Newsy
Gry

18.06.2022 15:25

Diablo Immortal zarobiło 24 miliony dolarów

Już w pierwszych dwóch tygodniach gry Diablo Immortal zarobiło ponad 24 miliony dolarów na mikrotransakcjach. Najwięcej pieniędzy na zakupy w nowej grze Blizzarda wydali gracze ze Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej.

Diablo Immortal finansowo radzi sobie świetnie

Dane z narzędzia do analizy rynku aplikacji mobilnych AppMagic wykazują, że Diablo Immortal pobrano ponad 8,5 miliona razy w ciągu dwóch tygodni od premiery. Sprawia to, że tytuł ten jest drugą najlepiej zarabiającą produkcją Blizzarda na rynku mobilnym – pod względem zarobków wyprzedza go jedynie karcianka Hearthstone.

Gra jest najpopularniejsza w Stanach Zjednoczonych, gdzie użytkownicy odpowiadali za 43% wszystkich przychodów, podczas gdy Korea Południowa zapewniła 23 proc. Japonia stanowi 8%, Niemcy 6%, a Kanada 3%. Pozostałe 17 procent przychodów pochodzi z innych rynków.

Zobacz także: Diablo Immortal – roadmapa i otwarta beta wersji na PC. Kiedy zagramy?

Nowe Diablo dobrze zarabia, ale gracze się w nim nie zakochali

Pomimo tego, że Diablo Immortal jest największą premierą w historii serii, gra jest też najgorzej ocenianą przez użytkowników grą Blizzarda wszech czasów po pierwszym tygodniu premiery. Nawet w serwisie Metacritic obliczono, że darmowa gra nosi etykietę „przytłaczającej niechęci” i 9 czerwca miała ponad 3120 negatywnych recenzji graczy.

Dziewięć dni później liczba negatywnych recenzji wzrosła do 4985, niedługo później gra osiągnęła średnią ocenę 0,5/10. Diablo Immortal zostało wydane 2 czerwca na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android, a także na PC jako otwarta beta.

Zobacz także: Starfield dłuższy od Skyrima? Główny wątek zajmie do 40 godzin!

A Wam podoba się nowe Diablo? Podzielcie się opinią w komentarzu!