Newsy
Gry

22.05.2023 8:58

KOTOR Remake anulowany? Insider nie pozostawia złudzeń

Złe wieści dla fanów Gwiezdnych Wojen! Długo wyczekiwany remake jednej z najlepszych gier RPG (nie tylko w tym uniwersum) może nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Tę przykrą informację zasugerował jeden z zaufanych insiderów, który wielokrotnie potwierdził swoją wiarygodność. Czy premiera Star Wars: KOTOR Remake nigdy nie nastąpi?

Premiera Star Wars: KOTOR zagrożona!

Wystarczyło jedno zdanie, by załamać fanów gier cRPG i produkcji z uniwersum Star Wars. Winowajcą okazał się tym razem Jeff Grubb, znany insider, który wielokrotnie potwierdził, że ma dostęp do wielu wiarygodnych źródeł w branży gier.

W jednym z materiałów video sprzed ostatniego weekendu Grubb wypowiedział następujące zdanie:

Jeśli któraś z tych gier (Prince of Persia Remake i KOTOR Remake – dop. red.) kiedykolwiek wyjdzie, będę w szoku.

Źródło tej informacji znajduje się w załączonym poniżej materiale (od 44:03):

Zobacz także: Gothic Remake – omówienie 2. części wywiadu na TechRadar.de

Grubb wielokrotnie potwierdził swoją wiarygodność. To on m.in. jako pierwszy poinformował o tytule zremasterowanej serii Mass Effect: Legendary Edition oraz o tym, że Starfield będzie exclusivem na PC i Xboxy.

Z tego względu nawet tak niewielka informacja jest przekonująca. Tym bardziej że już od zeszłego roku wiadomo, że KOTOR Remake miał problemy produkcyjne – zmieniło się studio odpowiedzialne za grę, do tego cała produkcja miała zostać zresetowana.

W takiej sytuacji pozostaje nam chyba tylko cieszyć się portem oryginalnego Star Wars: KOTOR na Switcha oraz portami (bardzo udanymi!) obu części serii Knigths of the Old Republic na telefony.

Zobacz także: Remake a remaster – co to znaczy? Czy dziś to rozróżnienie ma sens?