Gry

26.12.2022 10:11

Święta w Minecraft? Budowle świąteczne tych graczy Cię zachwycą!

Wystarczy kilka bożonarodzeniowych skórek i przytulnych budynków, by zmienić Twój minecraftowy świat w krainę rodem ze świątecznych baśni. To nic trudnego – znajdź zimowy biom tajgi z urokliwą wioską i zacznij budować! Brakuje Ci pomysłów? Oto 4 najciekawsze świąteczne budowle z Minecrafta, które na pewno Cię zainspirują!

Budowle świąteczne – Minecraft

Świąteczna karuzela

Użytkownicy Minecrafta już nie raz udowodnili, że w tej grze można postawić naprawdę niesamowite konstrukcje. Autorem tej w pełni funkcjonującej świątecznej karuzeli jest użytkownik Shortrange83 z Reddita. Atrakcja nie tylko imponuje rozmiarami, ale dzięki zastosowaniu mechanik z gry naprawdę można na niej jeździć.

To świetny dodatek do każdej świątecznej wioski!

Domek z piernika

Minecraft to w gruncie rzeczy gra o przetrwaniu – przynajmniej w trybie Survival – i zbudowanie własnego bezpiecznego domku to pierwsze zadanie każdego gracza. Jednak kto powiedział, że nasze schronienie przed potworami nie może mieć świątecznego klimatu? Za zaprojektowanie i zbudowanie tego urokliwego domku z piernika odpowiada YouTuber ZayPixel. Dokładną instrukcję oraz wszystkie niezbędne narzędzia znajdziesz w tym filmiku.

Zobacz także: Święta w Gothic! Mod Świąteczny 2020 już przetłumaczony

Świąteczna choinka

Świąteczne drzewka pojawiają się w sieci już od pierwszych świąt z Minecraftem. Gracze prześcigają się w pomysłowości i rozmiarach, a skala niektórych projektów naprawdę robi wrażenie. Ta estetycznie wykonana i dość wysoka choinka nie jest trudna do zbudowania, a może nadać Twojej wiosce wyjątkowego świątecznego charakteru. Jej autorem jest użytkownik Reddita The_8_Bit_Zombie.

Świąteczna wioska

Zamiast stawiać wszystkie konstrukcje osobno, może lepiej pójść na całość i udekorować świątecznie całą wioskę? Do takiego wniosku doszedł użytkownik Makko z planetminecraft.com. Jak widać na załączonym obrazku, efekt wprost zwala z nóg!

Makko aktywnie udzielał się na PlanetMinecraft od momentu wrzucenia projektu, zapewniając, że udostępni wioskę do pobrania dla każdego. Niestety, na razie tak się nie stało, ale możesz zbudować własną świąteczną wioskę samodzielnie, inspirując się jego pomysłami.

Zobacz także: Nie wiesz, w co zagrać w święta? Oto 5 klimatycznych propozycji!

Czy te pomysły zainspirowały Cię do zbudowania czegoś własnego? A może masz własne koncepcje budynków świątecznych w Minecrafcie? Podziel się informacjami w komentarzu!