Newsy
Gry

05.06.2022 13:59

Marvel's Spider-Man Remastered na PC! Kultowa seria otrzyma port z Playstation

W trakcie czerwcowej prezentacji State of Play Sony ogłosiło, że Marvel's Spider-Man Remastered oraz Marvel's Spider-Man: Miles Morales od Insomniac Games pojawią się na PC. Tytuł zdobył sobie wielu fanów wśród konsolowych graczy, a teraz będą mogli się nią cieszyć także posiadacze komputerów. Premierę na komputerach osobistych zaplanowano na 12 sierpnia 2022 roku.

Co wiemy o Marvel's Spider-Man Remastered na PC?

Marvel's Spider-Man Remastered to odświeżona wersja przygodowej gry akcji autorstwa Insomniac Games. Remaster powstała w 2020 roku, dwa lata po premierze swojego pierwowzoru. Głównym bohaterem produkcji jest tytułowy Spider-Man, który po raz kolejny rusza do walki z nowojorskim półświatkiem przestępczym. Remaster ukaże się 12 sierpnia 2022 roku na platformach Steam i Epic Games Store.

Zobacz także: Wilkołaki w The Sims 4?! Zapowiedź nowego dodatku!

Wersja na PC będzie zawierała wszystkie DLC wydane w 2018 roku, czyli:

  • Spider-Man: The Silver Lining;

  • Spider-Man: Turf Wars;

  • Spider-Man: The Heist.

Gdy Marvel's Spider Man Remastered pojawił się na PS5, zawierał szereg istotnych ulepszeń, dzięki którym był bardziej zoptymalizowany względem możliwości konsol nowej generacji. Możemy się spodziewać, że pecetowa wersja także otrzyma wszystkie te usprawnień, a być może nawet zupełnie nowe dodatki.

Insomniac Games potwierdziło, że w tym roku na komputery osobiste trafi także Spider-Man: Miles Morales. Nie znamy konkretnej daty, jednak była mowa o jesieni.

Spider-Man 2 na horyzoncie? Sony chce trafić do nowych graczy

Można podejrzewać, że ponowne wydania Spider-Mana mają przyciągnąć do marki nowych odbiorców. W 2023 roku odbędzie się premiera sequela tej gry – Marvel's Spider-Man 2. Nie znamy jeszcze dokładnej daty wydania tej części, prawdopodobnie jednak będzie to przyszłoroczna jesień.

Insomniac Games potwierdziło również, że dwie pierwsze gry dotychczas sprzedano w ponad 30 milionach egzemplarzy. Jeśli kolejna produkcja powtórzy ten sukces, prawdopodobnie będziemy mieli do czynienia z jedną z najgłośniejszych premier 2023 roku.

Zobacz także: Xbox Game Pass straci w czerwcu 5 gier. Spiesz się z ich ograniem!

Czekacie na remaster Spider-Mana na PC? Podzielcie się opiniami w komentarzu!