Beta Counter Strike 2 jeszcze w tym miesiącu? Źródło nie pozostawia złudzeń
Richard Lewis, dziennikarz, który wielokrotnie informował o sprawach związanych z Counter Strikiem, dał nam jasny sygnał – jeszcze w marcu światło dzienne ujrzy beta Counter Strike 2. Sprawę potwierdzają dataminerzy, którzy odkryli jednoznaczne pliki w nowych sterownikach Nvidia.
Counter Strike 2 otrzyma betę już w tym miesiącu
Pierwszy wzbudzający zainteresowanie ruch zrobiło samo Valve. Mowa o zeszłotygodniowej zmianie tła na oficjalnym twitterowym koncie CS: GO. Kilka dni później sprawę podkręcili dataminerzy, którzy odkryli w nowych sterownikach do kart graficznych Nvidia wsparcie dla plików o nazwach „csgos2.exe” i cs2.exe”.
Dziś sprawa została praktycznie wyjaśniona. Richard Lewis, dziennikarz uznany za wiarygodne źródło informacji o Counter Strike'u, przekazał, że jego informator wyraźnie zasugerował, że beta Counter Strike 2 zostanie uruchomiona najpóźniej do 1 kwietnia 2023 roku. Tę informację przekazał w artykule na swoim Substacku.
Dziennikarz wielokrotnie wskazywał, że coś musi być na rzeczy. Nie tylko dlatego, że premiera CS: GO miała miejsce już ponad 10 lat temu. Sugerowało to też to, że w ciągu ostatnich 2 lat do CS: GO wprowadzono bardzo mało contentu. Najprawdopodobniej związane to było z tym, że większość ekipy została przekierowana do pracy nad Counter Strikiem 2.
Zobacz także: Gorące wieści – Minecraft 1.20 otrzymał nową nazwę – Trails&Tales!
Jakie nowości zaoferuje CS 2?
Lewis wskazał, że gra będzie działała na zupełnie nowym silniku Source 2. Ma to wiązać się bezpośrednio z poprawą stabilności i jakości grafiki. Czy Source 2 będzie równie rewolucyjny, co jego poprzednik? Być może dowiemy się tego jeszcze w tym miesiącu!
Gra ma oferować też usprawniony system matchmakingu, jednak dopiero po oficjalnej premierze. Beta najprawdopodobniej będzie korzystała z rozwiązań znanych z CS: GO. A te nie działają najlepiej – niejasny system awansów oraz nieuczciwe dobieranie graczy sprawiło, że dużą popularnością cieszą się zewnętrzne rozwiązania, takie jak FACEIT.
Jednak, co najważniejsze, w dniu premiery oficjalne serwery zaoferują długo wyczekiwany 128 tick rate. Dla porównania – CS: GO oferuje o połowę niższy tick rate (64). Co to oznacza? W dużym uproszczeniu – liczbę przesłanych pakietów między klientem (graczem) a serwerem w ciągu sekundy. Oznacza ona, z jak dużą dokładnością i częstotliwością w grze odwzorowywane są działania graczy.
Wyższy tick rate zmniejszy liczbę niejasnych sytuacji w grze (choćby takich, w których można byłoby przysiąc, że się kogoś trafiło, ale strzał nie został zaliczony – wszystko przez rozbieżności między obrazem wyświetlanym na ekranie a informacjami otrzymanymi przez serwer). Gra stanie się też bardziej skillowa.
Jak Counter Strike 2 wpłynie na scenę e-sportową?
Na to pytanie może odpowiedzieć tylko Valve. Z dużym prawdopodobieństwem powtórzy się sytuacja z DOTA 2, gdy nowa wersja gry na silniku Source 2 (z dopiskiem Reborn) funkcjonowała przez pewien czas równolegle obok starej. Da to czas prograczom na przygotowanie się do rozgrywek w nowej części serii.
Czy czeka nas e-sportowa rewolucja? Czy warte setki tysięcy dolarów skiny do CS: GO staną się bezwartościowe? Tego dowiemy się być może już w marcu!
Zobacz także: Warzone Mobile – jak pobrać, kiedy premiera? Gameplay i wymagania
Przez najbliższy miesiąc będziemy wyczekiwać nowych wieści o Counter Strike'u 2. Śledź portal Grywalnia.pl po najnowsze informacje o grze!