracze mogą spodziewać się wielu ulepszeń zarówno pod względem wizualnym, jak i gameplayowym. Na koniec najlepsza wiadomość: Cities: Skylines 2 i wszystkie inne zapowiedzi serialu mają się ukazać już w 2023 roku.

Trzecia nowa gra, The Lamplighter's League, zaoferuje nam strategię turową w stylu XCOM, ale w klimatach rodem z lat 30. XX wieku. Oprócz pełnych wersji gier dostępne są również DLC Tours and Tournaments do Crusader Kings 3, która jest uważana za jedną z najlepszych gier firmy Paradox Interactive. Europa Universalis 4 i Surviving the Aftermath również otrzymają w tym roku nowe DLC.

Zobacz także: Gothic na konsolę Nintendo Switch już niemal gotowy? Mamy screen!

A Wy czekacie na nowe gry od Paradoxu? Dajcie znać w komentarzach!