Gry

13.10.2023 10:17

Call of Duty: Warzone Mobile opóźnione! Jakie nowości się pojawią?

Warzone Mobile to tytuł, który zainteresował miliony fanów marki na całym świecie. Niestety, przyjdzie nam na niego jeszcze trochę poczekać, ponieważ studio po raz kolejny przesunęło światową premierę gry. Na kiedy? Możemy spodziewać się wydania mobilnej strzelanki dopiero w 2024 roku. Dowiedz się więcej!

Call of Duty: Warzone Mobile już na wiosnę 2024 roku!

Premiera Warzone Mobile miała się odbyć na jesień 2023 roku. Gracze z niecierpliwością czekali, by wreszcie zobaczyć jednego z najlepiej zrealizowanych FPS-ów na swoich urządzeniach mobilnych. Jednak ostatecznie gra pojawi się dopiero na wiosnę przyszłego roku, a w międzyczasie przejdzie kilka ważnych zmian.

Chris Plummer, wiceprezes ds. mobilnych w Activision stwierdził, że tytuł potrzebuje nieco więcej czasu, by można było go wydać w satysfakcjonującej jakości. Dlatego deweloper postanowił przenieść premierę gry na początek 2024 roku.

Miliony graczy czekają na Call of Duty na telefon

W ramach rejestracji wstępnej Warzone Mobile posiada już bazę 45 milionów kont. Twórcy już teraz starają się jak najlepiej wykorzystać swoją ogromną bazę fanów. W marcu tego roku produkcja miała ograniczoną premierę w kilku wybranych regionach. W ten sposób część graczy mogła już teraz zapoznać się z tytułem i udzielić twórcom konstruktywnego feedbacku.

Warto zauważyć, że to już nie pierwszy przypadek opóźnienia Warzone Mobile. Zgodnie z informacjami, jakie pojawiały się w sklepach Google Play i App Store, pierwotnie premiera miała nastąpić już 15 maja 2023 roku. Jednak zaledwie kilka dni przed wspomnianą datą ostateczny termin wydania zmienił się na 1 listopada tego samego roku. Choć 15 maja nigdy nie był oficjalną datą premiery, fani i tak mieli nadzieję, że będą mieli okazję zagrać w Warzone Mobile już na wiosnę.

Zobacz także: 5 najlepszych buildów w Minecraft Dungeons

Ulubiona mapa wielu graczy trafi do Warzone Mobile

Teraz czas na dobre wiadomości: w dniu premiery w Call of Duty: Warzone Mobile pojawi się Rebirth Island wraz z Verdanskiem. Twórcy ogłosili, że mapa została stworzona specjalnie dla Warzone Mobile i będzie łączyć elementy trybu Battle Royale i wieloosobowego. Brzmi to bardzo ekscytująco! Ponieważ gra jest już dostępna w wybranych regionach, tamtejsi gracze mogą już teraz zapoznać się z Rebirth Island. Activision oświadczyło, że otrzymało mnóstwo opinii od graczy w krajach, gdzie wydano grę i będzie nadal ulepszać mapę zgodnie z usłyszanym feedbackiem. Ogłoszenie na blogu Call of Duty brzmiało:

We współpracy ze studiami Call of Duty i zespołami technologicznymi w Activision, zespoły Warzone Mobile w Activision Shanghai Studio, Beenox, Digital Legends i Solid State Studios nadal analizują ich opinie, aby ulepszyć wszystkie elementy gry i udoskonalić każdy z nich: od wydajności i dopracowania po rozgrywkę, sterowanie dotykowe, menu i nie tylko.

Cały wpis przeczytasz tutaj.

Co pojawi się w Warzone Mobile?

Warzone Mobile będzie miało dwa tryby Battle Royale i trzy tryby wieloosobowe. Choć twórcy nie zapowiedzieli wersji międzyplatformowej, gra będzie umożliwiać cross-progression w Call of Duty: Warzone 2.0 i Call of Duty: Modern Warfare 2. Dzięki temu gracze będą mogli awansować w rankingach i zdobywać nagrody na dowolnym urządzeniu. W grze pojawią się także operatorzy i broń z Warzone 2.0 oraz Modern Warfare.

Przez kilka kolejnych miesięcy deweloperzy będą pracować nad stanem gry. Chcą między innymi poprawić renderowanie, ograniczyć wymagania instalacyjne, a także dodać i dopracować kolejne mapy, przystosowując je pod mobilną rozgrywkę – przede wszystkim Shoot House i Shipment.

Czy przed oficjalną premierą gra pojawi się jeszcze w innych regionach? Activision nie pozostawia złudzeń – nie ma co na to liczyć. Pozostaje nam z niecierpliwością czekać do wiosny 2024 roku.

Zobacz także: Najlepsze mody do ETS 2, które musisz wypróbować w 2023 roku!

Wy też nie możecie się doczekać, by zagrać w Warzone Mobile? Dajcie znać w komentarzach!