Gry

23.10.2023 11:49

Gry mobilne z Google Play Pass – czy warto? Czym jest ta usługa?

Czy słyszałeś o Google Play Pass? A może sam korzystałeś już z tej subskrypcji? To dość tani sposób na uzyskanie dostępu do różnych aplikacji na telefonie z Androidem. Co ważne, dotyczy to także gier mobilnych. Dowiedz się więcej o tej usłudze!

Czym jest Google Play Pass? Co zawiera i ile kosztuje?

Play Pass to usługa od Google’a, która oferuje setki gier i aplikacji na Androida – w sumie jest ich około 1000. W bibliotece znajduje się wiele tytułów, z których większość jest płatna, a żadna z zawartych w niej treści nie zawiera reklam ani zakupów w aplikacji. Dodatkowa zawartość, którą normalnie możesz dokupić, jest odblokowana właśnie w ramach Play Pass.

Dobrze, a ile kosztuje taka przyjemność? Nie jest tak drogo – za Play Pass zapłacisz 14,99 zł miesięcznie lub 89,99 zł rocznie. Możesz udostępnić subskrypcję maksymalnie pięciu innym członkom rodziny. W jej ramach każdy będzie mógł pobierać, instalować i grać w różne aplikacje i gry, tak jakby miał indywidualne członkostwo.

Zobacz także: Call of Duty: Warzone Mobile opóźnione! Jakie nowości się pojawią?

Jak subskrybować Google Play Pass

Subskrybowanie na urządzeniu z Androidem jest łatwe. Oto poradnik krok po kroku!

  1. Otwórz Sklep Play na swoim urządzeniu z Androidem.

  2. Kliknij awatar swojego profilu w prawym górnym rogu.

  3. Stuknij w Play Pass.

  4. Jeśli wybierasz plan miesięczny w cenie 14,99 zł dotknij opcji Rozpocznij. Chcesz zaoszczędzić trochę gotówki na dłuższą metę? Możesz od razu wybrać roczną subskrypcję w cenie 89,99 zł.

  5. Wybierz metodę płatności i dotknij opcji Subskrybuj.

Po zasubskrybowaniu po lewej stronie zobaczysz nową kartę w aplikacji Sklep Play, zatytułowaną Play Pass. Treści są podzielone na różne kategorie, a najnowsze dodatki znakdziesz w sekcji Nowości. Jeśli chcesz zobaczyć, co jest aktualnie popularne, sprawdź Top listy. Dostępna jest także przydatna zakładka Dzieci z rekomendacjami dla różnych grup wiekowych.

Czy warto kupić Google Play Pass?

Jeśli lubisz od czasu do czasu zagrać w gry mobilne, zdecydowanie warto rozważyć zakup Google Play Pass. W ramach tej usługi masz do wyboru mnóstwo gier – w tym także tych pierwotnie wydanych na konsolę Xbox i PC. To prawdopodobnie jeden z najtańszych abonamentów oferujących komfotowe granie na telefonie. Jedyną sensowną alternatywą jest granie w chmurze w gry streamowane z komputera lub konsoli, jednak takie abonamenty zazwyczaj są droższe i wymagają szybkiego połączenia internetowego.

Play Pass to także świetne rozwiązanie dla najmłodszych. Gry podzielone są na kategorie wiekowe, a brak możliwości robienia zakupów w aplikacjach niweluje ryzyko niechcianych wydatków.

Czy usługa sprawdzi się w Twoim przypadku? To zależy. Warto zagłębić się w listę dostępnych gier i aplikacji Play Pass, aby sprawdzić, czy znajdziesz tam coś, co Cię zainteresuje. Żadna z nich nie jest dostępna wyłącznie w ramach subskrypcji, więc jeśli interesuje Cię tylko kilka z nich, być może taniej wyjdzie kupienie ich osobno. Dostęp do treści Play Pass masz tylko wtedy, gdy jesteś subskrybentem, a jeśli kupisz aplikację lub grę, stajesz się jej właścicielem.

Z drugiej strony kupno wielu gier z listy będzie kosztować Cię więcej niż 14,99 zł. Jeśli więc zdążysz ograć je w miesiąc, z pewnością skorzystasz na takim rozwiązaniu.

Najlepsze gry Google Play Pass

W Play Pass znajdziesz duży wybór gier na Androida. Google często dodaje nową zawartość, ale czasami usuwa też gry. Oto kilka aktualna lista świetnych gier w ramach Play Pass:

Zobacz także: 5 najlepszych buildów w Minecraft Dungeons

A Wy subskrybujecie już Google Play Pass? Dajcie znać w komentarzu!