Newsy
Gry

14.02.2023 21:01

Nie lubisz pająków? Sprawdź ten mod do Hogwarts Legacy!

Przeogromne pająki występują dziś w większości gier RPG. Jednak nie wszyscy mają ochotę obcować z tymi wielonożnymi stworzeniami. Pewien moder zdawał sobie z tego sprawę, dlatego stworzył moda, który zamienia wszystkie pająki w grze w... czerwone kostki. Sam zobacz!

Arachnophobia mode – dla tych, którzy nie lubią pająków

Gracze na całym świecie od kilku dni cieszą się rozgrywką w Hogwarts Legacy – RPG osadzonym w świecie znanym z serii książek J.K. Rowling. Postać bohatera musi mierzyć się z wieloma różnorodnymi przeciwnikami. Należą do nich nie tylko wrodzy czarodzieje, ale także istoty niehumanoidalne, w tym klasyczne dla gatunku przerośnięte pająki.

Jednak co z ludźmi, którzy borykają się z arachnofobią? Już nie muszą martwić się o to, że mogą poczuć dyskomfort, grając w Hogwarts Legacy! Pewien moder postanowił zmienić wszystkie pająki w grze na czerwone kostki. Być może nie jest to najbardziej kreatywne rozwiązanie, ale to pierwszy tego typu projekt, jaki opublikował twórca.

„Tryb arachnofobii” jest dokładnie tym, na co wygląda – wycina z gry wszystkie wrogie pająki i zastępuje je zupełnie innymi modelami. Norkskpl – autor modyfikacji – zapewnia, że wszystkie pająki w grze wymienił na wspomnianą już czerwoną kostkę. Obejmuje to także potencjalnych bossów.

Jak zainstalować Arachnophobia mode? Na ten moment modyfikacja jest dostępna tylko na stronie Nexus Mods, dlatego potrzebujesz konta w tym serwisie. Gdy już pobierzesz plik z tego linku, wystarczy rozpakować go do folderu gry. Jeśli masz grę na Steamie, prawdopodobnie znajdzie się on w lokalizacji: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Hogwarts Legacy.

Autor moda udostępnił także specjalny tutorial, w którym krok po kroku pokazuje, jak zainstalować moda.

Zobacz także: Gotowi na powrót do Kolonii? Oto Gothic II: Historia Neka!

Zainstalujecie nową modyfikację? Dajcie znać w komentarzu!