Newsy
Gry

01.02.2023 9:58

Nowe informacje na temat The Sims! Co wiadomo po styczniowym streamie?

To oficjalnie potwierdzone! W dużej darmowej aktualizacji do The Sims 4 pojawi się zupełnie nowy etap życia, na który wszyscy czekali – niemowlęta. Będą funkcjonować jako etap między noworodkami a małymi dziećmi. Patch zostanie wydany 14 marca. Czego jeszcze dowiedzieliśmy się o popularnej serii The Sims z ostatniego streamu?

Behind The Sims – ważna transmisja na żywo

31 stycznia 2023 r. odbył się stream Behind The Sims, na którym ogłoszono kilka ważnych kwestii dotyczących rozwoju marki. Najgłośniejszym newsem okazał się fakt, że wkrótce w The Sims 4 pojawi się nowy etap życia: niemowlęta. Maluchy pojawią się w grze 14 marca w ramach bezpłatnej aktualizacji podstawowej gry – czyli dokładnie tak samo, jak kilka lat temu było z małymi dziećmi.

Studio Maxis delikatnie poruszyło już temat niemowląt na swojej transmisji w październiku 2022 r. Wówczas pojawił się klip, który przedstawiał raczkujące po podłodze dziecko, co obecnie nie jest możliwe w czwartej części Simsów.

Wiele osób myślało wtedy, że jeden z obecnych w grze dziecięcych etapów zostanie znacznie rozwinięty, a maluchy nie będą już ograniczone do kołyski z kilkoma interakcjami. Okazało się jednak, że Niemowlęta będą zupełnie nowym etapem życia, który rozpocznie się po zakończeniu fazy noworodka i przed przejściem do fazy małych dzieci.

Z wyemitowanego zwiastuna wynika, że od strony technicznej niemowlęta są w dużej mierze połączeniem niemowląt i małych dzieci. Co to znaczy? Są już wystarczająco duże, aby opuścić kołyskę i raczkować, ale jeszcze nie tak rozwinięte, jak małe dzieci, przez co nie mogą nauczyć się chodzić ani mówić. Twórcy pokazali też kilka nowych obiektów takich jak łóżeczko do spania dla niemowląt, nowe ubrania, a nawet unikalne interakcje. Niemowlęta będzie można również tworzyć w aplikacji Stwórz Sima.

Można spodziewać się, że dowiemy się więcej o Niemowlakach w miarę zbliżania się daty wydania aktualizacji.

Zobacz także: Top 15 gier, których sprzedano najwięcej

Co z The Sims 5?

Jednak etap niemowląt to nie wszystko, co ogłoszono podczas styczniowej transmisji. Pojawiła się też aktualizacja postępów w Project Rene, czyli nowej części The Sims. Wybrano kilku graczy do przetestowania części projektu, by sprawdzić, co działa, a co potrzebuje poprawek i ulepszeń. Potwierdzono również plany udostępnienia gry Project Rene na PC i urządzeniach mobilnych, a także pojawienie się zarówno trybu single, jak i multiplayer.

Do wydania ostatecznej, oficjalnej wersji Project Rene prawdopodobnie minie jeszcze wiele lat, ale możemy spodziewać się częstych aktualizacji dotyczących rozwoju gry.

Nowa zawartość do The Sims Freeplay i The Sims Mobile

The Sims Mobile i  The Sims Freeplay również otrzymają update’y, które zbiegną się z 23. rocznicą The Sims. W wersji mobilnej gracze od teraz będą mogli zdobyć obiekt o tajemniczej nazwie Disco Plumbob. Pojawi się też możliwość odblokowania nowych przedmiotów – jeśli jednak chcesz to zrobić, czeka Cię wyprawa w poszukiwaniu skarbów!

Co ciekawe, powróci również The Sims Festival – 60-dniowe wydarzenie, z nową architekturą i modą inspirowaną koreańską. W międzyczasie zestawy stereo w The Sims Freeplay otrzymają nową muzykę wybraną przez społeczność. Z kolei Sims Springs w kwietniu rozszerzy się o nowy obszar.

Zwiastun nowego dodatku

Na końcu wydarzenia zaprezentowano nam teaser, który był swoistym podsumowaniem całej transmisji na żywo. Pokrótce przedstawił on kolejny dodatek do czwartej części Simsów. Nie dowiedzieliśmy się ze zwiastuna zbyt wiele – pokazywał on rodzinę Simów (Michaelsonów) dzwoniącą do czyichś drzwi.

Ważniejszą wskazówką było hasło „Meet the family” (ang. Poznaj rodzinę) – gracze już od dawna podejrzewają, że nowa zawartość ma koncentrować się na tematyce rodzinnej. Niedawno pisaliśmy na ten temat także na naszej stronie.

Zobacz także: Nowa roadmapa do The Sims 4! Jakie zmiany się szykują?

Niektórzy spekulowali, że może to być dodatek podobny do The Sims 3 Pokolenia, który kładł duży nacisk na rozgrywkę rodzinną. Więcej informacji na ten temat pojawi się już 2 lutego, więc nie przyjdzie nam długo czekać.

A Wy czekacie na nowe The Sims? Dajcie znać w komentarzach!