Gry

11.01.2023 12:00

Minecraft za darmo w 2023 roku – czy to możliwe?

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier wszech czasów. Choć na początku była całkowicie bezpłatna, z czasem straciła status free-to-play. Jednak nadal są sposoby, by cieszyć się tą grą bez dodatkowych opłat – i to całkiem legalnie.

Jak zagrać w Minecrafta za darmo?

Minecraft podbił serca ludzi na całym świecie i – choć ma już swoje lata – nadal nie spieszy mu się, by zejść ze sceny. Rozgrywka z założenia przypominająca „wirtualne klocki” przyciąga kolejne pokolenia graczy, a od 2011 roku gra otrzymała tak wiele aktualizacji, że zostawiła swoją wersję 1.0.0 daleko w tyle.

Na początku produkcja do pobrania całkowicie za darmo. Zmieniło się to przy okazji aktualizacji do wersji 1.3, gdy gra oficjalnie przeszła na płatny model. Jednak nadal istnieje kilka sposobów, by zagrać w tę niesamowitą grę bez płacenia ani grosza. Bynajmniej nie chodzi tu o piractwo – wszystkie rozwiązania, o których piszemy, są całkowicie zgodnie z prawem.

Sprawdź, jak zagrać w Minecrafta za darmo – lub taniej!

Zobacz także: Valorant – nowa mapa! Co dodaje Lotus i nowa aktualizacja?

Minecraft Demo – graj za darmo przez 100 minut

Rozważasz kupno Minecrafta, ale nie jesteś pewien, czy gra przypadnie Ci do gustu? Specjalnie dla Ciebie twórcy przygotowali wersję demonstracyjną. Trzeba tylko zarejestrować się na stronie Mojang i zalogować się do oficjalnego launchera.

Oczywiście jest kilka ograniczeń – jak to zwykle bywa w wersji demo. Przede wszystkim po 100 minutach (5 dni w grze) mapa automatycznie się zablokuje i będzie trzeba zacząć wszystko od nowa. Co więcej, świat zawsze generuje się z tym samym ziarnem (-343522682), więc za każdym razem będzie wyglądał tak samo. W wersji demonstracyjnej dostępny jest tylko tryb przetrwania dla jednego gracza – chyba że grasz z innymi przez LAN.

Minecraft Classic – wypróbuj starszą wersję w przeglądarce

Minecraft Classic to przeglądarkowa wersja popularnej gry, w którą możesz grać na dowolnym urządzeniu z podłączoną klawiaturą. Jak sama nazwa wskazuje, przypomina ona starsze wersje Minecrafta i brakuje w niej większości nowych funkcji. Gdy zamkniesz okno przeglądarki, wszystkie Twoje postępy zostaną usunięte. Jeśli jednak chcesz sprawdzić „z czym to się je” Minecraft Classic Ci na to pozwoli.

Minecraft: Education Edition – wersja Minecrafta dla szkół

Minecraft: Education Edition to specjalna wersja gry przeznaczona dla placówek edukacyjnych i organizacji charytatywnych. Nieco różni się ona od klasycznej pełnej wersji, jednak oferuje podobne doświadczenie. Każdy może pobrać tę wersję za darmo, jednak bez licencji obowiązuje limit 10 logowań na ucznia i 25 na nauczyciela. Potem użytkownik musi liczyć się z opłatą w wysokości 5 dolarów rocznie.

Xbox Game Pass – nie całkiem za darmo, ale opłacalnie

Ten sposób wprawdzie nie jest do końca darmowy, ale pozwala grać w pełną wersję Minecrafta bez kupowania go na oficjalnej stronie Mojang. Każdy subskrybent Game Passa ma dostęp do kilkuset gier w ramach jednego abonamentu – w tym także do Minecrafta. Warto o tym wiedzieć, szczególnie jeśli i tak już rozważasz wykupienie subskrypcji Microsoftu.

Zobacz także: Testy Warframe Mobile trwają! Jak zagrać + wymagania i premiera

Kupiliście Minecrafta czy nadal szukacie sposobu, jak zagrać za darmo? Dajcie znać w komentarzach!