Newsy
Inne

05.01.2023 12:13

Sprzedaż PlayStation 5 przekroczyła... 30 milionów egzemplarzy!

PlayStation 5 najlepiej sprzedającą się konsolą nowej generacji? Wskazują na to informacje podane przez Sony. Zgodnie z nimi, sprzedaż PS5 przekroczyła już 30 milionów egzemplarzy. Grudzień 2022 roku był dla japońskiego producenta przełomowy?

Sprzedaż PlayStation 5 w 2022 roku

Sony poinformowało o przekroczeniu kolejnego progu sprzedaży na Twitterze podczas eventu CES 2023. Zgodnie z podanymi przez japońskiego producenta informacjami, PlayStation 5 trafiło do 30 milionów graczy.

Ponadto przełomowy miał być grudzień zeszłego roku. Nic w tym dziwnego – coraz większa dostępność konsol oraz okres świąteczny przyczyniły się do wzrostu sprzedaży najnowszej maszynki do grania od Sony.

Ile jednak dokładnie egzemplarzy PS5 trafiło do graczy w minionym miesiącu? Tych danych nie podano, można to jednak stosunkowo łatwo wyliczyć.

Zobacz także: Gothic na Switchu? Najnowszy tweet zaskakuje!

Zgodnie ze starszymi informacjami, pod koniec 2. kwartału 2022 roku sprzedaż PS5 przekroczyła 20 milionów egzemplarzy, w listopadzie – blisko 25 milionów. Z tego wynika, że przez 3 ostatnie miesiące (ze szczytem sprzedaży w grudniu) do graczy trafiło ponad 5 milionów konsol PlayStation 5.

Sprzedaż PS5 mimo wszystko poniżej oczekiwań?

Sprzedaż PlayStation 5 dalej znajduje się na poziomie poniżej oczekiwań Sony (czyli planowanych 18 milionów egzemplarzy w roku fiskalnym trwającym do marca 2023). Widać jednak tendencję wzrostową po stosunkowo trudnych latach pandemicznych i postpandemicznych.

Sytuacja ma się poprawić w 2023 roku, gdy uda się załatać luki w łańcuchu dostaw i zwiększyć dostępność podzespołów, które hamowały produkcję. Czy faktycznie gracze będą chętni na konsolę Sony? Znakomite gry ekskluzywne (jak choćby niedawny God of War: Ragnarok) mogą w tym pomóc.

Trzeba jednak pamiętać, że Microsoft ma innego asa w rękawie, którym jest Xbox Game Pass. W 2023 rok wchodzimy więc nastawieni na to, że obie firmy będą walczyły o klientów coraz to lepszą jakością usług i gier.

Zobacz także: Unreal Engine 5 z oficjalną premierą. Jak pobrać i przetestować nowy silnik Epic Games?