Gry

23.02.2023 18:03

Najlepsze mody do Hogwarts Legacy

Choć Hogwarts Legacy budzi mieszane odczucia, tytuł cieszy się ogromną popularnością wśród graczy. W momencie pisania tego artykułu tylko na Steamie zagrywa się w niego ponad 240 tysięcy graczy. Jednak, jak w przypadku każdej gry, są rzeczy, które twórcy mogli zrobić lepiej – przynajmniej według części graczy.

Na szczęście istnieją moderzy, który są bardziej niż chętni do wprowadzania zmian w oryginalnej rozgrywce i dzielenia się nimi z fanami. Chcesz poprawić wydajność? Dodać lub zmienić niektóre mechaniki? Jeśli jesteś graczem PC, wystarczy pobrać odpowiednią paczkę modów z Nexusa.

Oto kilka ciekawych modów do Hogwarts Legacy, które z pewnością warto wziąć pod uwagę przy kolejnym podejściu. Czas na prawdziwą magię!

Zobacz także: Włamanie w Activision – wiemy, kiedy startują kolejne sezony MW2 i Warzone 2.0

Realism Overhaul Reshade Better Textures 2023

Dziedzictwo Hogwartu w żadnym wypadku nie wygląda źle, ale z pewnością nie jest też szczytem możliwości produkcji nowej generacji. Modyfikacja Realism Overhaul Reshade Better Textures 2023 zmienia cienie gry, aby uwydatnić kolory i wygląd świata. Sprawia też, że oświetlenie i cienie są bardziej wyraziste, dzięki czemu otoczenie jest o wiele żywsze i atrakcyjniejsze wizualnie.

Link do modyfikacji.

Ascendio II.0 - FPS Hotfix and Engine Tweaks

Hogwarts Legacy nie należy do najlepiej zoptymalizowanych gier i potrafi wycisnąć siódme poty nawet z najmocniejszych komputerów. Ascendio to nieoficjalny FPS Boost, który poprawia wydajność przez zabawę parametrami Unreal Engine. Mod poprawia współpracę procesora i karty graficznej, optymalizuje wczytywanie tekstur, a także ogranicza spadki klatek i zacinanie się.

Link do modyfikacji.

Broom Mouse Controls for going Up & Down

Latanie na miotłe powinno być jedną z najbardziej ekscytujących i przyjemnych aktywności w świecie Harry’ego Pottera. Jednak – przynajmniej na PC – domyślne sterowanie pozostawia tam wiele do życzenia. Na szczęście sprawa wygląda lepiej, gdy zainstalujesz tego moda. Dzięki niemu możesz kontrolować kierunek lotu przy pomocy myszki, a nie, jak do tej pory, klawiatury. To o wiele wygodniejsze rozwiązanie, które daje znacznie większy stopień kontroli. Jeśli trudniejsze próby czasowe sprawiają Ci problem, koniecznie wypróbuj tego moda!

Link do modyfikacji.

Arachnophobia

Pająki jako przeciwnicy to norma w większości gier RPG. Jednak z drugiej strony lęk przed pająkami należy do najczęściej spotykanych fobii na całym świecie. Gigantyczne pająki są jeszcze gorsze i mogą wywołać niepokój wśród części graczy – nawet jeśli ogląda się je tylko na ekranie.

Jeśli arachnofobia sprawia, że trudno Ci przejść niektóre etapy Hogwarts Legacy, koniecznie zainstaluj tego moda. Zmienia on wszystkie pająki w… pudełka. Być może nie jest to zbyt zmyślny placeholder, ale z pewnością spełnia swoje zadanie.

Link do modyfikacji.

Zobacz także: Gothic Remake gotowy w połowie! Nowy wywiad z twórcą

Alohomora Mod

Alohomora jest zaklęciem otwierania – i to właśnie robi ta modyfikacja. Plugin odblokowuje praktycznie wszystkie zasoby dostępne w Hogwarts Legacy już od samego początku gry. Obejmuje to zaklęcia, sprzęt, ulepszenia miotły, lokalizacje szybkie podróży i o wiele więcej. To swego rodzaju cheat, dlatego nie warto go instalować, jeśli przechodzisz przygodę po raz pierwszy.

Pamiętaj, że mod zadziała tylko z nową grą i nie uruchomisz go na starym zapisie!

Link do modyfikacji.

Mouse gesture to spell

Fani uniwersum Harry’ego Pottera doskonale wiedzą, że nie wystarczy wypowiedzieć nazwę zaklęcia, by je rzucić. Równie ważny jest odpowiedni ruch różdżką, a z tą modyfikacją odtworzysz to doświadczenia przy pomocy myszki. Mod zmienia mapowanie zaklęć z przycisków na konkretne ruchy, co znacznie bardziej przypomina znany z sagi sposób rzucania czarów.

Ten mod z pewnością nie ułatwi rozgrywki, ale sprawi, że dla wielu będzie o wiele bardziej wciągająca i satysfakcjonująca.

Link do modyfikacji.

The Elder Wand

Gdy na zwiastunach twórcy zapowiedzieli, że gracze będą w stanie customizować własną różdżkę, wiele osób liczyło na możliwość stworzenia najbardziej kultowych egzemplarzy z filmów i książek. Jednak okazało się, że te opcje są znacznie bardziej ograniczone niż zakładano. Ten mod pozwala stworzyć jeden z najbardziej kultowych obiektów w całej franczyzie.

Chodzi oczywiście o Czarną Różdżkę – najpotężniejszą, jaką świat czarodziejów kiedykolwiek widział. Jednak zapomnij o jej oryginalnych właściwościach: modyfikacja wpływa tylko na wygląd.

Link do modyfikacji.

Facial Hair

Główny bohater Hogwarts Legacy z założenia jest nastolatkiem, który przybywa na naukę do Hogwartu. Jeśli jednak chcesz, by Twoja postać była nieco dojrzalsza niż jej rówieśnicy, z tym modem Ci się to uda! Dzięki niemu możesz dodać swojemu bohaterowi zarost w kreatorze postaci.

Broda zastępuje inne elementy odzieży twarzy i – niestety – nie porusza się dynamicznie. Jednak i tak wygląda bardzo naturalnie: przynajmniej dopóki Twoja postać nie mówi.

Link do modyfikacji.

Zobacz także: Meta na tryb rankingowy w Modern Warfare 2 (2022). Poznaj najlepsze loadouty CDL w MW2!

Jak zainstalować mody do Hogwarts Legacy?

Modyfikowanie gry Hogwarts Legacy jest dostępne tylko w wersji na PC i najłatwiej jest to zrobić za pomocą popularnego Nexus Mod Manager. To bezpieczne, niezawodne narzędzie umożliwia łatwe przeglądanie, pobieranie i stosowanie modów. Jak to zrobić?

 1. Pobierz Vortex Mod Manager stąd.

 2. Zainstaluj program, a następnie uruchom. Może pojawić się komunikat o konieczności zainstalowania pakietu .NET – zgódź się na to.

 3. Kliknij Gry, a następnie w sekcji Niezarządzane znajdź Hogwarts Legacy.

 4. Kliknij Zarządzaj, potem opcję Hogwarts Legacy. Kiedy pojawi się komunikat, że konieczne będzie zainstalowanie rozszerzenia, kliknij Pobierz.

 5. Kliknij Zaloguj się w witrynie, co spowoduje otwarcie przeglądarki internetowej. Jeśli nie masz konta Nexus Mods, należy je utworzyć. Gdy już je masz, zaloguj się. Kliknij Autoryzuj na stronie. 

 6. Wróć do Vortexa, który spróbuje sam znaleźć Dziedzictwo Hogwartu. Jeśli mu się nie uda nie, przejdź do Steam, znajdź grę i kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz kolejno: Zarządzaj i Przeglądaj pliki lokalne. Wyświetli się katalog, do którego należy przejść, do którego należy przejść. Prawdopodobnie będzie to: C:\Program Files\Steam\Steamapps\Common\Hogwarts Legacy\

 7. Kliknij Gry, a zobaczysz Hogwarts Legacy w zarządzanych grach. 

 8. Teraz znajdź na Nexusie mod, który chcesz zainstalować i kliknij przycisk Pobierz przez Mod Manager. Jeśli do wyboru jest tylko instalacja ręczna, modyfikacja nie obsługuje Vortexa i trzeba będzie zainstalować go samodzielnie (o tym niżej).

 9. Pobierz plik i zaakceptuj komunikat o NXM. Gotowe!

Nie wszystkie modyfikacje da się zainstalować w ten sposób. Co zrobić z tymi, które nie obsługują Vortexa?

 1. Znajdź moda na Nexusie i pobierz go ręcznie.

 2. Rozpakuj moda do katalogu. Jeśli są to pliki .rar, potrzebujesz programu takiego jak 7-zip.

 3. Znajdź folder, w którym zainstalowałeś Steama. Domyślnie powinien znajdować się pod ścieżką C:\Program Files\Steam.

 4. Wejdź w opis moda po dokładniejszą instrukcję instalacji – zwykle wystarczy umieścić pliki w odpowiednim folderze.

 5. Skopiuj pliki, a następnie przejdź do C:\Program Files\Steam\Steamapps\Common\Hogwarts Legacy\

 6. Wklej zawartość pliku ZIP, która powinna być folderem o nazwie Phoenix. W katalogu, do którego go wklejasz, będzie już taki folder.

 7. Możesz zostać poproszony o zastąpienie niektórych plików. Jeśli tak się stanie, naciśnij Tak.

 8. Teraz możesz uruchomić grę, a mod powinien już działać.

 9. Aby usunąć mod, przejdź do C:\Program Files\Steam\steamapps\common\Hogwarts Legacy\Phoenix\Content\Paks\~mods i usuń wklejone pliki.

Zobacz także: Jaką konsolę kupić w 2023? Ranking konsol do gier

A Wam jaki mod do Hogwarts Legacy podoba się najbardziej? Dajcie znać w komentarzu!