Newsy
Inne

17.01.2022 17:00

Kiedy start E3 2022? Insider: "E3 całkowicie odwołane!"

Wszyscy zastanawialiśmy się, kiedy start E3 2022, które w tym roku również miało być w całości przeniesione do sieci. W odpowiedzi znany insider przekazał smutne wieści: w tym roku E3 2022 może być całkowicie odwołane.

Kiedy E3 2022? Czy w ogóle się odbędzie?

Ogromny wpływ pandemii na branżę cały czas daje o sobie znać. Jednak chyba największym przegranym jest E3 – niegdyś największy event gamingowy roku, a dziś... cóż, być może co najwyżej wspomnienie.

W krótkim filmie Jeff Grubb, znany insider donosi, że E3 na ten moment to „jeden wielki bałagan”, a tegoroczny event będzie „najprawdopodobniej całkowicie odwołany”.

Grubb dodał też, że E3, nawet jeśli odbędzie się zgodnie z planem, „ulegnie” innym eventom, które w trakcie pandemii zyskały znaczną popularność. Ma tu na myśli przede wszystkim Summer Game Fest (data startu: czerwiec 2022).

Zobacz także: Nowa gra MMORPG w świecie Avatara zapowiedziana na... smartfony

Poza tym w materiale video insider zwrócił uwagę na to, jak dużo eventów odbędzie się w ciągu najbliższych miesięcy. 27 stycznia wystartuje impreza poświęcona nowemu dodatkowi do The Elder Scrolls Online. Od 22 do 24 lutego trwa DICE Summit, a dzień później odbędzie się huczna premiera Elden Ring. A w wakacje czeka nas przecież jeszcze Gamescom!

Pełną listę eventów do sierpnia włącznie zobaczysz poniżej:

eventy, któee odbędą się oprócz anulowanego E3 2022

Zaznaczamy, że E3 nie jest jeszcze oficjalnie odwołane, a powyższe informacje to jedynie przypuszczenia znanego insidera. Jedyne, co wiadomo na temat tegorocznego eventu to to, że planowo ma odbyć się trzeci rok z rzędu wyłącznie w sieci.

Zobacz także: Kiedy wyjdzie WWE 2K22? Znamy datę premiery i szczegóły o grze