Gry

23.06.2022 12:35

PS Plus od dzisiaj w Polsce! Który plan wybrać?

Dziś, czyli 23 czerwca, w Polsce oficjalnie wystartowała nowa (a raczej odnowiona) usługa Sony – PS Plus. Użytkownicy mogą wykupić jeden z trzech abonamentów: Essential, Extra i Premium. Co oferuje każdy z nich? Czy warto zostać subskrybentem PlayStation Plus? Przyjrzyjmy się ofercie japońskiego giganta.

Ile wiemy o nowym PS Plus? Co daje nam abonament?

Na początku tego tygodnia usługa subskrypcji PlayStation Plus firmy Sony przeszła gruntowny lifting. Nowa wersja abonamentu łączy w sobie obie poprzednie subskrypcje Sony PlayStation, oryginalną usługę Plus oraz nieistniejącą już jako osobny produkt PlayStation Now. Pierwsza z nich oferowała możliwość grania w gry online, ostatnia – strumieniowanie niektórych tytułów w chmurze. Nowa subskrypcja, wciąż nazywana PlayStation Plus, łączy tryb online dla wielu graczy, bezpłatne comiesięczne gry i stałą bibliotekę gier dostępną do pobrania lub streamingu. Obejmuje to także gry dostępne wcześniej w starym PS Now. Niezależnie od tego, czy niedawno kupiłeś PS5, czy jesteś wierny swojej poczciwej konsoli PS4, w nowym abonamencie z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Czym różnią się od siebie trzy plany abonamentowe PS Plus i który z nich jest dla Ciebie? Przyjrzyjmy się im!

Zobacz także: Far Cry 5 trafi do Xbox Game Pass!

PlayStation Plus Essential

Najtańsze członkostwo PlayStation Plus Essential to właściwie to samo, co stara wersja PS Plus, ale z nową nazwą. Plan zapewnia dostęp do podstawowych funkcji usługi, w tym gier online dla wielu graczy, dwóch bezpłatnych tytułów w miesiącu, wyjątkowych rabatów oraz miejsca w chmurze do zapisania postępów w grze.

PS Plus Essential kosztuje:

 • 37 zł na 1 miesiąc;

 • 100 zł na 3 miesiące;

 • 240 zł na 12 miesięcy.

Jeśli potrzebujesz tylko możliwości grania w swoje ulubione gry z rodziną i znajomymi, członkostwo Essential to doskonały wybór. Jeżeli jednak to dla Ciebie za mało, możesz zdecydować się na jeden z droższych planów abonamentowych.

PlayStation Plus Extra

Członkostwo PlayStation Plus Extra zapewnia wszystkie funkcje planu Essential oraz kilka dodatkowych. Oprócz możliwości grania online i dwóch darmowych gier w miesiącu otrzymasz także dostęp do katalogu do 400 gier na PS4 i PS5. Możesz pobrać i odpalić je w dowolnym momencie, a przy tak dużym wyborze zawsze będzie czekało na Ciebie coś nowego do ogrania.

Abonament Extra obejmuje również ekskluzywne zniżki i zapisywanie postępów w chmurze. Jeśli sporo grasz na PS4 i PS5, plan Extra z pewnością Cię usatysfakcjonuje. To także świetny wybór dla graczy, którzy lubią mieć pod ręką wiele produkcji z różnych gatunków. PS Plus Extra kosztuje:

 • 58 zł na 1 miesiąc;

 • 165 zł na 3 miesiące;

 • 400 zł na 12 miesięcy.

Członkostwo PlayStation Plus Extra daje Ci dostęp do imponującej biblioteki gier, dzięki której możesz grać, w co chcesz i kiedy chcesz.

PlayStation Plus Premium

Członkostwo PlayStation Plus Premium jest najdroższą, ale jednocześnie najbardziej wszechstronną z trzech opcji. Plan ten oferuje dostęp do wszystkich funkcji PlayStation Plus Essential i Extra, a także kilku innych korzyści.

Użytkownicy Premium mają do dyspozycji do 340 dodatkowych gier, w tym produkcje na PS3 dostępne za pośrednictwem przesyłania strumieniowego w chmurze.

Funkcja streamingu umożliwia granie w gry PS3 na konsoli PS4 lub PS5 bez ich pobierania i instalowania. To świetny sposób na ogranie starszych produkcji i jednocześnie zachowanie cennego miejsca na konsoli. Do satysfakcjonującej rozgrywki w chmurze przyda się jednak stosunkowo szybkie łącze internetowe.

PlayStation Plus Premium zapewnia również dostęp do katalogu klasycznych gier na PlayStation, PS2 i PSP, które można pobrać na konsolę PS4 lub PS5.

PS Plus Premium kosztuje:

 • 70 zł na 1 miesiąc;

 • 200 zł za 3 miesiące;

 • 480 zł za 12 miesięcy.

Baza ponad 700 gier sprawia, że ​​członkostwo PS Plus Premium to świetny wybór dla graczy, którzy chcą mieć dostęp do całej biblioteki PlayStation. Ominąłeś głośne hity na konsole takie jak PSX czy PS2? Dzięki planowi Premium masz szansę nadrobić zaległości!

Zobacz także: W jaki sposób Metaverse wpływa na branżę gier?

Który z planów PS Plus warto wybrać?

To, jaką subskrypcję PlayStation Plus wybrać, zależy od tego, ile, w co i jak często grasz. Jeśli chcesz jedynie grać w gry single- i multiplayer w gronie znajomych, plan Essential w zupełności Ci wystarczy. Spędzasz z padem w dłoni więcej czasu i zadowoli Cię tylko spora biblioteka gier i korzystne rabaty? Zdecyduj się na subskrypcję Extra lub Premium. Ta pierwsza cechuje się świetnym stosunkiem ceny do jakości, druga z kolei zapewnia wszystko, co Sony oferuje w ramach abonamentu PS Plus. Jeśli chcesz sprawdzić gry dostępne w ramach każdego członkostwa, pełną listę znajdziesz na stronie PlayStation. Pisaliśmy też o nich na naszej stronie:

Zobacz także: Playstation Plus Premium – wiemy, jakie gry już niedługo dołączą do usługi

Bez względu na to, na który plan się zdecydujesz, czeka na Ciebie wiele gier do ogrania!

PS Plus – konwersja na plan Extra lub Premium. Jak to zrobić?

Wykupujesz abonament PS Plus, ale chcesz przenieść się z dotychczasowego planu na którąś z droższych subskrypcji? Istnieje możliwość konwersji PlayStation+ na Extra lub Premium – system automatycznie wyliczy kwotę, jaką będziesz musiał zapłacić, na podstawie tego, ile miesięcy usługi Ci jeszcze pozostało. Jak sprawdzić cenę konwersji PS Plus?

 1. Kliknij ikonkę ustawień konsoli w prawym górnym rogu menu.

 2. Wybierz opcję Użytkownicy i konta.

 3. Przejdź kolejno do zakładek Konto->Płatności i Subskrypcje->Subskrypcje.

 4. Kliknij ikonę PS Plus i wybierz opcję Zmień Plan/Change Plan.

 5. Wybierz plan Extra lub Premium.

W tym momencie PS Plus wyliczy kwotę, jaką przyjdzie Ci zapłacić za konwersję.

Zobacz także: Diablo Immortal zarobiło 24 miliony dolarów

Który plan PS Plus zamierzasz wykupić? Podziel się opinią w komentarzu!