Newsy
Gry

08.07.2022 9:36

Steelrising – nowa rewolucja francuska od twórców Greedfall

Stellrising to najnowszy RPG akcji studia Spiders – twórców RPG. Niedawno pojawił się zwiastun, w której zaprezentowano nam wiele mechanik nowego tytułu. Gra pierwotnie miała wyjść w czerwcu 2022 roku, ale jej premierę przeniesiono na 8 września. Co wiemy o nowej produkcji Spiders?

Stellrising – gameplay z alternatywnej wersji rewolucji francuskiej

Co będziemy robić w Steelrising? Gameplay zdradza, że wcielimy się w rolę Aegis – robotyczną panią ochroniarz królowej Marii Antoniny. Naszej bohaterce nakazano znaleźć swojego stwórcę Vaucansona i położyć kres tyranii króla Ludwika XVI. Nie będzie to jednak takie proste – monarcha ma na swoich usługach armię robotów, przy pomocy których rozprawia się z rewolucjonistami.

W grze zwiedzimy XVIII-wieczny Paryż i choć nie przypomina on swojego historycznego pierwowzoru, wciąż odwiedzimy tam wiele słynnych zabytków i lokacji. W tym także tych, których już nie ma, np. Tour du Temple czy Grand Chatelet.

Spiders znani są z kilku swoich poprzednich erpegowych tytułów takich jak Greedfall czy Technomancer. Tym razem jednak studio skłania się ku grze z bardziej bezpośrednią i dynamiczną walką. Aegis ma wbudowaną w swoje ciało broń, a elementy znalezione podczas eksploracji pozwalają na jej ulepszanie. Istnieje siedem rodzajów narzędzi zniszczenia, które można wbudować w ramiona Aegis – od karabinów o dużym zasięgu po jeszcze bardziej śmiercionośne opcje.

Kiedy wyjdzie Steelrising? Premiera we wrześniu może być lekkim rozczarowaniem dla tych, którzy nie mogą się doczekać tego tytułu. Jednak wydawca i deweloper zdecydowali, że lepiej poświęcić trzy miesiące dłużej na prace rozwojowe, by dopracować grę. Na pocieszenie – Spiders pracuje także nad kontynuacją Greedfall, która w rzeczywistości będzie prequelem.

Zobacz także: Pojawił się nowy zwiastun Skate 4!

Czekacie na nową grę od Spiders? Podzielcie się opinią w komentarzu!