Newsy
Gry

20.01.2023 17:21

MW II i Warzone – kiedy sezon 2? Zmiany, nowe mapy i tryby

Activison podzieliło się za pośrednictwem Twittera informacją o tym, kiedy rozpocznie się 2 sezon w Modern Warfare II i Warzone 2.0. Jak się okazuje, w obu grach zaliczy on solidne opóźnienie. W zamian jednak twórcy uchylili rąbka tajemnicy na temat tego, co wprowadzi kolejny sezon do ich najnowszych gier.

Kiedy rozpocznie się 2 sezon w Call of Duty: MW II i Warzone 2.0?

Zgodnie z informacjami zawartymi na infografice (załączona na końcu artykułu), nowy sezon w Warzone 2.0 i MW II rozpocznie się dopiero 15 lutego. Opóźnienie związane jest – przynajmniej oficjalnie – z chęcią zaimplementowania poprawek sugerowanych przez społeczność.

Ile w tym prawdy, nie wiadomo. Wiadomo jednak, że jednocześnie studio zapowiedziało, co zmieni się w obu grach w kolejnym sezonie.

Zobacz także: Najlepsze bronie, dodatki i loadouty w 1 sezonie Warzone 2.0!

Zmiany w sezonie 2 Warzone 2.0 i Modern Warfare II (2022)

Na ten moment znamy tylko ogólne informacje dotyczące zmian i nowości. Powrócą lubiane tryby, niektóre przejdą gruntowne zmiany. W battle royale najistotniejszy będzie najprawdopodobniej przerobiony Gułag.

Co wprowadzi sezon 2 do Call of Duty MW II?

Najlepsi gracze MW II w końcu będą mogli zmierzyć się w specjalnym trybie rankingowym. Z pewnością zachęci to do powrotu najbardziej aktywnych graczy, którzy zrealizowali już większość zadań w grze.

Jak na razie moduł ten będzie dostępny tylko w multiplayerze. Czy doczekamy się kiedyś rankedów w Warzone 2.0? Tego na razie nie wiadomo.

Wiadomo jednak, że do gry trafią nowe mapy. Wszyscy liczymy, że pojawi się kilka oryginalnych lokacji. Mówi się jednak, że jedną z nich może być znane z oryginalnego MW2 Highrise.

Poza tym do gry tradycyjnie mają trafić kolejne tryby i bronie. Jakie? Tego na razie nie ujawniono.

Zobacz także: Warzone Mobile – jak pobrać, kiedy premiera? Gameplay i wymagania

Nowości w sezonie 2 Warzone 2.0

Gracze Warzone 2.0 mogą otwierać szampana – w sezonie 2 powróci Gułag w wersji 1vs1. Jest to jedna z bardziej wyczekiwanych zmian przez społeczność. Gułag 2vs2 miał pewnie w założeniu integrować społeczność i stanowić odświeżenie znanej formuły. Jednak w rzeczywistości był idealnym przykładem odkrywania koła na nowo.

Drugą istotną nowością jest powrót trybu Resurgence (Wyspa Odrodzenia) do Warzone 2.0. Wraz z nim pojawi się nowa, mniejsza mapa przeznaczona specjalnie dla tego trybu. Najprawdopodobniej nie będzie to jednak uwielbiane przez graczy więzienie Alcatraz.

Trzecią nowości jest powrót lootowania z oryginalnego Warzone. Fanom szybkiej akcji nie spodobało się lootowanie „pojemników” upuszczanych przez poległych graczy. Teraz powróci wypadanie przedmiotów na ziemię. Rozwiązanie może i jest mniej realistyczne, ale prawdopodobnie poprawi dynamikę gameplayu.

Zobacz także: COD – ogromna sprzedaż MWII w USA, spadek graczy Warzone 2 i newsy o Warzone Mobile