Gry
Newsy

06.01.2022 12:00

Teaser nowego dodatku do TESO w 2022 z zupełnie nową lokacją!

Wczoraj wieczorem Zenimax Studio opublikowało teaser nowego dodatku do The Elder Scrolls Online, który zabierze nas do "nowych, nieznanych wcześniej krain". Kiedy poznamy datę premiery kolejnego rozszerzenia do TESO? Sprawdź!

TESO – pierwsze nowe rozszerzenie w 2022 roku zapowiedziane

W popularnym MMO od Bethesdy już niebawem pojawi się nowa, niespotykana w żadnej innej części The Elder Scrolls lokacja. Pierwsze rozszerzenie w 2022 roku będzie początkiem zupełnie nowej historii, którą Bethesda będzie opowiadała przez cały kolejny rok.

Wczoraj twórcy opublikowali teaser nowego dodatku do ESO, a już 27 stycznia poznamy więcej szczegółów oraz datę premiery kolejnego rozszerzenia.

Nowe rozszerzenie do ESO – przewidywania i informacje

Gdzie zabierze nas nowe rozszerzenie do kultowego MMO w świecie The Elder Scrolls? Tego na ten moment nie wiadomo. W najnowszym teaserze znalazło się jednak kilka wskazówek, które mogą co nieco sugerować.

Zobacz także: Czy warto kupić Horizon Forbidden West na PS4? Mamy screeny z gry

Powyższy zwiastun przedstawia 3 statki ozdobione różnymi barwami, które najprawdopodobniej przedstawiają 3 główne frakcje w grze. Zbliżają się do skalistego wybrzeża, z którego spogląda odziany w ciężką zbroję wojownik.

3 statki na morzu w nocy w teso 2022

Statki najprawdopodobniej symbolizują 3 frakcje w TESO

I to właśnie na zbroi wojownika uważni gracze doszukali się dziwnego wzoru, który podobny jest do tego, który znajduje się na ciężkiej bretońskiej zbroi w ESO. Okazuje się, że być może na zwiastunie ukazany jest jeden Bretonów strzegących Wysokiej Skały, stolicy północnych prowincji Tamriel i ojczyzny tej humanoidalnej rasy. Gracze podejrzewają, że to właśnie będzie lokacja dodana w nadchodzącym rozszerzeniu do TESO.

Breton z Wysokiej Skały w The Elder Scrolls Online

Charakterystyczny znak znajduje się na plecach opancerzonego mężczyzny, na wysokości lędźwi

Z tymi domysłami zgadzałyby się znane fanom informacje na temat Wysokiej Skały. Ma to być miasto na półwyspie z długim, skalistym wybrzeżem oraz wieloma wyspami. A dokładnie taką lokację zaprezentował nam ostatni teaser rozszerzenia do TESO z 2022 roku.

górzyste miasto Wysoka Skała w dlc do teso w 2022

Wszystko wskazuje na to, że w 2022 roku odwiedzimy stolicę Bretonów – Wysoką Skałę

Jeśli tak, to Bethesda nieco nagina fakty Wysoka Skała była pokazana w TES: Dagerfall oraz jest częściowo obecna w TESO. Dlatego gracze podejrzewają, że Wysoka Skała nie będzie najważniejszym elementem nowego rozszerzenia do ESO w 2022. W centrum uwagi będzie raczej historia związana z Bretonami oraz ewentualnie niezbadane dotąd lokacje w sąsiedztwie Wysokiej Skały, takie jak Wieża Direnni (Direnni Tower) czy Wyspy Dellese (Dellese Isles).

Oficjalna prezentacja nowego rozszerzenia do ESO wraz z datą premiery odbędzie się na 27 stycznia o godzinie 21 na platformie Twitch.

Zobacz także: Gothic 2 – mody do Nocy Kruka po polsku (i z dubbingiem) w 2023 roku