Gry

25.12.2022 9:00

Święta w Gothic! Mod Świąteczny 2020 już przetłumaczony

Kolejny świetny mod doczekał się pełnej polskiej lokalizacji. Tym razem jest to krótka przygoda, w której poznajemy historię pewnej urokliwej, zaśnieżonej wioski. Oczywiście wszystko w bożonarodzeniowych klimatach. Rozszerzenie nosi wymowny tytuł – Mod Świąteczny 2020. Koniecznie ją sprawdź!

Gothic: Mod Świąteczny 2020 – Boże Narodzenie w Myrtanie

„Daleko, w zaśnieżonym Vengardzie, myśliwy Bjorn w końcu otrzymuje list od swojego starego przyjaciela Zygfryda. Okazuje się, że jakiś szaleniec terroryzuje wioskę i planuje zniszczyć święta Bożego Narodzenia. Czy zdołasz powstrzymać nadchodzącą katastrofę?”

Ten krótki opis przedstawia nam nowiutkiego moda do poczciwego Gothica 2 z dodatkiem Noc Kruka. W zasadzie nie jest to zupełnie nowa produkcja – jej oryginalna niemiecka wersja powstała już w 2020 roku. Jednak dopiero teraz zdecydowano się ją spolszczyć, a zajęło się tym Bractwo Spolszczenia – jedna z najbardziej znanych polskich grup tłumaczeniowych.

Uwaga: w 2008 roku powstała już inna niemiecka modyfikacja zatytułowana „Mod Świąteczny”, także w bożonarodzeniowym klimacie. To są dwa zupełnie różne mody, dlatego – by je odróżnić – tytuł nowego rozszerzenia oznaczono rokiem wydania.

Co oferuje nam mod?

Mod Świąteczny to krótki projekt – doprowadzenie przygody do końca powinno nam zająć około godziny. Bractwo Spolszczenia klasycznie przygotowało dla nas świetną lokalizację, w tym wysokiej jakości polski dubbing. Modyfikacja pozwala też na zdobycie aż siedmiu osiągnięć związanych z działaniami w grze.

Więcej na temat Moda Świątecznego 2020 dowiecie się tutaj. Znajdziecie tam też link do pobrania bożonarodzeniowego rozszerzenia.

Zobacz także: Nie wiesz, w co zagrać w święta? Oto 5 klimatycznych propozycji!

Zamierzanie spędzić święta w Gothicu? Podzielcie się swoimi planami w komentarzach!