Newsy
Gry

18.05.2022 15:30

Nowy „Wiedźmin” od Techlandu? Polskie studio tworzy fantasy RPG

Twórcy Dying Light startują z nowym projektem – grą RPG w otwartym świecie w settingu fantasy. Przy produkcji pracują także byli pracownicy studia CDPR. Czy szykuje się nam prawdziwy konkurent dla Wiedźmina?

Nowe RPG studia Techland

Techland, twórca serii Dying Light, udostępnił pierwszą zajawkę nadchodzącej gry RPG akcji z otwartym światem. Produkcja nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona i na ten moment nie ma żadnych dalszych szczegółów. Studio prowadzi obecnie rekrutację nowych deweloperów do pracy nad projektem.

Zapowiedź pojawiła się stosunkowo niedługo po tym, jak Techland wydał swój ostatni flagowy produkt – grę akcji Dying Light 2 Stay Human – na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Zobacz także: Playstation Plus Premium – wiemy, jakie gry już niedługo dołączą do usługi

Co wiemy o nowej produkcji? Na razie niewiele

Techland ogłosił powstawanie nowego dużego projektu, ale nie podzielił się zbyt wieloma szczegółami. Otrzymaliśmy jedynie grafikę koncepcyjną, która sugeruje scenerię fantasy. Tego typu zajawka nie jest w branży niczym nowym – podobnie postępował m.in. Blizzard czy Crytek. Wygląda jednak na to, że polskie studio zamierza odejść od klimatów zombie.

Co więcej, Techland ma nadzieję zwabić do studia nowe talenty. Wiemy, kto już teraz pracuje nad nowym dzieckiem naszych rodzimych deweloperów. W projekcie biorą udział m.in.:

  • Karolina Stachyra – dyrektor narracyjna, która napisała m.in. wątek Krwawego Barona w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon;

  • Arkadiusz Borowik – kierownik narracji, pracował przy dwóch ostatnich częściach Wiedźmina;

  • Bartosz Ochman – reżyser otwartego świata, członek zespołów odpowiedzialnych za Wiedźmina i Cyberpunka 2077;

  • David McClure – główny projektant, który pracował także przy Deathloop;

  • Kevin Quaid – główny animator, znany z pracy przy Horizon Zero Dawn;

  • Mario Maltezos – dyrektor kreatywny, współtworzył tytuły takie jak Mad Max czy Prince of Persia: Piaski Czasu.

Imponujący skład. Wygląda na to, że przy nowej produkcji Techlandu pracować będą wyłącznie najlepsi.

Zobacz także: Apex Legends Mobile na iOS i Android zadebiutuje 17 maja

Co na to sami twórcy?

W oświadczeniu wydanym wraz z grafiką koncepcyjną i ogłoszeniem rekrutacyjnym dyrektor generalny Techland Paweł Marchewka powiedział kilka słów o projekcie.

„Naszą ambicją jest wprowadzenie zupełnie nowego IP, które znacznie różni się od tego, co robiliśmy przez ostatnie kilka lat. Chcemy stworzyć doświadczenie godne nowej generacji gier. Nowa epopeja gra osadzona w rozległym otwartym świecie, napędzana umiejętnościami i doświadczeniem, które zdobyliśmy jako zespół przez lata, tchnięta nowymi pomysłami, pasją i kreatywnością”.

Marchewka dodał także, że studio nie może zdradzić na ten moment więcej szczegółów. Zapewnił jednak, że każdy, kto przy nim pracuje, inwestuje w niego sporo siły i czasu i wszyscy nie mogą się doczekać, by pokazać go odbiorcom.

Warto wspomnieć, że Techland nie ogłasza tego projektu po raz pierwszy. Informacje na ten temat pojawiały się już sześć lat temu, a samo studio spędziło już rok pracując nad grą.

Czy Dying Light 2 straci wsparcie? Miłośnicy siekania zombiaków nie mają się o co bać. CEO Techlandu potwierdził, że studio planuje nadal wspierać swoją najnowszą grę – i to jeszcze przez co najmniej pięć lat.

Zobacz także: EA zapowiada nową grę mobilną. Co wiemy o The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth?

Co sądzicie o planach na nową grę Techlandu? Czy da radę prześcignąć Wiedźmina? Podzielcie się swoją opinią!