Gry

10.01.2023 12:40

Valorant – nowa mapa! Co dodaje Lotus i nowa aktualizacja?

Chciałbyś poczuć się jak słynny poszukiwacz przygód w kapeluszu? Niedługo będziesz miał okazję. W Valorant – popularnej strzelance free-to-play – już dziś pojawi się nowa mapa inspirowana przygodami Indiany Jonesa. Jak prezentuje się Lotus i co się na niej znajduje? Sam zobacz!

Lotus – nowa mapa w grze Valorant

Riot Games oficjalnie ogłosiło dziewiątą mapę Valoranta – Lotus. Co kryje się za tą orientalną nazwą? Zapowiedziany 6 stycznia obszar jest inspirowany tradycyjnymi studniami schodkowymi (ind. rani ki vav), wykutą w skale architekturą i „konstrukcjami w stylu drawidyjskim”. Drawidowie byli grupą ludów zamieszkujących południowe Indie i północną Sri Lankę.

Jednak sama mapa jest osadzona w Ghatach Zachodnich, czyli łańcuchu gór, który biegnie równolegle do zachodniego wybrzeża kraju. Pośrodku pasma górskiego znajduje się Lotus – zaginione miasto pełne indyjskich skarbów.

Brian Yam, główny artysta Valorant, chciał, by gracze mogli poczuć podobny „starożytny klimat”, co przy seansie filmów o Indiana Jonesie.

Mapa zadebiutuje 10 stycznia, rozpoczynając tym samym kolejny etap rozgrywki – Odcinek 6: Objawienie.

Riot próbuje nowych rzeczy?

Studio pozwoliło sobie na wprowadzenie wielu nowości. Po raz pierwszy na mapie Valorant pojawiły się między innymi obrotowe drzwi i ściany, które gracz może zniszczyć. By rzucić graczom wyzwanie, na obszarze będą aż trzy miejsca, w których podłożymy Spike'a (bombę).

Jak skomentował to Joe Lansford, projektant poziomów w Riot Games?

Chcieliśmy stworzyć kolejną mapę składającą się z trzech lokalizacji i pokazać, że jest to format, z którego nadal będziemy korzystać. Co więcej, naszym celem było stworzenie mapy o dużej elastyczności i możliwości ruchu dla obu drużyn.

Wcześniejsze mapy Valorant zazwyczaj przenosiły nas do miast lub cechowały się nowoczesną architekturą. Tym razem miało być podobnie – pierwotna koncepcja zakładała rozgrywkę na stacji kosmicznej z mechanizmem śluzy, która miała odcinać część mapy. Ostatecznie jednak pomysł trafił do kosza, a twórcy postanowili poeksperymentować z designem. Lotus zaprojektowano tak, by wyróżniał się na tle innych map. Nie ma wątpliwości, że się udało.

Zobacz także: Najlepsze gry battle royale na telefon z Androidem

Przepustka Bojowa i nowe skiny

Nowa lokalizacja to nie wszystko, co przygotował dla nas Riot. Gracze będą mogli nabyć nową Przepustkę Bojową Lives Skinline. Znajdzie się w niej: nowy nóż, skórki do pistoletu Classic, karabinów Ares, Guardian i Phantom, grafiki na ścianach i karty z różnorodnymi motywami. Te ostatnie będą widoczne podczas wczytywania meczu i w samym menu. Pakiet kosztuje 1000 Valorant Points, czyli około 50 złotych.

Dla Spectry, Frenzy, Vandala i zwykłej snajperki przygotowano serię skinów Venture Skinline. Tymczasem Judge, Ghost i Bulldog otrzymają paczkę Gridcrash Skinline.

Kolejny pakiet na liście to Araxys, który dodaje nowe animacje broni, ciosów i zabójstw dla Bulldoga, Operatora i Shorty.

Zobacz także: Testy Warframe Mobile trwają! Jak zagrać + wymagania i premiera

Jak podoba Wam się nowa mapa? Dajcie znać w komentarzu!