Inne

28.01.2023 16:45

Ambientowa playlista z gry Gothic. Soundtrack do pracy, nauki i relaksu

Muzyka ambientowa sprawdza się idealnie przy pracy, nauce czy odpoczynku. Koncentrację i odprężenie. Efekt ten potęguje się, jeśli w słuchawkach rozbrzmiewają znane utwory. Oto playlista ambientowych soundtracków z gier Gothic 1, Gothic 2 i Gothic 3.

TOP 5 muzyki ambientowej z gry Gothic

Zanim przedstawię całą playlistę, chciałbym wyróżnić 5 utworów z Gothica, które szczególnie chwyciły mnie za serce. Jest ich oczywiście znacznie więcej, ale chcę, żebyś przeżył to muzyczne doświadczenie samodzielnie, tak jak ja, gdy odkrywałem piękno brzmienia Khorinis, Myrtany czy Archolos.

1. Khorinis – idealny ambient do pracy kreatywnej

Charakterystyczne miejskie nuty Khorinis są idealnym tłem do pracy przy komputerze. Ilekroć nie mogę się skupić na pisaniu, włączam właśnie ten utwór. I zawsze pomaga. Doskonałym uzupełnieniem są tutaj rytmiczne uderzenia kowalskiego młota dobiegające z kuźni Harada.

2. Ambientowy mix natury i eksploracji z gier z serii Gothic

Jeśli grałeś w Gothica 2 i 3, z pewnością doskonale pamiętasz kilka utworów, które towarzyszyły Ci podczas eksploracji lasów Khorinis i Myrtany. Tutaj znajdziesz te soundtracki wraz z dźwiękami flory i fauny, które zapewniają niesamowitą immersję. Doskonałe do odpoczynku, sesji RPG i pracy!

Zobacz także: Gothic na Switchu? Najnowszy tweet zaskakuje!

3. Farma Lobarta – niesamowita dawka sentymentu i relaksujące brzmienia

Po wyjściu z mrocznej wieży Xardasa, pierwszej potyczce z bandytami i krótkim spacerze po zalesionych wzgórzach, trafiamy na farmę Lobarta. Gdy na horyzoncie pojawiają się owce, w głośnikach zaczynają rozbrzmiewać spokojne, sielskie nuty. Przypomnij sobie te wszystkie momenty, gdy zbierałeś rzepę lub przyznawałeś się, że jesteś za farmerami lub za królem. Każda sekunda tego ambientu z gry Gothic wywołuje falę sentymentu!

4. Amber Coast – morski klimat Bursztynowego Wybrzeża prosto z Kronik Myrtany

Modyfikacja Archolos: Kroniki Myrtany zasłynęła nie tylko fenomenalnymi rozwiązaniami w kwestii gameplayu, ale również wyjątkowym soundtrackiem. Utwory kompozytora Kamila Jędrzejewskiego odegrane przez orkiestrę Andante's Inferno wywołują ciarki na plecach za każdym razem, gdy rozbrzmiewają pierwsze nuty. Nie inaczej jest z ambientem z Bursztynowego Wybrzeża!

5. Harbor Night – niepowtarzalny klimat portu Archolos w Twoich głośnikach

Wyruszasz po raz pierwszy jako rekrut do portu nocą. Idziesz wzdłuż wybrzeża, w oddali widzisz morskie fale, po których spokojnie suną ogromne statki handlowe. Ciepłe światło ognia rozjaśnia drogę przed tobą. Jest dobrze, spokojnie. Choć nie wiesz, czy za moment zza rogu nie wyskoczy na ciebie uzbrojony bandyta. Idealny ambientowy soundtrack z gry Gothic do relaksu lub pracy.

Oprócz tego koniecznie odsłuchaj też następujących utworów: Hard to Starboard, The Very New World, Vista Points, Harbor Town, Night in Colony, Day In Colony. Znajdziesz je w playliście, do której link umieszczam w ostatnim akapicie tego artykułu.

Zobacz także: Lista modyfikacji do serii Gothic. Najlepsze mody do Gothica w 2023

Cała Playlista

W momencie publikowania tego artykułu mam już ponad 1000 odtworzeń playlisty. Przez ponad rok zbierałem prace twórców z YouTube, a następnie odsłuchiwałem je w trakcie pracy i nauki. Starałem się wybrać takie soundtracki o charakterze ambientowym z gier Gothic, które są spokojne i nie zawierają wybijających się dialogów (lub jest ich mało), gdyż mogłyby one zbytnio rozpraszać.

Dlatego też prawie wcale nie będzie tutaj muzyki z walki ani kawałków, które w założeniu miały wywoływać niepokój lub napięcie.

Większość z zamieszczonych utworów jest w wersji 1H, do tego część twórców tak zmontowała utwory, że po zapętleniu mogą lecieć w nieskończoność bez jakichkolwiek cięć.

gothic game soundtrack ambient playlist by Grywalnia.pl

Załóż dobre słuchawki, zgaś światło i oddaj się znajomym brzmieniom. Wystarczy, że odsłuchasz playlisty z najlepszym ambientowym soundtrackiem z gier Gothic.

Zobacz także: Gothic 2 – mody do Nocy Kruka po polsku (i z dubbingiem) w 2023 roku