Gry
Newsy

27.03.2023 16:30

CS:GO Source 2 – wymagania, premiera, beta. Wszystko, co musisz wiedzieć!

Po wielu plotkach i domysłach Valve oficjalnie to ogłosiło – prawdopodobnie jeszcze w tym roku pojawi się długo wyczekiwany Counter Strike 2! To największy skok techniczny w historii CS-a, z którym wiąże się wiele aktualizacji i nowych funkcji. Zobacz, co wiemy o CS 2!

CS:GO Source 2 – premiera już niedługo!

Valve niedawno zaskoczyło graczy niezwykle ważnym ogłoszeniem – studio oficjalnie potwierdziło premierę Counter-Strike 2. Co więcej, premiera tuż za pasem – nowy CS ma się ukazać już latem 2023 roku! 

Od kilku dni niektórzy gracze Counter-Strike: Global Offensive mogą wziąć udział w ograniczonych beta testach „sequela”. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o nowym sezonie!

Counter-Strike 2 to długo oczekiwana kontynuacja popularnej pierwszoosobowej strzelanki, CS:GO. Jedna z największych gier online na świecie przejdzie całkowitą modernizację i zostanie przeniesiona na nowy silnik. Zapowiada się największy skok techniczny w całej historii marki!

Oczekuje się, że pełna wersja gry zostanie wydana latem 2023 r., ale wybrani gracze CS: GO mogą załapać się na testy i zagrać już dziś. Valve chce w ten sposób wypróbować nowe funkcje i przygotować się do światowej premiery, która odbędzie się już za kilka miesięcy.

Zobacz także: Cyberpunk 2077: Widmo Wolności może mieć premierę w czerwcu?

Czego można się spodziewać po Counter-Strike 2?

Nowy Counter-Strike będzie opierać się na silniku Source 2 firmy Valve. Wraz z przeniesieniem kilka podstawowych mechanik gry także ulegnie zmianie. Mowa tu przede wszystkim o ulepszonych granatach dymnych i aktualizacjach, które pozwolą serwerom dokładnie rozpoznać moment oddania strzału lub wykonania innej akcji. O co dokładnie chodzi?

Do tej pory serwer sprawdzał stan świata gry w odrębnych odstępach czasowych, czyli „tyknięciach” zegara serwera. Aktualizacje zajmujące mniej niż jedno takie tyknięcie są sercem Counter-Strike 2 i dzięki tej architekturze serwery znają dokładny moment rozpoczęcia ruchu, wystrzału z broni czy też rzutu granatem. Dzięki temu, niezależnie od częstotliwości aktualizacji, wasze poruszanie się i strzelanie będzie równie płynne, a wasze granaty będą zawsze lądować w ten sam sposób – Valve.

Ponadto gra będzie miała odnowione mapy, lepszą grafikę, nowy interfejs użytkownika, przerobiony dźwięk i nie tylko.

Gracze od tygodni spekulowali na temat potencjalnej aktualizacji do CS:GO, a ogłoszenie Valve rozwiało wszelkie wątpliwości. Nowa gra pojawi się ponad dekadę po premierze pierwszego CS:GO i 24 lata po premierze oryginalnego Counter-Strike’a.

Zobacz także: Recenzja Dungeons & Dragons. Zaćmione życzenie | Komiks w grze #2

CS: GO 2 – beta. Jak się dostać?

Każdy może zapisać się do beta testów CS:GO 2 – trzeba spełnić tylko kilka podstawowych kryteriów.

  1. Masz pobranego i zainstalowanego CS:GO na Steam? Gra później sama zaktualizuje się do nowszej wersji. To ważne – otrzymasz zaproszenie właśnie poprzez zainstalowaną grę.

  2. Jaki jest Twój staż w CS? Jeśli nie jesteś użytkownikiem Steam i nie grałeś wcześniej w CS:GO, prawdopodobnie minie trochę czasu, nim uzyskasz dostęp do wersji beta. Wydaje się, że obecnie Valve oferuje go graczom, którzy mają już jakiś staż w dotychczasowej produkcji. Twój czas gry na oficjalnych serwerach Valve także ma znaczenie.

  3. Jeśli spełniasz powyższe warunki, otrzymasz powiadomienie w menu głównym CS-a.

Jak zwiększyć swoje szanse na udział w becie?

Nie widzisz zaproszenia w menu głównym? Nie martw się! Prawdopodobnie Valve już niedługo otworzy więcej miejsc dla testerów wersji Beta – w końcu do premiery zostało już niewiele czasu.

Co więcej, jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse w selekcji, zwróć uwagę na czynniki takie jak: 

  • czas gry na serwerach Valve;

  • status twojego konta Steam;

  • czynnik zaufania w CS:GO.

Zobacz także: Life by You – konkurent dla Simsów od Paradox Interactive. Co o nim wiemy?

A Wy już gracie w betę CS 2? Dajcie znać w komentarzu!