Newsy
Gry

04.11.2023 11:00

The Sims 4: Do wynajęcia. Nowe rozszerzenie do popularnej serii!

Już w grudniu tego roku The Sims 4 otrzyma zupełnie nowy dodatek. Co doda do gry nowe rozszerzenie? Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej!

The Sims 4: Do wynajęcia – nowy dodatek

Do wynajęcia (ang. For rent) to rozszerzenie, które zapewni nam i naszym Simom wiele nowych możliwości. Chociaż na zagranie w to nowe DLC przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka tygodni, znamy już kilka szczegółów na temat funkcji, których możesz się spodziewać, a także datę premiery i bonusy za zamówienie w przedsprzedaży. Jak sama nazwa wskazuje, podstawową koncepcją dodatku jest rozbudowa mieszkań. Jednak pozwoli Ci nie tylko budować i mieszkać w różnych typach mieszkań, ale także stać się landlordem z prawdziwego zdarzenia!

Dostępne są już preordery, a oficjalna premiera The Sims 4: Do wynajęcia obędzie się 7 grudnia 2023 roku o godzinie 18:00 czasu środkowoeuropejskiego. Dodatek jak zwykle będzie dostępny na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, PC za pośrednictwem aplikacji EA, Origin, Steam i Epic Games Store.

Zobacz także: 11 najlepszych nadchodzących gier mobilnych na Androida. Niektóre jeszcze w tym roku!

Nowe funkcje w The Sims 4

Od teraz Twoi Simowie będą teraz mogli mieszkać w Tomarang – bujnej tropikalnej lokalizacji z tętniącą życiem panoramą miasta. Nowa, pełna niespodzianek mapa jest inspirowana terenami Azją Południowo-Wschodniej.

Ogrody botaniczne, rezerwat zwierząt i orientalne kapliczki to tylko niektóre z miejsc, które możesz odwiedzić. Znajdziesz tu również nocny targ, na którym kupisz artykuły spożywcze i napoje takie jak: Tofu Pad Whai, birmańską zupę Samosa, Khao Niao Mamuang, Pancit Bihon i Banh Cuon, a także Halo Halo i tajską mrożoną herbatę mleczną. Nic Ci to nie mówi? Spokojnie, Twoi Simowie to pokochają! Sam dodatek koncentruje się na działkach wielorodzinnych – możesz zbudować kilka domów na jednej parceli. Nie tylko daje to możliwość budowy kamienic, bliźniaków i apartamentów – będziesz mógł spróbować swoich sił w roli najemcy. Wybierz jeden z pięknych, gotowych domów lub stwórz własny od zera, korzystając z szeregu nowych mebli, w tym:

  • rzeźb w drewnie,

  • krzeseł z rattanu,

  • drewnianych rolet okiennych

  • wystroju inspirowanego Azją Południowo-Wschodnią.

Nowe możliwości dla Simów

Ponieważ Simowie mieszkają blisko siebie, pojawią się także nowe możliwości interakcji. Od teraz będą mogli angażować się w lokalne wydarzenia społecznościowe takie jak impreza basenowa lub po prostu dowiedzieć się o sobie więcej poprzez podsłuchiwanie, węszenie, a nawet... włamanie. Nie zapomniano także o dzieciach – od teraz najmłodsi Simowie z sąsiedztwa będą mogli zagrać między innymi w klasy. Hałaśliwi sąsiedzi i popsuta instalacja wodno-kanalizacyjna również wydają się być normą zaraz obok przerw w dostawie prądu – przynajmniej w niektórych miejscach. Pojawi się też zupełnie nowa możliwość śmierci Sima – winowajcą będzie tu coś, co przypomina pleśń na ścianie. Brr...

Za zamówienie przedpremierowe otrzymasz bezpłatny pakiet zawartości cyfrowej Street Eats. Obejmuje to stragan uliczny Quick Treats Grill, Streetside Stars Shade i kosz owoców Peak Freshness. Aby otrzymać tę bezpłatną zawartość kup dodatek Do wynajęcia przed 18 stycznia 2024 r. Po tym czasie pakiet Street Eats zostanie usunięty ze sklepów.

Zobacz także: Gry mobilne z Google Play Pass – czy warto? Czym jest ta usługa?

Co sądzicie o nowym dodatku? Dajcie znać w komentarzach!