Inne
Newsy

13.10.2022 13:50

Nowości w aplikacji Steam – logowanie QR, zdalne pobieranie i inne

Aplikacja Steam służyła mi głównie do logowania dwuetapowego. No, czasem też do odbierania darmowych gier. Jednak najnowsza aktualizacja Steama na smartfony wprowadziła sporo godnych uwagi funkcji. Są to między innymi uwierzytelnianie za pomocą kodu QR czy możliwość zdalnego kolejkowania gier do pobrania.

Duże usprawnienia w najnowszej aktualizacji aplikacji Steam

Dotychczas aplikacja Steam była przez Valve nieco zaniedbywana. Jednak październikowa aktualizacja całkowicie odświeżyła Steam na telefon. Oprócz tego, że całkowicie odświeżono graficzny interfejs użytkownika, to wprowadzono wiele przydatnych funkcji.

Prezentację nowego wyglądu i możliwości aplikacji Steam na Androida i iOS znajdziesz na poniższym materiale video. Pod filmem otrzymasz krótki przegląd najważniejszych funkcji wprowadzonych do aplikacji.

Z niskiej popularności aplikacji zdaje sobie sprawę samo Valve, uprzejmie przypominając, że studio równolegle rozwija aż 3 aplikacje – Steam Chat, Steam Link oraz Steam Mobile. To właśnie ostatniej dotyczy omawiana aktualizacja.

Możliwość zdalnego ustawienia gier na Steam do pobrania

To zdecydowanie najbardziej użyteczna funkcja, jaką Steam wprowadził do swojej aplikacji od początku jej istnienia. Dzięki temu możliwe jest zdalne zakolejkowanie gry lub programu do pobrania na wybranym urządzeniu połączonym z Twoim kontem Steam.

Wystarczy wybrać kafelek z interesującą Cię grą z Twojej biblioteki, a następnie kliknąć „remote download” (lub „zdalne pobieranie” w polskiej wersji językowej), aby od razu rozpocząć pobieranie plików.

To rozwiązanie działa oczywiście tylko wtedy, gdy na danym urządzeniu włączony jest program Steam oraz ma ono stały dostęp do internetu. Jednak dla osób zainteresowanych tą funkcją nie powinien być to żaden problem.

Nowa funkcja aplikacji Steam Mobile pozwoli Ci np. zdalnie pobrać grę, która miała premierę w momencie, gdy akurat byłeś poza domem. Dzięki niej, gdy wrócisz, będziesz mógł od razu rozpocząć zabawę! To świetna opcja dla ludzi, którzy nie lubią czekać na pobranie nowej gry.

Zobacz także: Potencjał niewykorzystany. Testuję otwartą betę World War 3

Logowanie na Steam za pomocą kodu QR

Ciebie też męczyło ciągłe wpisywanie loginu i hasła, a następnie wklepywanie wygenerowanego w aplikacji Steam kodu? Jeśli tak, to koniec z tym! Wzorem Discorda i innych nowoczesnych apek, Steam wprowadza logowanie za pomocą telefonu przez kod QR.

Wystarczy być zalogowanym na aplikacji Steam na smartfonie, a następnie wycelować w kod na urządzeniu, na którym chcesz się zalogować. Szybkie, proste i przyjemne.

Zobacz także: Otwarta beta ETS 2 1.46 – nowa zawartość i przyczepy. Jak zagrać?

Odświeżony interfejs aplikacji Steam

No i najważniejsza zmiana – odświeżenie szaty graficznej aplikacji Steam. Teraz jest znacznie bardziej przejrzysta, zapewnia łatwy dostęp do najważniejszych funkcji i jest po prostu atrakcyjna wizualnie. Jak na nowoczesną aplikację przystało.

Aktualizacja aplikacji Steam pozytywnie zaskoczyła branżę. Świadczy o tym fakt, że pierwszy raz wspominamy na Grywalni o aplikacji jakiejkolwiek z platform z grami. Gaben – oby tak dalej!

Zobacz także: Najlepsze ustawienia graficzne dla Call of Duty MW2 na PC