Gry

06.06.2022 15:21

Gothic i Tibia w jednym?! Powstaje serwer, który łączy te dwa światy

Co, gdyby przenieść wyspę Khorinis do świata Tibii? Choć do tej pory nigdy nikomu to nie przyszło do głowy, teraz się to zmieniło. Grupa fanów stawia serwer o nazwie Gothania, w którym będziemy mieli okazję przespacerować się po świecie z Gothica 2, ale w nieco bardziej „rozpikselizowanej” oprawie graficznej.

Tibia – najpopularniejszy MMORPG w Polsce?

Tibia to oldschoolowa gra MMO typu free-to-play online typu MMO, która została wydana na początku 1997 roku przez grupę czterech niemieckich studentów informatyki.

Choć pikselowa grafika 2D dziś budzi raczej uśmiech politowania, niemal dwie dekady temu produkcja cieszyła się niesamowitą popularnością – także w Polsce. Być może wynikało to z niskich wymagań systemowych, dzięki którym nawet gracze ze słabszymi komputerami mogli pozwolić sobie na bezproblemową rozgrywkę.

W średniowiecznym świecie gracze mogą wybrać jedną z czterech klas: rycerza, paladyna, czarnoksiężnika lub druida. Ponadto każda profesja ma dostęp do dwóch rodzajów magii: spontaniczną, która zużywa manę, lub runiczną, wymagającą od nas posiadania przedmiotów znanych jako runy.

Mimo upływu lat Tibia wcale nie umarła – jeszcze w 2020 roku jednocześnie grało w nią nawet 30 000 graczy, a dziś liczba ta nadal przekracza 20 000.

Zobacz także: Marvel's Spider-Man Remastered na PC! Kultowa seria otrzyma port z Playstation

Gothania – połączenie Gothica i Tibii

Zaangażowanie fanów widać nie tylko w liczbie osób na serwerach – świadczą o niej także nieoficjalne projekty, które nadal mają się świetnie. Jednym z nich jest Gothania: serwer, który przenosi świat z Gothica 2 na silnik Tibii.

Sami twórcy twierdzą, że Gothania to projekt hobbystyczny, który powstawał od lat. Jego celem było połączenie wszystkich graczy Tibii, fanów Gothica i każdego, kto lubi dobre RPG w świecie online. Marzeniem autorów było przeniesienie świata znanego z Gothica 2 na silnik Tibii, pozostawiając jednak oryginalny system ze staroszkolnego MMORPG.

Serwer oficjalnie wystartował 1 czerwca 2022 roku o godzinie 16:00, jednak jeszcze na kilka dni przed premierą można było zarejestrować się i założyć własną postać.

Zobacz także: Wilkołaki w The Sims 4?! Zapowiedź nowego dodatku!

Lubicie Tibię i Gothica? Zamierzacie grać na nowym serwerze Gothania? Dajcie znać w komentarzach!