Newsy
Gry

03.03.2023 17:22

Gorące wieści – Minecraft 1.20 otrzymał nową nazwę – Trails&Tales!

W najnowszym wydaniu programu „Minecraft Monthly” twórcy podzielili się z nami oficjalną nazwą aktualizacji Minecraft 1.20 – „Trails&Tales”. Co wprowadzi nowa aktualizacja, kiedy wyjdzie i czy warto na nią czekać?

Minecraft 1.20 to od teraz Minecraft „Trails&Tales”!

Nową nazwę dla aktualizacji Minecraft 1.20 można swobodnie przetłumaczyć na „Opowieści ze szlaku”. Jak się okazuje – tytuł ten bardzo precyzyjnie określa, czego można spodziewać się w nadchodzącym updacie.

Nowe przygody i zapomniane budowle

Dodatkowa zawartość ma koncentrować się na opowiadaniu małych historii w ogromnym świecie. Podczas przemierzania kwadratowych krain nieraz natrafić będzie można na starożytne budowle, które skrywają mnóstwo sekretów.

Na pustynnym biomie napotkać będzie można m.in. starożytne ruiny

W każdej z takich ruin będzie można pobawić się w archeologa. Jeśli tylko zobaczysz, że coś wystaje z piasku, wydobędziesz to ostrożnie za pomocą specjalnej miotełki.

Jeśli uda Ci się zdobyć wszystkie tajemnicze artefakty, zyskasz możliwość poznania historii, która się za nimi kryje. Podobnych miniprzygód ma być z każdą aktualizacją coraz więcej!

Nowe moby w Minecraft!

Wraz z aktualizacją 1.20 pojawi się też zupełnie nowy mob – Sniffer, czyli Niuchacz. Działa on w bardzo ciekawy sposób. Jeśli go znajdziesz, z dużym prawdopodobieństwem będzie on akurat niuchał w ziemi. Warto chwilę zaczekać, ponieważ najpewniej jest na tropie rzadkiej sadzonki! Jeśli lubisz uprawiać ziemię, powinieneś mieć Sniffera w okolicy!

Niuchacz będzie jednym z bardzo przyjaznych (i przydatnych!) nowych mobów w Minecrafcie!

Sniffer jest jednak gatunkiem wymarłym i nie tak prosto jest przywrócić go do życia! Aby tego dokonać, będziesz musiał znaleźć jego jaja zakopane głęboko w piaskach pustyni. Zadbaj o to, by wykluły się z nich małe Niuchacze i zapewnij im odpowiednie warunki do życia. Z pewnością nie pożałujesz!

Nowe biomy w Minecrafcie 1.20

Oprócz pustyni w grze pojawi się też rzadki biom z kwitnącymi wiśniami. Ze wspomnianych drzew pozyskasz drewno, z którego wykonasz pełen drewniany set przedmiotów.

Kwitnące wiśnie wyglądają fenomenalnie. Podobnie jak wykonane z ich drewna przedmioty!

To część z nowinek przedstawionych podczas Minecraft Monthly. Odnośnik do omawianego materiału znajdziesz poniżej. Pamiętaj jednak, że to nie jedyne nowości, które przyniesie nadchodzący update. Więcej na ten temat pisaliśmy w naszym artykule o nowościach w Minecraft 1.20 po evencie Minecraft Live 2022!

Jak zagrać już teraz w betę Minecraft 1.20 „Trails&Tales”?

Nowa zawartość z Minecraft „Trails&Tales” dostępna jest już w becie wersji Bedrock (na smartfony) oraz Java (na komputery). Jak już teraz zagrać w Minecraft 1.20?

W wersji na smartfony jest to niezwykle proste. Wystarczy, że w aplikacji Google Play wejdziesz w zakładkę Minecraft, a następnie zapiszesz się to betatestów gry. Jeśli otrzymasz dostęp, będziesz mógł szybciej eksplorować świat z nową aktualizacją.

Instalacja nowej aktualizacji przed jej premierą w wersji Java jest tylko nieco trudniejsza. Uruchom launcher Minecrafta, a następnie przejdź do zakładki Installations (instalacje). Zaznacz wersje Snapshot i kliknij New Installation (nowa instalacja). Z rozwijanej listy wybierz opcję Latest Snapshot. Następnie kliknij Play przy nowo utworzonej instalacji.

W samej grze pamiętaj o tym, by utworzyć nowy świat, a następnie wejść w zakładkę Data Packs i wybrać update 1_20. Kliknij Done, potem Proceed i utwórz nowy świat. Wszystkie nowości z aktualizacji 1.20 będą na wyciągnięcie ręki!

Zobacz także: Top 15 gier, których sprzedano najwięcej

Kiedy premiera Minecraft 1.20 „Trails&Tales”?

Na ten moment nie znamy dokładnej daty premiery. Twórcy jednak wspomnieli, że Minecraft 1.20 „Trails&Tales” zadebiutuje jeszcze w 2023 roku. Pozostaje nam jedynie czekać na kolejne informacje o tej niesamowitej aktualizacji!

Zobacz także: Minecraft za darmo w 2023 roku – czy to możliwe?