Newsy

17.12.2022 21:37

Oglądalność The Game Awards 2022 – padł rekord wszech czasów?

Organizator gali The Game Awards – Geoff Keighley – podzielił się statystykami oglądalności TGA 2022 i wszystkich poprzednich eventów. Jak się okazało, tegoroczne rozdanie nagród pobiło rekord popularności w liczbie oglądających graczy. I to pobiło w sposób spektakularny! Jaka była oglądalność The Game Awards 2022?

Statystyki oglądalności TGA 2022

The Game Awards z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Z jednej strony może wiązać się to z utratą na znaczeniu takich eventów jak E3, które powoli odchodzi w niepamięć. Z drugiej strony może być to zasługa dobrej organizacji, marketingu i znakomitych zapowiedzi.

Jaka była oglądalność TGA 2022? Zgodnie z informacjami podanymi przez organizatora, The Game Awards 2022 obejrzało ponad 103 miliony osób! Poniższe zestawienie uświadamia, że event zebrał w tym roku publikę większą o całe 18 milionów osób w porównaniu z galą z 2021 roku.

Zobacz także: Telefon do gier – jaki model wybrać? Poradnik na 2022 i 2023 rok

The Game Awards stało się najważniejszą branżową imprezą?

Pierwsze TGA zostało zorganizowane w 2014 roku. Przyciągnęło wtedy przed ekrany „zaledwie” 1,9 miliona oglądających. Z roku na rok widoczne było jednak coraz większe zainteresowanie. Pierwszym momentem przełomowym był 2017 rok, gdy The Game Awards potroiło swoją widownię względem wcześniejszej gali.

Kolejny skok oglądalności miał miejsce tak naprawdę co roku. TGA 2022 z kolei zostanie zapamiętane jako największy dotychczasowy sukces – ponad 100 milionów widzów na gali rozdania nagród budzi wrażenie. Dla porównania – finał Worlds 2021 przyciągnął „ledwie” 73,8 milionów oglądających, a był to drugi najpopularniejszy event esportowy w historii.

W 2023 roku TGA będzie obchodziło pierwsze dziesięciolecie. Organizator zapewnia, że będzie to wyjątkowe wydarzenie. Szczegółów jak na razie nie znamy. Możesz mieć jednak pewność, że gdy tylko zostaną ujawnione, przeczytasz o nich na portalu Grywalnia.pl!

Zobacz także: Warzone Mobile – jak pobrać, kiedy premiera? Gameplay i wymagania